Pieniądze wyrzucone w błoto?

  • 09.05.2021, 20:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pieniądze wyrzucone w błoto?
Wybudowana w Gryfinie hala z kilkanaście milionów (prawdziwa kwota jest chyba tajemnicą tercetu) nie służy i raczej już nie będziecie służyć bezpośrednio jako sala gimnastyczna dla uczniów liceum przy ul. Niepodległości. To skutek konfliktu, braku porozumienia na etapie planowania i wygórowanych pieniędzy jakie chce burmistrz Mieczysław Sawaryn za to aby na nowej hali ćwiczyli na w-f uczniowie pobliskiej szkoły. Starostwo znalazło już finansowanie na salę gimnastyczną obok. To po co podatnicy wyrzucaliśmy pieniądze na halę?

Powiat Gryfiński skorzysta ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Na modernizację starej sali gimnastycznej od południowej strony szkoły I LO w Gryfinie przeznaczono 20 tys. zł. Cała przebudowa może kosztować ok. 70 tys. zł. Uczniom liceum potrzebna jest sala gimnastyczna. Z tej od północnej strony szkoły nie mogą korzystać. Burmistrz Mieczysław Sawaryn zdaniem dyrektor LO Sławomir Głuszak daje zaporowe ceny. Wcześniej burmistrz Gryfina wziął ok. 2,5 mln zł z ministerstwa pod warunkiem... bezpłatnego udostępniania obiektu do zajęć szkolnych! O tym czy pieniądze trzeba będzie ewentualnie zwrócić pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/38353,przez-pazernosc-sawaryna-gmina-moze-stracic-ponad-2-mln-zl

Tymczasem powiat przygotowuje się finansowo na modernizację starej hali. Też dostanie na to dofinansowanie. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.

– Pomoc, którą skierowaliśmy do lokalnych samorządów ma służyć zmianom bazy sportowej w regionie. Dobra infrastruktura to magnes dla dorosłych osób do większej aktywności ruchowej i zachęta dla dzieci do częstszego udziału w zajęciach sportowych. Wszystko to wpływa z kolei na lepszą kondycję zdrowotną naszych mieszkańców, a także wspiera system kwalifikacji uzdolnionej sportowo młodzieży do kadr wojewódzkich i ogólnopolskich – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 10.05.2021, 22:14
admin ty mi zarzucasz nieobiektywnośc ha ha ah zobacz geslera https://katalog.bip.ipn.gov.pl… taki niby nie znaczacy fakt a to oficer operacyjny ha ah ah co teorie spiskowe staja sie prawda ah aha h asnyka psychiatra zukowski rodzina gdzie w armi krakokwiakowej ha ah ah pomine juz krakowiaka z IPN i jego córeczek z aptaki etc ha ha ah tych moich wieczorków tw kuduka stankiewicza milery i mietek to parobki idzmy dalej sad prkuratura etc ha ah ah np ssr gryfino bajon z jednej wiochy z kudukami ha ah etc moge mnozyć powiazania rodzinne i ubecko esbeckie ha ah ah patrz moja ciocia mańka tw kołyniara tumanowicz LZS z długoborskim działaczka sportowa chyba od jarania sportów ha ha ah w pijackim widzie spłodziła syna z chirurgiem kornelem ale to hoj bo to norma co twoje to moje i tak ***i sie w gryfinie i *** satanistyczne łby ha ah ah ps te PPS z pedałem tesarem i spółka to wylegarnia patoli i patologii popatrz na ogólniak pedofil dyrektorem ha ah ah kabaret a ***a z apteki za darkie rzagluje teczkami a w tlle *** z ABW ha ah ah i SKAW I SW stare wsi ha ah ah
plebania  chwarstnica  ha ah ah
plebania chwarstnica ha ah ah 11.05.2021, 01:29
co miusujesz gdzie jest nie prawda ha ah ah
taka prawda
taka prawda 10.05.2021, 21:16
Niestety burmistrz Sawaryn postawił sprawę na głowie to trzeba było znaleźć rozwiązanie.
smutna prawda
smutna prawda 10.05.2021, 22:27
Co więcej - jak się ministerstwo dowie, że tercet forsę wziął, żeby "dzieci za darmo mogły mieć zajęcia" - a okazuje się, że szkoła tuż obok ma płacić miliony - będzie skandal...
To nie do pojęcia
To nie do pojęcia 10.05.2021, 20:17
Będę cały czas to powtarzał. Starostwa to twór , który powinien zostać już dawno zlikwidowany. Pamiętam jak powstawały i czemu miały służyć. No cóż stało się inaczej. Jest to przechowalnia dla kolesi partyjnych, która zamiast pomogac gminą tylko im szkodzi. Drogi powiatowe dziurawe, wszędzie braki a zarząd zajmuje się pierdołami jak dowalić Sawarynowi. Polityka góra!Tylko pogratulować wyobraźni i operatywności. A najgorsze jest to ,że to wszystko jest opłacane z naszych podatków . Czas na zmiany, już tylko dwa i pół roku.
hahah
hahah 11.05.2021, 20:05
kamil idź spać, wiemy, że to ty
"będę cały czas powtarzał" - A TO DOŚĆ ZNANA CECHA.....
"będę cały czas powtarzał" - A TO DOŚĆ ZNANA CECHA..... 10.05.2021, 21:39
bla bla bla - a powtarzaj sobie - i tak nikt nie słucha... Przechowalnia to gmina - przyjrzyj się "karierom"... A Sawaryn Nikitiński Miler i jego sale, studium i inne cuda - od kortów zaczynając przez targowisko, nabrzeże - wcale nie kończąc... to WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA!!!
!
! 11.05.2021, 00:30
Amen!
a jednak do pojęcia
a jednak do pojęcia 10.05.2021, 21:15
Paweł ty wiele rzeczy powtarzasz z uporem maika, ale to świadczy jedynie o tym, że jesteś maniakiem.
sru tu tu tu
sru tu tu tu 10.05.2021, 13:45
podobno cała hala zostanie wydzierżawiona na działalność o przeznaczeniu biurowym za 10 gr metr kwadratowy, przetarg będzie pod koniec tego roku, przetarg wygrał Kamilek, przetarg każdy może wygrać
uśmiany
uśmiany 10.05.2021, 13:56
sru tu tu tu w 10 cha cha cha
papiak
papiak 10.05.2021, 13:00
Konar jak zwykle kombinuje jak koń pod górkę.
do papiaka
do papiaka 10.05.2021, 14:35
Gniota nie chce razem z aneksami? To akurat mądre z jego strony!!!
kolejny dowód
kolejny dowód 10.05.2021, 12:28
Tercet jest niegospodarny.
aż nie chce się wierzyć
aż nie chce się wierzyć 10.05.2021, 12:11
Skandal finansowy !
??
?? 10.05.2021, 13:04
A słowo ironia (nie mylić z owocem aronii), pasuje może lepiej?
mądrość życiowa to wycofać się z błędów. Głupota w nich trwać...
mądrość życiowa to wycofać się z błędów. Głupota w nich trwać... 10.05.2021, 11:25
Śp. Henryk Piłat dał się przekonać, że to nie była dobra lokalizacja. Chociaż projekt był nieporównywalny - z podziemnymi parkingami, z parkingiem z wyjazdem...
Tercet tępo parł do realizacji. Nie słuchał argumentów, że miejsce prawdziwej hali jest gdzie indziej.
Wyrzucił do kosza stary projekt - zrobił podobno tańszy... Ale koszt budowy (nawet ten oficjalny) - po cięciach i oszczędnościach i aneksach - i tak wyszedł większy... No chyba że wreszcie ktoś poda cenę tego monstrum...
do mądrość
do mądrość 10.05.2021, 12:12
I powinien za to odpowiedzieć!
tom
tom 10.05.2021, 10:37
Mieciu zdajesz sobie sprawę, że na Ciebie i Twoich ziomków już nie zagłosujemy????!!!! A na pewno nie ja!!!!
nie ma zmiłuj dla ***
nie ma zmiłuj dla *** 10.05.2021, 12:13
Co to "nie zagłosujemy"? Tego gościa trzeba rozliczyć!
natychmiast
natychmiast 10.05.2021, 10:13
Sawaryn oddaj dzieciakom boisko!
srutu tutu
srutu tutu 10.05.2021, 11:09
przecież jest boisko w Radziszewie... to o co chodzi...
.....
..... 10.05.2021, 09:51
Na poczatku roku były podpisywane dokumenty na gale sporty aby sportowcy otrzymali swoje zarabione pieniażki. Jest maj zara minie pół roku a sportowcy pieniędzy jeszcze nie zobaczyli. Gdzie sa te pieniadze, dlaczego burmistrz nic z tym nie robi? Jak widać dla burmistrza i gminy sportowcy sie nie licza
i zapomnieli
i zapomnieli 10.05.2021, 09:54
Leniwy tercet najpierw sobie wypłaci największe w Polsce takie gaże.
biegacz
biegacz 10.05.2021, 10:02
Oni myślą tylko o sobie grubasy trzy.
:))))
:)))) 10.05.2021, 09:48
Grunt że magdzie w piłkę grać gruby Mietek podczas sesji.
której
której 10.05.2021, 09:55
Magdzie?
bronx
bronx 10.05.2021, 10:04
ma gdzie z kolesiami grać i w *** ma uczniów szkoły na terenie której zabierając boisko wybudował niebotycznie drogą salę.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 10.05.2021, 09:42
gorejacy konar "kłuci" sie z mnietkiem o halę ha ha ah obudzcie sie jak to jedna klika ha ha ah DZIEL I RZĄDZ ZYDO KABARET mnietek bedzie w hokeja na rolkach grał aha ha ah a sławe moze w parku speed ofiluje jakąs małolatkę jak na członka sld przystało ha ha ah kabaret najbardziej w tym wszystkim to wydymani sa uczniowie i mieszkańcy gminy ci płacacy podatki nie zydowskie trutnie pozwalniane na 10 lat niekonstytucyjna uchwałą ha ha ah ale bank zarobił i wykonawca i miejscowe kopertasy i szafa gra
chciwe bestie
chciwe bestie 10.05.2021, 09:56
To tercet kłóci się między sobą ile wziąć?
Rodzic
Rodzic 10.05.2021, 09:16
Dwóch kolesi, którzy nie potrafią wznieść ponad swoją dumę, chore ambicje i narcyzm. Jeden buduje dla szkoły powiatowej za gminne pieniądze. Drugi remontuje mienie gminne za pieniądze powiatowe z "obiektywną" pomocą ziomka z PO. A uczniowie może będą liczyć na ochłapy jak obu panów: z gminy i ze starostwa w końcu mieszkańcy pogonią. Ale niestety to dopiero za trzy lata. Ale wtedy będą zupełnie inni uczniowie. Gisowsko-Platformerskie udawane potyczki zniszczą całkowicie nasze miasto.
chciwe bestie
chciwe bestie 10.05.2021, 09:57
Rodzic no jakich dwóch jak tercet to trzech?
Rodzic
Rodzic 10.05.2021, 12:28
Burmistrz i Starosta. Obaj są tak samo winni. Obaj zachowują się skandalicznie. Zamiast siąść jak dorośli faceci, dogadać wszystko do szczegółów, to zachowują się jak dwie rozkapryszone baby. A uczniowie są zakładnikami ich "CHonoru" i niezdrowych ambicji. Nie interesuje mnie jako wyborcę i rodzica ucznia, że jeden pan chciał coś drugiemu udowodnić i na odwrót. Niestety siedzą na Sprzymierzonych i na 1 Maja od lat i podejmują decyzje rękoma swoich podwładnych dzięki głosom większości mieszkańców. To jeszcze bardziej przykre niż efekty ich "rządzenia".
klon
klon 10.05.2021, 12:42
Ale to przecież Sawaryn chce wymusić opłaty a bezczelnie pobudował się na dawnym terenie szkoły i dostał 2,5 mln z ministerstwa że będzie udostępniał.
potwierdzam
potwierdzam 10.05.2021, 10:05
Trójca zakałą gminy.
50 groszy za metr
50 groszy za metr 10.05.2021, 09:07
Który to z TKMu chce dzierżawić po 50 groszy za metr ??
?
? 10.05.2021, 10:06
Może mietkowe i skarbnicowe kolesie?
Tylko działki TKM
Tylko działki TKM 10.05.2021, 09:04
Żeglarstwo Mieczysław zwany Burmiszczem już zlikwidował . Teraz hala sportowa . Co jeszcze zostało do ZNISZCZENIA ??? TERCECIE I tzw. radni !!!
Ja
Ja 10.05.2021, 08:38
Dzieciaki z Energetyka zimą łaskawie korzystali przez miesiąc, a potem stara sala w SP.
Też sie zastanawiam dla kogo ta nowa hala?
odp
odp 10.05.2021, 10:07
dla *** z tercetu!
drobna korekta
drobna korekta 10.05.2021, 10:13
do odp: pisze się przez "ch".
strajk podatników
strajk podatników 10.05.2021, 07:53
*** leniwy tercet i prywatną halę skarbnicy!
Elka
Elka 10.05.2021, 06:53
Czas zakończyć i rozliczyć ten gryfiński folwark
PiS nam sprezentował śmierć...
PiS nam sprezentował śmierć... 10.05.2021, 00:57
Ile osób w Polsce zmarło z braku dostępu do świadczeń medycznych , z braku dostępu do szpitali ? Szacunkowo przez calą epidemę około miliona osób. Rzeźnia i zagłada narodu.
do Sraulona czy jakiegoś tam
do Sraulona czy jakiegoś tam 10.05.2021, 10:11
Trollu pomyliły ci się artykułu do wklejania

Pozostałe