Wysokie stawki za pracę sezonową. Można nieźle dorobić

  • 14.05.2021, 16:56
  • News4Media
Wysokie stawki za pracę sezonową. Można nieźle dorobić fot. iStock
Luzowanie obostrzeń, otwarcie wielu branż i setki ofert pracy. To wszystko sprawia, że tegoroczne stawki z wakacyjnego dorabiania mogą być naprawdę wysokie. Gdzie można nieźle zarobić?

Ile można zarobić w pracy sezonowej w Polsce?

Z danych Personnel Service z 2020 roku wynika, że na największą stawkę godzinową wśród pracowników sezonowych w zeszłym roku mogli liczyć instruktorzy surfingu i kitesurfingu - ok. 25 zł netto/h (na rękę). Na kolejnym miejscu uplasowali się kelnerzy ze stawką ok. 20 zł netto/h, wliczając w to napiwki. Nianie i opiekunowie osób starszych zarabiali ok. 18 zł netto/h, a ok. 15 zł netto/h wynosiło wynagrodzenie pomocnika kucharza. Najmniej, bo ok. 13-14 zł netto/h zarabiali uliczni sprzedawcy, osoby pomagające przy zbiorach, pokojówki, ratownicy i opiekunowie kolonijni. W tym roku stawki poszły w górę. Ratownik wodny, który w zeszłym sezonie mógł liczyć średnio na  13,75 zł/h netto, w tym roku może zarobić nawet 23 zł/h netto. Oferty sięgające 5000 zł za miesiąc brutto (czyli ok. 3700 zł na rękę) można znaleźć na to stanowisko we Wrocławiu (woj. Dolnośląskie) czy Jarosławcu (woj. Zachodniopomorskie). Wiele lokali gastronomicznych, zwłaszcza tych znajdujących się w miejscowościach turystycznych, szuka nowych kucharzy.

 „Zatrudniona osoba może liczyć z naszej strony na dobre wynagrodzenie, zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie. Wymagana książeczka sanepidu. Pensja 4000- 4500 zł miesięcznie na rękę.” - brzmi treść ogłoszenia na to stanowisko w pensjonacie w Pobierowie (woj. Zachodniopomorskie).

Coraz częściej pracodawcy szukający pracowników oferują także umowę o pracę, a nie tzw. „śmieciówki”. Kuszą również darmowym zakwaterowaniem na miejscu i pełnym wyżywieniem. Nawet 6000 zł/brutto miesięcznie obiecuje zaś warszawska „firma z licencją taxi”, która zachęcą do współpracy następująco:

„Studiujesz lub masz stałą pracę? U nas jesteś w stanie dorobić po pracy lub po studiach. Zapewniamy: pracę bez żadnych opłat za samochód, elastyczny grafik, samochody o podwyższonym standardzie, przesłony oddzielające tylną kanapę od przestrzeni kierowcy, karty paliwowe, cotygodniowe wypłaty, atrakcyjny system motywacyjny, płyn dezynfekcyjny i maseczki ochronne. Jesteśmy w stanie dostosować dostępność auta pod twoje potrzeby”.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dana
Dana 14.05.2021, 22:31
Czy zauważyliście, że tatuaże robią sobie zwykle kobiety mało atrakcyjne? Tak, jakby chciały się "upiększyć". To samo tyczy się włosów- jak zobaczysz dziewczynę z zielonymi, niebieskimi, czerwonymi włosami, na bank będzie otyła i nieatrakcyjna.
Jest nas kilku
Jest nas kilku 14.05.2021, 18:55
Ogólnie ostro w górę. Ja mam już umowe w Sellin na Rugii. I młodym ratownikom polecam. 2000 euro na rękę spokojnie + wyżywienie i kwatera za symboliczne euro. Żaden stary was nie okradnie a wszystko zaliczają do praktyki. To UE.
ano
ano 14.05.2021, 18:05
Tylko nie na szparagi bo tam koronawirus
Fakt
Fakt 14.05.2021, 19:19
To Polacy zawieźli ten koronawirus.
do fakciarza
do fakciarza 14.05.2021, 19:36
Tak gamoniu. pojechali do Wuhan i stamtąd przywieźli. Nie chwal; sie lepiej swoim głupim myśleniem.

Pozostałe