Jesteś po szczepieniu? Do tych krajów możesz wjechać swobodnie

  • 09.05.2021, 09:39
  • News4Media
Jesteś po szczepieniu? Do tych krajów możesz wjechać swobodnie fot. iStock
Szczepionka na koronawirusa, oprócz większej odporności na chorobę COVID-19, daje nam również możliwość podróżowania. Już teraz osoby zaszczepione mogą się cieszyć większą swobodą. Poniżej prezentujemy listę krajów, które osoby zaszczepione będą mogły odwiedzić bez większych przeszkód.

Chorwacja

Chorwacja umożliwiła osobom, które przeszły pełne szczepienie, swobodną podróż po kraju. Pozostałe osoby muszą mieć ze sobą negatywny wynik testu typu PCR lub niektórych testów antygenowych, nie starszy niż sprzed 48 godzin. Obecne zasady obowiązują do 15 maja 2021 roku.

Grecja

Grecja będzie gotowa na przyjęcie turystów w połowie maja, ale już teraz osoby, które są zaszczepione, mogą wjechać do tego kraju i to bez konieczności przedstawiania testu.

Bułgaria

Od 1 maja do tego kraju można swobodnie przyjechać. Warunkiem jest przedstawienie certyfikatu o zaszczepieniu przeciwko COVID -19. 

Litwa

Do Litwy bez testu i kwarantanny zostaną wpuszczeni wszyscy, którzy przeszli pełny cykl szczepień. Granice tego kraju bez dodatkowych restrykcji przekroczą również osoby, które chorowały w ciągu ostatnich 180 dni przed przyjazdem na Litwę. Oczywiście wymagane w takim przypadku jest zaświadczenie lekarskie sporządzone w języku angielskim.

Madera 

Bez kwarantanny i testu, jeśli jesteśmy zaszczepieni, pojedziemy również na Maderę. Zamiennikiem tutaj może być również zaświadczenie lekarskie, stwierdzające że w ostatnich 90 dniach poprzedzających przylot przeszliśmy COVID-19.

Rumunia

Rumunia przy wjeździe wymaga posiadania negatywnego wyniku testu oraz 10-dniowej obowiązkowej kwarantanny. Obostrzenia te nie dotyczą osób, które mają potwierdzenie zaszczepienia dwiema dawkami szczepionki (chyba że szczepienie jest jednostopniowe).

Inne kraje

Co ciekawe do Albanii, Dominikany, Kostaryki, Macedonii, Meksyku, Tanzanii i Zanzibaru turyści z Polski swobodnie wjadą bez testu i nie będąc zaszczepionymi.

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pokot
Pokot 09.05.2021, 12:06
Polska to dalej siedlisko zarazy i śmierci.
Hipi
Hipi 09.05.2021, 10:30
Mieszkaliśmy 10 lat w Niemczech, teraz mieszkamy w Polsce ze względu na konieczność zaopiekowania się rodzicami. I tam i tu jesteśmy takimi "średniaczkami" jeśli chodzi o poziom życia. Zanim urodziły się nam dzieci intensywnie zwiedzaliśmy z mężem Algierię, Maroko i kraje Bliskiego Wschodu(wielka fascynacja męża). W moich żyłach płynie domieszka krwi berberyjskiej i chciałam zobaczyć jak tam jest. Byłam, zobaczyłam i jestem wdzięczna losowi, że zabrał stamtąd mojego biednego przodka. Piszę "zabrał" bo pewnie mój przodek te 300 lat temu sam o sobie nie stanowił. Podobała mi się natura, architektura a nie podobała cała reszta. Nie bywaliśmy w tamtejszych kurortach, nie mieszkaliśmy w bogatych dzielnicach bo nie było nas na to stać i to wszystko co widziałam to "nie moja bajka". Raziły mnie ogromne różnice społeczne, majątkowe, bieda, brak perspektyw. Nie wyobrażam sobie tam życia i wychowywania dzieci. Dobrze i łatwo żyło nam się w Niemczech, w Polsce jest trudniej ale nie narzekamy.
Solaris
Solaris 09.05.2021, 10:25
Mam paszport Polsatu to wjadę do każdego kraju i co kopary wam opadły? Pytam się kopary opadły?
Wolak
Wolak 09.05.2021, 10:20
Wyjazd milionów Polaków za granicę, często na stałe, jest wielką zasługą naszej Partii, w tym jej dożywotniego i pośmiertnego Prezesa, jest zasługą Dobrej Zmiany i milionów hipokrytów którzy ją wspierają, jest zasługą Programów Takich jak.., a także jest zasługą przekopu Mierzei Wiślanej, bo bez niej byli byśmy odcięci od świata jak Świnoujście
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 09.05.2021, 10:20
paszport kowidowy ha ah ah na poduszkach ha ah ah a co z wizami do USA ha aha h https://youtu.be/LeyZdQVGjkM kabaret trwa
Jowisz
Jowisz 09.05.2021, 12:07
Mars na saturna
nawet bez szczepienia
nawet bez szczepienia 09.05.2021, 09:54
Najpewniej wyjazd na RODOS - Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką
warszewo 35  ha ha ah   szczecin
warszewo 35 ha ha ah szczecin 09.05.2021, 10:22
(...)
Przyjmij jeden nick
Komentarz usunięty.
administrator
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 09.05.2021, 10:49
jak jest RODOS TO JEST I LESBOS LEWACKO ESBECKIE OGRODY SODOMITÓW HA HA AH CO NIE ZABAWNE HA HA AH
Jowisz
Jowisz 09.05.2021, 12:08
Mars na saturna
TRÓJKJĄT  I OKO  OPATRZNOSCI   HA HA AH
TRÓJKJĄT I OKO OPATRZNOSCI HA HA AH 09.05.2021, 12:38
(...)
Przyjmij jeden nick.
Komentarz usunięty.
administrator

Pozostałe