Rośnie u nas liczba zakażonych. Ministerstwo Zdrowia ujawnia zwiększoną liczbę zgonów

  • 05.05.2021, 10:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rośnie u nas liczba zakażonych. Ministerstwo Zdrowia ujawnia zwiększoną…
Choć to tylko czubek góry lodowej, to i tak dzisiejsze liczby podane przez Ministerstwo Zdrowia robi wrażenie. Mamy coraz więcej zakażonych koronawirusem w powiecie, województwie i kraju. Do tego odnotowano więcej osób śmiertelnych, bo 349. Ponownie rośnie też liczba osób wymagających podłączenia do respiratora.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotował 17 (wczoraj 11) nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Na szczęście nie zarejestrowano żadnego zgonu.

Wyższy w powiecie gryfińskim jest współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 2,08. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 335 (rośnie)

Liczba wykonanych testów: 208

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 18.

W naszym województwie odnotowujemy więcej zachorowań. Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 248 zakażeń (o 125 więcej niż wczoraj). Niestety, odnotowano 5 zgonów.

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano nieco wyższą na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 1,46. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 6499

Liczba wykonanych testów: 2755

w tym z wynikiem pozytywnym: 276

W kraju mamy dzisiaj 3 896 (więcej o 1 600 niż wczoraj) nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

śląskiego (501),
mazowieckiego (462),
dolnośląskiego (402),
łódzkiego (371),
wielkopolskiego (367),
lubelskiego (298),
małopolskiego (285),
zachodniopomorskiego (248),
kujawsko-pomorskiego (216),
pomorskiego (150),
podkarpackiego (111),
opolskiego (104),
świętokrzyskiego (104),
warmińsko-mazurskiego (104),
lubuskiego (71),
podlaskiego (64).

Zmarło w kraju 349 osób (wczoraj 28): wyłącznie z powodu COVID-19 zmarły 82 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 267.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 20 310 osób (o 571 mniej niż wczoraj), u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 39 763 łóżek przeznaczonych dla takich pacjentów), w tym 2 469 jest pod respiratorami, czyli o 40 więcej niż wczoraj (mamy 4227 respiratorów) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Na kwarantannie przebywają 139 274 osoby.

W ciągu ostatniej doby wykonano 56 250 testów na koronawirusa (wczoraj 31,1 tys.).

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 2 811 951 przypadków COVID-19. Zmarło 68 482 chorych.

W kraju wykonano 12 225 861 szczepień przeciwko COVID-19 (w tym liczba osób w pełni zaszczepionych 3 184 152) - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kwarantanna dla lenia
Kwarantanna dla lenia 07.05.2021, 10:46
Niebotyński musi odejść!
Kaziu
Kaziu 07.05.2021, 02:31
Pierws?ej dobrze nie zwalczyli a teraz bez maseczek . Imprezy oj befzie sie dzialo szczepienia w gryfinie ida fatalnie
Seba
Seba 07.05.2021, 09:48
Gryfino nie ma gospodarza i dlatego nie załatwiono punktu mobilnego.
Izolant
Izolant 06.05.2021, 16:44
Wygląda jakby to była przyśpieszona i wzmocniona czwarta turbo fala. W czercu i lipcu będzie trupiarnia.
tak wygląda
tak wygląda 06.05.2021, 16:48
Raczej jeszcze trzecia. Ona po prostu jeszcze nie opadła.
smutne
smutne 06.05.2021, 12:00
A dzisiaj znowu odbicie w drugą stronę!
***
*** 06.05.2021, 00:46

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

cały świat nam zazdrości ZAPISYWANIA....
cały świat nam zazdrości ZAPISYWANIA.... 05.05.2021, 22:47
Do tej pory 3mln Polaków jest zaszczepionych w pełni (to oznacza, że już nie ma ryzyka zmarnowania szczepionki, gdyby przekroczono termin z powodu np. kwarantanny, zwykłej gorączki - i trzeba byłoby szczepić od nowa)...
Więc to nie jest dobra informacja...
Marek
Marek 06.05.2021, 16:46
Zapisy to polski wynalazek podtrzymywania na duchu z powodu braku szczepień.
woźny
woźny 05.05.2021, 21:44
A nauczyciele nie są zaszczepieni. Do tej pory przyjęli 1 dawkę i to nie wszyscy. Nie wspominając o personelu pomocniczym.
Inkubator
Inkubator 06.05.2021, 16:47
A uczniowie w cale
brawo garnek!!!
brawo garnek!!! 05.05.2021, 22:45
Nauczycielka w klasach początkowych spotyka się z jedną klasą. Woźna, pani w stołówce, na portierni, w szatni - ze wszystkimi uczniami - i często nauczycielami...
sorry
sorry 05.05.2021, 21:40
Masz rację, tylko w TVP podają najprawdziwsze informacje. Ale też musisz uważać bo, dążąc do sedna zrobisz krok i poznasz. jak mówił klasyk g. prawdę.
*** ***
*** *** 05.05.2021, 20:28

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ja
ja 05.05.2021, 19:56
do połowy czerwca mają być zlikwidowane wszystkie szpitale covidowe, zresztą już te które są teraz są opustoszałe, chorych na covid hospitalizowanych jest co raz mniej
fakty, nie fejki
fakty, nie fejki 05.05.2021, 20:40
kłamiesz, albo żyjesz w swoim świecie. Jakie "opustoszałe"? 20 tysięcy zajętych na 39 tys. Respiratorów 2500 na 4200. I to w skali kraju - bo na przykład w naszym województwie jest gorzej. No ale ty pewnie uważasz, że jak w Rzeszowie jest dużo miejsc - to chorzy ze Świnoujścia nie mają się co martwić?
spokojnie
spokojnie 05.05.2021, 20:24
Pożyjemy , to zobaczymy.
czytając dane...
czytając dane... 05.05.2021, 14:50
350 osób zmarło - a przecież zarówno respiratory jak i łóżka "zwykłe" opuszczają również pacjenci o własnych siłach...
Rośnie ciężkość przebiegu - co jest związane albo ze zmianą wariantu - albo z wierzchołkiem góry lodowej - duża ilość chorych, natomiast dużo więcej niż poprzednio osób "poza systemem"...
Idzie
Idzie 05.05.2021, 14:38
O tak Odra istotnie wezbrała idzie fala macie obywatele rację
nie wywołuj wilka z lasu...
nie wywołuj wilka z lasu... 05.05.2021, 14:57
jeszcze tylko jakiejś nowej epidemii odry ci brakuje?
Knagulec
Knagulec 05.05.2021, 13:32
Gumowiec dychasz szwagier
Wyraźny wzrost
Wyraźny wzrost 05.05.2021, 13:10
Zaczyna się czwarta fala.
Wirus
Wirus 05.05.2021, 12:00
Idzie czwarta fala.
Knagulec
Knagulec 05.05.2021, 15:32
Biorę deskę i zap...

Pozostałe