Koronawirus nie odpuszcza – skok liczby zakażeń

  • 06.05.2021, 10:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Koronawirus nie odpuszcza – skok liczby zakażeń Fot. SPSK-2 Szczecin
Ciągle mamy dużą liczbę zgonów i więcej niż w ostatnich dniach zakażonych. Dziś w stosunku do środy w kraju mamy zarejestrowanych zakażonych więcej aż o 2,5 tys. Można mówić wręcz o skoku liczby zakażeń. Wczoraj zgonów było 349, a dziś 510. To nie są liczby, które napawają optymizmem, zważywszy nawet, że są tylko częścią epidemicznej rzeczywistości.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotował 15 (wczoraj 17) nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Na szczęście nie zarejestrowano żadnego zgonu.

Nieco niższy w powiecie gryfińskim jest współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 1,84. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest nieco jaśniejszym kolorem.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 400 (rośnie)

Liczba wykonanych testów: 232

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 17.

W naszym województwie odnotowujemy więcej zachorowań. Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 280 zakażeń (o 32 więcej niż wczoraj). Niestety, odnotowano 18 zgonów (wczoraj 5 zgonów).

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano nieco wyższą na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Współczynnik ten wynosi 1,65. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 6865

Liczba wykonanych testów: 2751

w tym z wynikiem pozytywnym: 312

W kraju mamy dzisiaj 6 431 (więcej o 2 535 niż wczoraj) nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

śląskiego (1086),
mazowieckiego (793),
wielkopolskiego (753),
dolnośląskiego (643),
małopolskiego (481),
łódzkiego (458),
lubelskiego (354),
pomorskiego (322),
kujawsko-pomorskiego (321),
zachodniopomorskiego (280),
opolskiego (184),
warmińsko-mazurskiego (180),
świętokrzyskiego (172),
lubuskiego (121),
podkarpackiego (115),
podlaskiego (112).

Zmarło w kraju 510 osób (wczoraj 349): wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 158 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 352.

Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywają 19 433 osoby (o 877 mniej niż wczoraj), u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (jest 39 168 łóżek przeznaczonych dla takich pacjentów), w tym 2 334 jest pod respiratorami, czyli o 135 mniej niż wczoraj (mamy 4218 respiratorów) – podało Ministerstwo Zdrowia.

Na kwarantannie przebywa 142 351 osób.

W ciągu ostatniej doby wykonano 66 627 56 250 testów na koronawirusa (wczoraj 56,3 tys.).

Łącznie od początku epidemii wykryto w Polsce 2 818 378 przypadków COVID-19. Zmarło 68 993 chorych.

W kraju wykonano 12 614 827 szczepień przeciwko COVID-19 (w tym liczba osób w pełni zaszczepionych 3 308 889) - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niestety
niestety 07.05.2021, 19:21
I nie odpuszcza.
żarcik
żarcik 06.05.2021, 23:59
Oj dajcie spokój trolle z tą głupią propagandą przeciw szczepieniom. Przecież wszyscy wiedzą że i tak musicie się zaszczepić Sputnikiem Buhahahhhaaaaaaa
zgryw
zgryw 06.05.2021, 22:51
Ktoś słusznie zauważył że jesteśmy coraz głupszym Narodem. Najbardziej widoczne po tym kogo wybieramy do reprezentowania i rządzenia. Również zachowujemy się. .. - jak widać naokoło. A wiele komentarzy to już szczyt intelektu. I nie chodzi o błędy gramatyczne ale o głoszone poglądy. W każdym narodzie takich nie brakuje ale u nas. .. szkoda gadać. Jeżeli tak ma wyglądać naród DUMNY to jak wygląda choćby normalny ?
ech
ech 06.05.2021, 23:00
a może coś konkretnego - bo twój wpis to kwintesencja tego, o czym piszesz...
Gość
Gość 06.05.2021, 21:26
Jest bzdura, że większość ludzi zgłasza się za późno. Dodzwonić się do lekarza pierwszego kontaktu graniczy z cudem, a jak cud się stanie, to słyszymy, żeby brac Gripex itp, no i się obserwowac. Obserwujemy się jest pogorszenie, próbujemy ponownie skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, czekamy na cud...cudu nie ma, więc dzwonimy po pogotowie, przyjeżdża i pada pytanie: czemu tak późno? Tak to najczęściej wygląda. l
myślisz?
myślisz? 06.05.2021, 22:29
Ty albo troll jesteś, albo głupol! Mieszasz dwa różne pojęcia - jak ktoś jest z potwierdzonym wirusem, to nie dynda po przychodniach (bo skoro ma siłę, to znaczy, że jeszcze nie jest z nim źle;)), tylko w razie pogorszenia uruchamia procedurę.
Ale z reguły robi to faktycznie za późno - bo przecież karetka "kowidowa" nie przyjedzie za 5 minut...
Natomiast druga grupa to ludzie, którzy nie zgłaszają się W OGÓLE do lekarza - żeby "nie wpakować w kwarantannę" ludzi z pracy, czy rodziny...
I to jest dużo bardziej groźniejsze z punktu widzenia całego społeczeństwa...
o odszczpieńcach
o odszczpieńcach 06.05.2021, 21:23
Ojeju! Znowu ten sam malkontencki ciemnogród się tu popisuje! Kurczę, żeby tak ktoś wymyślił szczepionkę na głupotę! Ale nie, szkoda kasy. Przecież oni się nie zaszczepią.
do "nie-malkontenta"
do "nie-malkontenta" 06.05.2021, 22:30
a ty ile razy uwierzyłeś Pinokiowi odnośnie wirusów w odwrocie?
odnośnie bajzlu...
odnośnie bajzlu... 06.05.2021, 18:41
Minister dzisiaj publicznie mówi że jest "zaskoczony", że wykryto w Polsce mutację brazylijską...
Okazało się, że od ponad roku jest pandemia - a rząd "zapomniał" przygotować przepisy odnośnie raportowania...
Myśleli, że jak po blamażu, gdy 19 latek ujawnił ukryte 20 tysięcy dziennie - zablokowali wszystkie kanały informacji - mają spokój.
A tu zonk - nie ukryli...
pisobajzel
pisobajzel 06.05.2021, 17:43
Mądre działania są potrzebne. Specjaliści (również mądrzy psychologowie dziecięcy i rodzinni) mówią o bezsensie otwierania szkół tuż przed końcem roku...
Ale rząd już dawno pokazał, że logice się nie kłania...
***
*** 06.05.2021, 15:16

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

smutny
smutny 06.05.2021, 14:08
Jak obserwuję sytuacje znajomych to widzę, że znajomi bliźsi i dalsi umierają bo po otrzymaniu pozytywnego wyniku zostawiani są w domu mają czekać ,właściwie bez żadnych zaleceń , leczą się sami a jak jest już bardzo źle trafiają za późno do szpitala i tak to się kończy
*** ***
*** *** 06.05.2021, 22:53

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

*** ***
*** *** 06.05.2021, 13:47

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Niecierpliwy
Niecierpliwy 06.05.2021, 12:37
Czekam na czwarta fale mutacją indyjska da nam popalić
Knagulec
Knagulec 06.05.2021, 14:40
Niejeden fiknie
takie są fakty
takie są fakty 06.05.2021, 12:22
Mamy skok liczby zakażeń ale i liczby zgonów.
Sauron
Sauron 06.05.2021, 12:19
(...)
Przestań rozpowszechniać fake newsy. To portal dla ludzi inteligentnych.
Śmieci usunięte.
administrator
Kolo
Kolo 06.05.2021, 17:53
Tak od knagulca i łowcy trolli i dalsze figury same asy inteligentne.......
Knagulec
Knagulec 06.05.2021, 22:09
Ty masz coś do Pana Knagulca
ty to dopiero as we wszystkich wcieleniach, kolia
ty to dopiero as we wszystkich wcieleniach, kolia 06.05.2021, 20:23
odezwał się geniusz od stalinowskiej wiejskiej propagandy z lat 40 i 50 tych...
Sauron
Sauron 06.05.2021, 16:06
Hahahajajja no admin zablysles hahaha inteligentny jesteś bardzo jak te dzieci w komentarzach pozdrawiam.Portal dla inteligentnych hahahahahha
i dlatego tu jesteś????
i dlatego tu jesteś???? 06.05.2021, 17:37
ty, sraulon, to że admin wciąż ci pozwala tu prymitywne propagandowe tekścidła zamieszczać - to nie oznacza idioto - że to portal tylko dla ciebie...
Sauron hehe
Sauron hehe 06.05.2021, 18:54
Mowa nienawisci admin
owszem, mowa nienawiści sraulon
owszem, mowa nienawiści sraulon 06.05.2021, 20:19
tak, sraulon to jedna wielka mowa nienawiści. W dodatku prymitywna propagandowo jak radzieckie wiejskie agitatory stalinowskie....
łowca szpiegów
łowca szpiegów 06.05.2021, 12:26
Admin trzeba go zbanować bo jego zaprogramowali na podrzucanie fałszywej propagandy. A i cel jego działalności jest oczywisty.
Sauron
Sauron 06.05.2021, 12:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

bik
bik 06.05.2021, 12:09
Stanowczo za dużo zgonów. A to przecież są te zarejestrowane. A ilu ludzi umiera po cichu w domach?
Sauron
Sauron 06.05.2021, 12:07
U nas w Europie ma żadnego leczenia chorób wirusowych poza szczepieniem i to też nie całkiem, bo np. wirus grypy tak szybko mutuje, ze szczepienie z ubiegłego roku nie zapobiega dzisiejszym wirusom.
łowca szpiegów
łowca szpiegów 06.05.2021, 12:21
Jak Azjata może napisać "U nas w Europie"?
taki mają cel...
taki mają cel... 06.05.2021, 17:39
firmy azjatyckie liczyły na wejście na rynek europejski i wykupienie bankrutujących - dlatego tak naciskają propagandowo, żeby zabić jak najwięcej Europejczyków...
Knagulec
Knagulec 06.05.2021, 12:04
Koronka zbierze zniwa niejeden fiknie
Ziomall
Ziomall 06.05.2021, 12:48
Knagulec czy ty naprawdę jesteś 3.14 zda w rurkach tak tylko pytam
Knagulec
Knagulec 06.05.2021, 13:26
Ty najwieksza
Ziomal
Ziomal 06.05.2021, 14:57
Zabolało co
Knagulec
Knagulec 06.05.2021, 22:09
Uuuuu pozdrów starą
Marco
Marco 06.05.2021, 11:58
To są ewidentnie złe wieści.
Sauron
Sauron 06.05.2021, 12:07
Jesli wypadek samochodowy z udziałem "zarażonego" kwalifikuje się jako kowid, to co się dziwisz?
aleś ty prymitywny sraulon
aleś ty prymitywny sraulon 06.05.2021, 17:40
sraulon, ty idiotyczny prymitywie - a od kiedy to zakażony nie jest na kwarantannie? Aleś ty prymitywny...
pytam
pytam 06.05.2021, 13:23
do 12.07: A ty gdzie się kwalifikujesz jako ciężki przypadek psychiatryczny?
Necros
Necros 06.05.2021, 11:51
To już czwarta fala. Pomogły jej przedwczesne poluzowania i ogłaszanie po raz kolejny przedwczesnego sukcesu. Zwyciężyliśmy !! Tyle tylko, że gdy ogłaszano kolejne zwycięstwo Polska była i jest nadal na pierwszym miejscu( w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców) pod względem ilości zakażeń i zgonów na covid. Dziwi mnie , że media nie podają tych faktów i ta paranoiczna sytuacja trwa od początku pandemii. Zamiast pokazywać tradycyjne formy obrządku pogrzebowego w Indiach przez spalenie zwłok na stosie (koniecznie z drewna) albo największy cmentarz w ponad 20 milionowym Rio de Janeiro w biednej Brazylii pokażcie polskie cmentarze w Łodzi, Krakowie, Warszawie itd. Pokażcie nie mieszczące się na tablicach ogłoszeń nekrologii. Pokażcie kolejki karetek przed szpitalami, pokażcie statystyki z najniższą na świecie ilością testów, szczepień i zapaści szpitali. No i podajcie na ile liczbę zachorowań i zgonów w Polsce szacuje WHO i UE ( od 4 do7 krotnie więcej). A zaraza szaleje!!!
wniosek się sam nasuwa
wniosek się sam nasuwa 06.05.2021, 12:02
Jest źle bo władza źle walczy z zarazą.
pesymista
pesymista 06.05.2021, 12:08
A dodatkowo smutna prawda jest taka, że prawdopodobnie jest już za późno, by cokolwiek naprawić.
piguła
piguła 06.05.2021, 11:08
Dobrze, że trochę mniej jest w szpitalach i pod respiratorami. To sa dobre wiadomości. Ale oczywiście martwi wysoka liczba zgonów.

Pozostałe