Ostatnie pożegnanie Ewy Chludzińskiej-Lewczuk [FOTO, WIDEO]

  • 15.05.2021, 19:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ostatnie pożegnanie Ewy Chludzińskiej-Lewczuk [FOTO, WIDEO]
Pani Ewo! Dla Boga, Pani Ewo! Larum grają! Gryfino czeka. Tylu ludzi w potrzebie A Ty się nie zrywasz, nie biegniesz z pomocą! co się z Tobą stało wolontariuszko? Zaliś swej dawnej przepomniała cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz? Taką parafrazą ze sceny pogrzebu Pana Wołodyjowskiego Henryka Sienkiewicza rozpoczął laudację Rafał Guga, przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie.

Pogrzeb znanej gryfińskiej wolontariuszki Ewy Chludzińskiej-Lewczuk odbył się w sobotę 15 maja 2021 r.

Msza św. żałobna odprawiona została w kaplicy cmentarnej w Gryfinie. Następnie prochy Zmarłej złożono do rodzinnego grobu na cmentarzu komunalnym. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Na cmentarzu w sposób bardzo wzruszający i osobisty Ewę żegnał Jej brat, jako najstarszy z rodziny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Głos zabrała także przyjaciółka Ewy, wspominając:

"Nawet wtedy, kiedy wzywałam karetkę pogotowia, Ty myślałaś o najbliższych. Jadąc do szpitala, pozostawiłaś w domu odręcznie napisaną proroczą wiadomość:
Nie czekajcie, ja nie wrócę.
Nie spieszcie się, ja poczekam”.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 

Działaność Ewy Chludzińskiej-Lewczuk podsumował Rafał Guga, przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie i bardzo aktywnie działający wolontariusz. Powiedział m.in.:

Byłaś wyjątkową osobą, po prostu dobrym człowiekiem o ogromnym temperamencie. Zarażałaś radością, chęcią pomocy. Zarażałaś po prostu życiem. Wiedziałaś zawsze co chcesz zrobić i taranem dążyłaś do celu. Nie uznawałaś kompromisów. I mimo, że zdarzało się, że czasami zawiodłaś się na innych ludziach, co tak bardzo Ciebie bolało, otrzepywałaś swoje anielskie skrzydła i szłaś dalej. Czasami potrafiono docenić Ciebie i Twoją działalność. Jak wtedy, gdy w Teatrze Wielkim w Warszawie z rąk Zbigniewa Wodeckiego odebrałaś nagrodę „Laureatki I miejsca – Barwy Wolontariatu”, czy też, gdy odbierałaś z rąk burmistrza Henryka Piłata gryfińskiego Wodnika w czasach, gdy takie nagrody w naszej gminie osobom wybitnym były przyznawane.

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (86)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ty wiesz kto
Ty wiesz kto 16.05.2021, 19:41
Wielki zaszczyt było Ciebie znać i z Tobą współpracować.
ze Szczecina
ze Szczecina 16.05.2021, 17:49
Żegnaj Ewuniu i do zobaczenia.
brudzio
brudzio 16.05.2021, 17:40
Ta proza lepsza niż słynnej najbardziej zakręconej powieści w literaturze, " Ulissesa" Joyce'a - nic nie można zrozumieć.
to dlatego...
to dlatego... 16.05.2021, 17:51
Paweł, bo to o dobrym człowieku...
nikwazny
nikwazny 16.05.2021, 17:38
A co mnie obhodzi jakas wolontariuszka ? Dlaczego nie ma zdjec z pogrzebu Piotra to super przyjaciel ,wesoly czlowiek .. 
...
... 16.05.2021, 17:52
Jaki nick, taka wypowiedź. Weź leki...
pytam
pytam 16.05.2021, 17:48
Chyba był "wesoły człowiek". Coś ci widze na psychikę siadło. I w ogóle jaki Piotrek?
koleżanka
koleżanka 16.05.2021, 12:29
Do Synów Ewy. Panowie mieliście wspaniałą Matkę. Po prostu dobry, wrażliwy Człowiek. Mało jest takich ludzi jak Ewa. Ewo cieszę się, że byłaś i jesteś w mojej pamięci. Dziękuję za piękne i mądre słowa wypowiedziane przez przyjaciółkę i p. Rafała Gugę. .
Spoczywaj Ewuniu w pokoju! Rodzinie raz jeszcze wyrazy współczucia.
Basia
Basia 16.05.2021, 13:08
Ilu synów ma pani Ewa?
L
L 16.05.2021, 14:49
4
Marie
Marie 16.05.2021, 21:08
????
Nie pomyliłaś się o jednego...?
żałuję
żałuję 16.05.2021, 00:42
Zapowiadali dzień wcześniej opady (dlatego się nie wybrałam). a tu taka ładna pogoda.
ano
ano 16.05.2021, 00:22
Kochający nie mogą umrzeć, bo miłość jest nieśmiertelna
Lop
Lop 15.05.2021, 23:22
Jeżeli ktoś jeszcze chodzi do kościoła w dobie ich pychy i pazerstwa to tylko dzięki takim księżom jak Tadeusz.
Iga
Iga 15.05.2021, 23:29
Lop, potwierdzam.
Njr
Njr 15.05.2021, 22:36
" Nie czekajcie, ja nie wrócę
Nie śpieszcie się, ja poczekam"

Napisała Ewa do bliskich...
google
google 16.05.2021, 00:02
Znany cytat.
FUNeralny futerał
FUNeralny futerał 15.05.2021, 22:20
Tercetu nie było czyli nie zasługiwała. Choć z drugiej strony oni już nikomu nie patrzą w oczy.
gra słów...
gra słów... 16.05.2021, 00:15
A może odwrotnie - zasługiwała, żeby NIE BYŁO tercetu?
big
big 16.05.2021, 12:23
do 0.15 Zdecydowanie zasługiwała a by dręczycieli nie było.
Sister
Sister 16.05.2021, 14:15
Jest wiecej osob, ktore skrzywdzili. Dobrze, ze ich nie bylo. Uriczystosc była w gronie życzliwych i kochajacych ja ludzi. Bedzie nam jej brakowało. Ściskam w sercu dzieci
gips
gips 15.05.2021, 23:30
Sawaryn tak bardzo jej żałował w gazecie Kwapisza a jak przyszło co do czego to nawet na pogrzebie nie był. I tyle warte są jego słowa.
ona
ona 15.05.2021, 21:26
Naliczyłam ok. 150 osób na pogrzebie.
lubisz liczyć?
lubisz liczyć? 15.05.2021, 22:22
A westchnęłaś - niezależnie od stosunku do wiary - z powagi majestatu śmierci choćby?
Gosia
Gosia 15.05.2021, 21:20
Byłaś cudowną kobietą. Spoczywaj w pokoju
Anna
Anna 15.05.2021, 21:14
Nie mogłam być, ale dziś się za Ciebie pomodlę.

Pozostałe