Od 29 maja ponowna działalność basenów, klubów fitness i siłowni

  • 08.05.2021, 09:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Od 29 maja ponowna działalność basenów, klubów fitness i siłowni
Od 29 maja do 5 czerwca 2021 r. przywrócona ma być działalność klubów fitness i siłowni, a także basenów - wynika z opublikowanego w czwartek wieczorem rozporządzenia Rady Ministrów. Będą obowiązywały limity osób.
Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów, w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ukazało się w czwartek w Dzienniku Ustaw.
 
Przewiduje ono, że od 29 maja 2021 r. do 5 czerwca 2021 r. działalność będą mogły wznowić kluby fitness i siłownie, ale z limitem 1 osoby na 15 mkw powierzchni.
 
Warunek nie dotyczy działalności polegającej na prowadzeniu siłowni, klubów i centrów fitness: "działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów; dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych" - dodano w rozporządzeniu.
 
W dokumencie wskazano, że od 29 maja 2021 r. do 5 czerwca 2021 r. przywrócona będzie działalność basenów, aquaparków i obiektów sportowych zamkniętych. Będą mogły być udostępnione ograniczonej liczbie osób - "nie większej niż połowa obłożenia basenu, aquaparku, albo obiektu".
 
Jednocześnie "udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami" - dodano w rozporządzeniu.
 
Jak zaznaczono, osoby korzystające z obiektu sportowego, basenu lub aquaparku "są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe".
 
Z rozporządzenia wynika również, że od 15 maja 2021 r. do 28 maja 2021 r. w obiektach sportowych na otwartym powietrzu dopuszczalne będzie udostępnienie publiczności maksymalnie 25 proc. liczby przewidzianych dla niej miejsc, co czwartego miejsca na widowni. Dodano, że w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni widzowie będą musieli zachować między sobą dystans 1,5 m.
 
Jak wskazano, podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu, organizator wydarzenia sportowego (w przypadku zajęć poza obiektem sportowym) m.in.: dezynfekuje szatnie i węzły sanitarne; zapewnia osobom uczestniczącym w wydarzeniu sportowym lub korzystającym z obiektu sportowego, basenu lub aquaparku albo ze sprzętu sportowego środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. "Dezynfekuje urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających, zapewnia 15-minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami (...) wydarzeń sportowych lub korzystających z obiektu sportowego, basenu lub aquaparku" - dodano w rozporządzeniu.
 
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 8 maja 2021 r. (PAP)
 
autor: Magdalena Jarco
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

88
88 09.05.2021, 13:41
Wyszydzać mogą tylko ci co nie znają uroków życia jakich myśmy doświadczyli w przeciwieństwie do swoich rodziców i dziadków oraz naszych dzieci i wnuków. Byliśmy pierwszym pokoleniem w historii Polski które wychowało się bez wojny, bólu, głodu i obawy czy bomby nie spadną na nasze domy. Wystarczy wyjrzeć przez okno na podwórko, które za PRL było gwarnym miejscem spotkań okolicznej dziatwy, to wtedy nawiązywaliśmy znajomości, przyjaźnie organizowało się gry i zabawy.
W Gryfinie większość dzieci się znała. Teraz to tylko znajomości szkolne. Kiedy się było spoconym , to się nie biegło do domu, ale biegło pod pompę umyć się, ochłodzić i napić wody. Dzisiaj podwórka zamieniły się w parkingi dla samochodów, na trzepakach nie dość ,że nie ma dzieci, to nawet nie czyszczą chodników i dywanów. Dzieci nowego pokolenia to cyborgi patrzące tylko w ekraniki swoich komputerów i smartfonów. Jadło się chleb ze smalcem, ale jak ten chleb i smalec smakował ? W moim domu nie wolno było chleba wyrzucić do śmieci. Do posiłków zawsze siadaliśmy razem do stołu i nie można było niczego zostawić na talerzu. Trzeba było sobie nałożyć tyle aby to zjeść. Teraz każdy w biegu, posiłki jadane są oddzielnie.
/H 56/
nostalgia
nostalgia 09.05.2021, 14:22
Trzepaków nie uświadczysz, pomp w mieście to chyba ze dwie zostały... Place zabaw na podwórkach polikwidowane, boisko szkolne koło parku najpierw zaspawali furtki, potem postawili mauzoleum - i boisko zabetonowali - (już pomijam szkoła bez boiska!!!)... jest parking (chociaż bez wyjazdu)...
Z jednej strony mas rację - młodzież się zmieniła. Z drugiej - jakie ma warunki?
Płacić za pójście na salę?
Pograć w piłkę? Gdzie? Na stadionie? Wynajmować?
88
88 10.05.2021, 06:49
za moich czasów furtki na boisko przy liceum też nie było, ale to nikomu nie przeszkadzało, do perfekcji mieliśmy opanowane
skoki przez płot. Dziwię się burmistrzowi który też tu kopał piłkę, że pozwolił zniszczyć ten kawałek wolnego placu do ćwiczeń na wolnym powietrzu, stawiając tam bez konsultacji z mieszkańcami halę sportową. To coś, powinno stanąć w okolicy stadionu, kortów, basenu. Dziwię się , że nie wykorzystano ukształtowania terenu i nie wybudowano na calej powierzchni podziemnego parkingu, nad którym można było postawić ten nieszczęsny pomnik niegospodarności władz miasta jakim jest ta nowa sala gimnastyczna.
miło powspominać
miło powspominać 09.05.2021, 17:44
do nostalgia: trzepaki... ach...
emeryt
emeryt 09.05.2021, 10:16
Na pewno bycie dzieckiem w PRL było cudowne w porównaniu z rozrywką dzieci dzisiaj.Smartfon komputer i tyle.Tak samo może dla was to śmieszne ale wtedy radość z zakupu czegoś potrzebnego do mieszkania było radością.Może nieraz się jadło chleb ze smalcem ale się żyło radośnie.Zaraz będą wpisy wyszydzające mój wpis.Po prostu nie znacie co jest radością życia.
X
X 08.05.2021, 17:12
Gosia już skacze z radości :)
niestety
niestety 08.05.2021, 17:35
A Mieci to nie obchodzi
Royal
Royal 08.05.2021, 15:45
A to prawda ze LAGUNE maja zamykac definitywnie takie plotki vhodza na Szczecinie gdy wybuduja Fabryke Wody LAGUNA zatonie jak Tytanic bo kto do tej dziury przyjedzie do tej pory nie byal rentowna Laguna a jak bedzie Fabryka Wody to bedzie gowzdz do trumny dla Laguny
Pomysł dla Pani DEREKTOR
Pomysł dla Pani DEREKTOR 08.05.2021, 12:38
Jeżeli na lagunie będzie mogła być tylko połowa klientów to jest okazja podnieść ceny o 50% wtedy nie będzie strat.
TKM
TKM 08.05.2021, 12:52
Nie podkradaj mietkowych pomysłów.

Pozostałe