Mamy wiele ofiar COVID-19. Czego nie oddają resortowe statystyki?

  • 13.05.2021, 10:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mamy wiele ofiar COVID-19. Czego nie oddają resortowe statystyki?
Dziś 13 maja 2021 r. mamy nieco mniej zarejestrowanych chorych, ale zakażenia w naszym regionie wciąż utrzymują się na wysokim poziomie. Trzeba pamiętać, że są to tylko przypadki zgłoszone tych, którzy poddali się oficjalnym testom. Ministerstwo Zdrowia podało też dane dotyczące zgonów za ostatnią dobę. W skali kraju jest to nadal wysoka liczba. W zestawieniu nie odnotowano śmierci, ale przecież wiemy, że wczoraj w szpitalu zmarła Ewa Chludzińska-Lewczuk. To uzmysławia, że dane resortu zdrowia pokazują tylko część pandemicznej rzeczywistości.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowało 13 (wczoraj 14) nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. Na szczęście nie zarejestrowano żadnego zgonu.

Wyższy w powiecie gryfińskim jest współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Dzisiaj wynosi 1,59. W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest nieco ciemniejszym kolorem na tle kraju.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 302

Liczba wykonanych testów: 193

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 16.

W naszym województwie odnotowujemy mniej zachorowań. Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowych 160 zakażeń (wczoraj 204). Odnotowano 17 zgonów (wczoraj było 16).

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 5424

Liczba wykonanych testów: 393

w tym z wynikiem pozytywnym: 176

W kraju mamy dzisiaj 3 730 (wczoraj 4 255) nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

śląskiego (492),

mazowieckiego (464),

wielkopolskiego (382),

dolnośląskiego (378),

łódzkiego (308),

małopolskiego (269),

pomorskiego (227),

kujawsko-pomorskiego (202),

lubelskiego (182),

opolskiego (176),

zachodniopomorskiego (160),

warmińsko-mazurskiego (104),

świętokrzyskiego (101),

lubuskiego (98),

podkarpackiego (84),

podlaskiego (76)

Zmarły w kraju 342 osoby (wczoraj 344): wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło 88 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 254.

W ciągu ostatniej doby wykonano 57 175 testów na obecność koronawirusa.
 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kasika
Kasika 14.05.2021, 11:12
I dziś podobnie niestety.
*** ***
*** *** 14.05.2021, 00:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Scotthof
Scotthof 13.05.2021, 20:06
открытие кейсов кс го от 50 рублей бонус код для тлаунчер скачать игру simple *** *** ***
taka prawda
taka prawda 13.05.2021, 19:47
Sanepid był dużo dokładniejszy i dawał dane na drugi dzień.
pisia taktyka
pisia taktyka 13.05.2021, 20:15
Ale jak 19 latek wykrył fałsz i ukrywanie jesienią kilkunastu tysięcy dziennie - to utajnili.
Pamiętam jak podawali na początku w każdym powiecie - ile chorych w jakim wieku, jakiej płci - i chorych i zmarłych. I każdy mógł łatwo zweryfikować..
A w lecie lockdown...
Chetny
Chetny 13.05.2021, 16:46
Czy to prawda że dla zaszczepionych rząd da pakiet Canal+ za darmo? Tak tylko pytam
;)
;) 13.05.2021, 20:17
Nie, mieli w tych chipach dawać, ale rząd pomylił dostawy - i przysłali nam węgierską wersję językową...
ciekawostka
ciekawostka 13.05.2021, 16:24
Radny miasta Tainan i wysoki rangą urzędnik partyjny Lu Kun-fu z Chińskiej Partii Nacjonalistycznej (KMT), wywołał wczoraj kontrowersje, gdy powtórzył uwagi Alexa Fai – ustawodawcy partii KMT, że minister zdrowia i opieki społecznej Chen Shih-chung powinien zostać stracony za wzrost liczby przypadków COVID-19 w kraju. W środę na tej wyspie zanotowano 17 nowych przypadków koronwirusa.
praca jak w umigu:):):)
praca jak w umigu:):):) 13.05.2021, 16:04
Straszne są opóźnienia w puszczaniu komentarzy. 14 do tej pory? Nie wierzę, żeby tylko tyle było...
słyszałem
słyszałem 13.05.2021, 16:24
Podobno wschodnie trolle mają bana.
Melani
Melani 13.05.2021, 14:59

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Forza Polonia
Forza Polonia 13.05.2021, 12:31
We Włoszech wstrzymano prace nad krajową szczepionką przeciwko COVID-19, która miała być gotowa na jesieni. Powodem jest brak funduszy - informuje w czwartek dziennik "La Repubblica". Wyjaśnia, że obiecana suma 81 mln euro na rozwój badań nad preparatem nie nadeszła.

A Lech idzie do przodu!
Pomór
Pomór 13.05.2021, 12:01
Szokuje mała ilość wykonanych testów. Rząd nie chce znać prawdy i ja ukrywa.
normals
normals 13.05.2021, 19:46
Mnie nie szokuje, bo jz takie numery były, ale wciąż dziwi.
Keh
Keh 13.05.2021, 11:48
Polska gorsza niż kraje 3 świata... Czy wiecie że w Chinach na covid zmarło 4636 od początku " pandemii" I Wam się wmawia że w Polsce ktoś dba o zdrowie i życie?! Ile ludzi mają Chiny a ile Polska ?!
hmmm
hmmm 13.05.2021, 12:02
wiesz, to już w Wuhan pokazali, jak ufać chińskim władzom... co nie zmienia faktu, że danym polskim można ufać podobnie jak chińskim...
Bartek
Bartek 13.05.2021, 19:48
hmmm o zaufanie teraz trudno, bardzo trudno.
mini
mini 13.05.2021, 11:44
Wykonywano już 2 razy więcej testów.
milk
milk 13.05.2021, 11:53
I to jest właśnie zastanawiające.
...
... 13.05.2021, 11:26
Zmarło 350 osób, respiratorów zwolniło się 87... To wcale nie jest dobre...
taka prawda
taka prawda 13.05.2021, 11:49
Tak, bo większość z tych pod respiratorem umiera.
tym bardziej...
tym bardziej... 13.05.2021, 12:04
Tym bardziej niepokojące - zmarło 350 a respiratorów tylko 80 się zwolniło - reszta została zajęta od razu...
mieszkaniec
mieszkaniec 13.05.2021, 19:49
MNie to też niepokoi..
Elvis
Elvis 13.05.2021, 11:24
Skoro wg. rządu pani Ewa nie zmarła to znaczy że nadal żyje!
cóż
cóż 13.05.2021, 11:50
Elvis w punkt - taka jest niestety wiarygodna smutna statystyka prowadzona przez Ministerstwo Zdrowia.
:(
:( 13.05.2021, 11:17
Dopóki nie dotyka nas, naszej rodziny i bliskich to wygląda to dobrze.
...
... 13.05.2021, 11:26
Dobrze to jest tylko na ustach polityków. Skoro wirus nie jest bardziej śmiertelny - dlaczego codziennie tyle śmierci?
Spychanie na "opóźniony efekt" brzmi słabo - wzrosty zgonów szły o dwa dni ze wzrostami zachorowań - natomiast oficjalne "spadki" zachorowań rozjeżdżają sie całkowicie z liczbą zgonów!!!
M.
M. 13.05.2021, 11:16
Dane spływają powoli i może o pani Ewie będzie jutro i pojutrze, ale faktem jest, że Ministerstwo podaje dane za OSTATNIĄ DOBĘ!
racja
racja 13.05.2021, 11:23
No właśnie - tym bardziej, że śmierć nie nastąpiła o 23, bo wtedy można zrozumieć opóźnienie, tylko przed 15...
prosta odpowiedź
prosta odpowiedź 13.05.2021, 11:15
Czego nie oddają resortowe statystyki? PRAWDY...
mysl
mysl 13.05.2021, 11:26
Ale czy ktoś w ogóle zna prawdę?

Pozostałe