Nastolatek oblany benzyną i podpalony. Policja nie wyklucza próby samobójczej

  • 05.05.2021, 13:48
  • News4Media
Nastolatek oblany benzyną i podpalony. Policja nie wyklucza próby samobójczej OSP Mucharz
Czy nastolatek mógł oblać się benzyną i podpalić? Jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś mu w tym pomógł? Na te pytania będą próbowali odpowiedzieć funkcjonariusze, którzy prowadzą śledztwo w sprawie wczorajszego dramatycznego zdarzenia.

W niewielkiej miejscowości Mucharz w okolicach Wadowic służby ratunkowe odebrały we wtorek zgłoszenie o 15-letnim chłopcu, który prawdopodobnie podjął tragiczną decyzję o samospaleniu. Wadowickie oddziały policji i straży pożarnej natychmiast skierowały na miejsce swoje patrole i zastępy. Niestety informacja znalazła swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Dziecko w ciężkim stanie, oblane benzyną i podpalone, wymagało natychmiastowej pomocy specjalistów.


- Wczoraj przyjęliśmy zgłoszenie, że w pobliskiej miejscowości podpalił się 15-letni chłopiec. Policjanci przybyli na miejsce potwierdzili zdarzenie. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Krakowie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie udzielić szczegółowych informacji, ponieważ okoliczności tego incydentu są wyjaśniane – potwierdziła nam mł. asp. Agnieszka Petek, rzeczniczka Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach.

Płomienie miały poparzyć nawet 50 proc. ciała poszkodowanego chłopca. Jego stan jest ciężki, lekarze walczą o życie nastolatka. Policjanci z wadowickiej komendy nie wykluczają próby samobójczej, jednak dziś nie można jeszcze ustalić tego z całą pewnością.
- Wstępne oględziny wykluczyły udział osób trzecich, ale nie wykluczamy żadnej hipotezy. Możliwe, że chłopiec targnął się na swoje życie. Sprawą zajmie się prokuratura, która ustali dokładny przebieg zdarzenia oraz jego przyczynę – wyjaśniła oficer prasowa wadowickiej policji.

Co robić, kiedy widzimy płonącego człowieka?

Jeśli kiedykolwiek zdarzy wam się stanąć na drodze płonącego człowieka, przede wszystkim trzeba doprowadzić go do znalezienia się na ziemi i unieruchomienia – strach i panika powodują, że ofiara biegnie, ucieka, a to wzmaga płomienie. Następnie należy zadusić ogień, najlepiej kocem gaśniczym, ale jeśli nie ma takiego w pobliżu, można zrobić to własnymi ubraniami. Zanim podejmiecie się zdjęcia spalonej odzieży z poszkodowanego, trzeba obficie oblać go wodą, jeśli tylko jest dostępna. Po ugaszeniu i rozebraniu, ofiarę należy jak najszybciej owinąć w czystą tkaninę, np. prześcieradło i jeśli to możliwe, również w koc termiczny. Podczas prowadzenia akcji ratunkowej trzeba stale kontrolować czynność oddechową i świadomość pacjenta. W razie potrzeby należy podjąć resuscytację i czekać na przyjazd pogotowia. Poproście osoby w pobliżu, aby wezwały pomoc, dzwoniąc pod nr 112.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tyle
tyle 06.05.2021, 14:17
Niektórzy się gubią i szmergla dostają.
Porada ratownika
Porada ratownika 06.05.2021, 12:00
Kiedy staniecie na drodze płonącego człowieka to przede wszystkim uciekajcie i ratujcie swoje zdrowie i życie. Nie gaście go. Te elestiki i plastyki tylko podsycą pożar i spalą was.
no tak
no tak 06.05.2021, 12:33
No gdyby chciał się przytulić.
A li
A li 05.05.2021, 23:34
Pewnie "prawdziwy patriota" bez matury i bez wszystkich zębów. Za to z nowymi tatuażami zrobionymi za 500+, ubrany w ciuszki z orzełkiem uszyte w Chinach i kupione na Aliexpress czy Allegro. Banda poprzebieranych nieuków i alkoholików, clown'ów jarających ruskie fajki z przemytu. Prostaki otumanione tanią i prymitywną propagandą. Taka "Polska Walcząca" spod kebabu. Polska Walcząca, kebaby żrąca! Dużo też "prawdziwych Polaków" w McD, KFC, BK itd. Im dłużej biorą 500+, tym ich tam więcej. Monopolowe też całe zapchane "prawdziwymi patriotami". Na marszu Niepodległości ledwo stali na nogach, ale od 6 lat wiedzą na kogo głosować. Jak nie zagłosują, to sponsoring się może urwać.

Leon
Leon 05.05.2021, 23:16
Jak to jest, że w dobie poprawy sytuacji bytowej ludzi, w miarę bogacenia się naszego społeczeństwa, w miarę wzrastania najniższego zarobku i wypłaty różnego rodzaju zasiłków wzrasta również frustracja społeczna, agresja międzyludzka, zabójstwa i samobójstwa, w tym morderstwa nie wiem dlaczego nazywane "rozszerzonym samobójstwem"? Czy amerykanizacja naszego społeczeństwa jest dla nas korzystna? Jak to jest, że coraz mniej szanujemy policjantów, nauczycieli, ratowników medycznych i księży? Co z nami jest nie tak?
Ccc
Ccc 06.05.2021, 22:34
Niestety, ale ludzie też zaczęli myśleć i szanować swoje zdanie
Nie mówię, że wszyscy ale co księża teraz robią.....i za to należy się szacunek?
Nauczyciel - jest sporo z podejściem i pasja, ale też dużo nieludzkich więc tych nie szanuje młodzież, ponieważ taki nauczyciel nie szanuje go wzajemnie.......
Niestety nie szanując drugie nikt nie będzie cię szanował czy jesteś aptekarzem, prawnikiem czy księdzem. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć.
przecież
przecież 06.05.2021, 22:41
Ccc, ale nie można uogólniać. Stereotypy są przeważnie niesprawiedliwe i krzywdzące.
Hugh
Hugh 06.05.2021, 00:02
Dobrodziejstwo kapitalizmu. Kasa kasa kasa. Czlowiek stał sie tylko nośnikiem pieniądza
tylko pytam
tylko pytam 06.05.2021, 00:07
Hugh, a co proponujesz zamiast pieniądza? Komunizm?
Kurdziela
Kurdziela 05.05.2021, 15:43
To wnuk ***
Knagulec
Knagulec 05.05.2021, 15:01
Samozapłon
Jojo
Jojo 06.05.2021, 12:11
Abo piorun to wtedy Bóg. Jakby chciał, żeby żył to zesłał by tęczę.
sens
sens 06.05.2021, 12:34
Nonsens goni nonsens.
Horyzont absurdu to horyzont zdarzeń
Horyzont absurdu to horyzont zdarzeń 06.05.2021, 16:21
bo najgłębszy sens to nonsens.

Pozostałe