Znowu tną w parku - alarmuje gryfinianka

  • 07.05.2021, 18:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Znowu tną w parku - alarmuje gryfinianka
Do naszego parku w Gryfinie znowu wjechał ciężki sprzęt i słychać pracę pił. Dość, że wycięli tyle drzew i krzewów to jeszcze tną. A przecież mamy okres lęgowy ptaków - mówi zaniepokojona gryfinianka.

To prawda mamy okres lęgowy ptaków. Jednak jeszcze wczoraj były silne wiatry, które połamały gałęzie. Jednak nie na samym wywiezieniu gałęzi się skończyło.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niestety
niestety 08.05.2021, 10:19
Bezmyślność i głupota idą w parze
para lubi sesje zdalne....
para lubi sesje zdalne.... 08.05.2021, 10:49
bezmyślność, głupota i kłamstwo - to nie para, tylko trójka...
Co lenie ogarniają w nowym studium?
Co lenie ogarniają w nowym studium? 08.05.2021, 08:17
Główne założenia projektu ustawy liberalizującej ustawę odległościową to utrzymanie podstawowej zasady lokowania nowej elektrowni wiatrowej, stanowiącej, że nowa elektrownia wiatrowa może być umiejscawiana wyłącznie na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP).

Utrzymana ma być też reguła, że minimalna odległość elektrowni wiatrowej nie może być mniejsza niż wyznaczona zgodnie z zasadą 10H, ale MPZP będzie mógł określać inną odległość elektrowni wiatrowej od zabudowań - przy zachowaniu odległości minimalnej wiatraków od budynków (określonej w projekcie na 500 metrów).

Podstawą dla wymaganej minimalnej odległości od zabudowań mieszkalnych mają być wyniki prognozy oddziaływania na środowisko (w której ramach analizuje się m.in. wpływ emisji hałasu na otoczenie i zdrowie mieszkańców), wykonywanej w ramach MPZP.

Aby, jak to określono, dodatkowo wzmocnić znaczenie oraz jakość owej prognozy wykonywanej na potrzeby projektu lub zmiany MPZP dla elektrowni wiatrowej, będą one obowiązkowo uzgadniane, a nie - jak dotychczas - opiniowane, z właściwym Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska (RDOŚ).

"Finalna odległość od zabudowań mieszkalnych będzie weryfikowana i określana w ramach procedury wydawania przez RDOŚ decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla danej inwestycji na podstawie szczegółowego raportu oddziaływania na środowisko przy zachowaniu nowej minimalnej bezpiecznej bezwzględnej odległości od zabudowań mieszkalnych" - czytamy w ocenie skutków proponowanego projektu.
Gryfinianka
Gryfinianka 08.05.2021, 10:18
Komunistyczne mydło i powidło !!!!!!! ***enie o Szopenie 🤬🤬🤬🤬
drogi gratis
drogi gratis 08.05.2021, 10:50
w Gryfinie mówi się "srutu tutu" i srututelki w gratisie...
pytanie o lenaich
pytanie o lenaich 08.05.2021, 10:10
I co w związku z tym?
Polnische Wirtschaft
Polnische Wirtschaft 08.05.2021, 07:24
Na mój i mojej rodziny głos niech ci niszczyciele przy wyborach nie liczą. Za te powycinane drzewa, za te zmarnowane gryfinskie zabytki... . Niemiec się w grobie przewraca co myśmy z tym zrobili. Wstyd.
Brak słów
Brak słów 08.05.2021, 07:12
Na własnej działce żywopłotu nie wolno przyciąć.... bo ptaki się lęgną, ale ich niszczycieli to nie dotyczy.
Spacerowicz
Spacerowicz 08.05.2021, 06:26
Znając pomysły Pana Milera to powstanie parking przy tzw hali sportowej. A drzewo się spali w piecu.
schody obok siebie
schody obok siebie 08.05.2021, 09:51
Potwierdzam, ten człowiek słynie z bezmyślności.
drogi gratis
drogi gratis 08.05.2021, 10:52
"schody Milera" 20 metrów od istniejących? Bo tak trudno dogadać się w sprawie płotu przed szlabanem (kuriozum na skalę polską)...
Kat
Kat 08.05.2021, 00:26
Co miesiąc po kolka sztuk i wytną wszystkie drzewa wzdłuż Parkowej.
Ręce opadają
Ręce opadają 08.05.2021, 07:26
Tak robią w całej Polsce. Całe lasy idą pod topór.. Nigdy nikt tak nie wycinał jak ta tempa PIS dobra zmiana.
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 08.05.2021, 09:01
JUZ DO LASU NIE UCIEKNIESZ PRZED SATANISTAMI HA AH AH BO LASU NIE BEDZIE HA AH AH
bis
bis 07.05.2021, 23:24
Drewno? Węgiel w odwrocie czego nie można powiedzieć o stołkach w spółkach węglowych i elektrowniach cieplnych.
Knagulec
Knagulec 07.05.2021, 21:58
Wytną i nie będzie gdzie *** *** ***
do proburmistrzowskiego trolla
do proburmistrzowskiego trolla 08.05.2021, 12:14
Te fejki są coraz gorszej jakości, już nawet się nie staracie z tym kryć.
Marek
Marek 07.05.2021, 21:46
Akurat szedłem i widziałem jak cieki i muszę was poinformować że cięli drzewa które zostały złamane w wyniku silnego wiatru. Chyba dobrze że takie drzewa są wycinane czy raczej zaniepokojona gryfinianka chciałby zeby taki suchelec spadł na jakaś osobę która by przechodziła obok.
proste
proste 07.05.2021, 23:01
przeczysz sam sobie "suchelec" nie mógł zeschnąć po złamaniu dwa dni temu... skoro było suche - to nic dziwnego, że się złamało... ale pielęgnacja nie polega na wycinaniu...
mówi się trudno
mówi się trudno 07.05.2021, 23:09
Zrobiło na złość tercetowi i uschło w dwa dni.
:)
:) 07.05.2021, 23:24
aaa, to co innego - pamiętam jak swego czasu atomowy wicek tłumaczył, że trawa wyrosła i nie słuchała harmonogramów koszenia....
no tak
no tak 07.05.2021, 23:29
I teraz podobna sytuacja....
drew
drew 07.05.2021, 20:50
Życzę zaniepokojonej gryfiniance aby jakiś suchy konar spadł jej na głowę to może zacznie inaczej myśleć.
proste
proste 07.05.2021, 23:03
życzę niezaniepokojonemu drwalowi aby w Gryfinie nie tępi rębacze stosowali jedyną pielęgnację czyli wycinkę...
Wyrwidąb
Wyrwidąb 07.05.2021, 20:23
Większości drzew. które jeszcze widzicie na zdjęciach już za kilka dni nie będzie. Np. tych zaznaczonych pomarańczowymi kropkami.
Renata
Renata 07.05.2021, 20:26
Przecież skończył, się już okres wycinki!
leniwe trzy złośliwce
leniwe trzy złośliwce 07.05.2021, 20:30
było nie narzekać, że liściów nie sprzątlim!
no tak
no tak 07.05.2021, 23:44
leniwe i głupie...
to wiadomo
to wiadomo 07.05.2021, 19:53
Bo oni nie lubią drzew.
Operator
Operator 07.05.2021, 20:23
Jutro ma być Harvester.
Billi
Billi 07.05.2021, 19:48
Niektóre miejsca to powinny się nazywać ŁYSA POLANKA
leniwe pasożyty