Komunia w parafii w dwóch podejściach

  • 16.05.2021, 10:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Komunia w parafii w dwóch podejściach igryfino (arch.)
Czasy pandemii wyznaczają nowe zachowania. Tak też jest z pierwszymi komuniami. Sam termin jest już nie w niedzielę, kiedy w kościołach jest dużo wiernych. Są odstępy, spotkania w mniejszych grupach, a na koniec mniej gości.

W parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gryfinie w sobotę 15 maja 2o21 r. dzieci i przystąpią do pierwszej komunii świętej w dwóch grupach. Pierwsza grupa o godz.10.00, a grupa druga o godz. 12.00. Spowiedź sakramentalna dla dzieci i rodziców odbyła się już w piątek. Też w dwóch grupach.

Jedną z nowości jest spacer po mieście, i to bez maseczek. Wszak od 15 maja nie trzeba ich nosić na świeżym powietrzu.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

takie kwiatki też się zdarzają
takie kwiatki też się zdarzają 17.05.2021, 15:31
Podczas pierwszej komunii świętej w kościele w Dębieńsku (woj. śląskie) ksiądz pouczał dzieci, że rodzice mogą na nie krzyczeć, a nawet ukarać je klapsem. Z takimi sposobami karania dzieci nie zgadza się jezuita Grzegorz Kramer, który w ostrych słowach skomentował słowa księdza ze Śląska
JADWIGA  ANDEGAWEŃSKA
JADWIGA ANDEGAWEŃSKA 17.05.2021, 12:19
A JA NA PIERWSZA KOMUNIE DOSTAŁAM KRÓLEWSKIEGO BOLCA
zniesmaczony
zniesmaczony 17.05.2021, 14:55
Tylko czub może porównywać współczesne czasy do tych sprzed wieków.
*** ***
*** *** 17.05.2021, 10:00

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Pliska
Pliska 16.05.2021, 17:51
Piękna uroczystość. Mam nadzieje, że moje dziecka zapamięta to na całe życie. Ja swoją I komunię pamiętam.
oby
oby 16.05.2021, 18:03
Obyście tylko "niechcianej pamiątki" rodzinie nie zafundowali...
Zdzisiek
Zdzisiek 16.05.2021, 17:46
W PRL byłem, u komunii wtedy ludzie żyli spokojniej. Zegarek i rower to były marzenia.
Jimmi
Jimmi 16.05.2021, 17:51
Idiotyczne i sfałszowane wspomnienia. Wtedy ludzie donosili na siebie, często za poduszczeniem SB, wtedy nie do pomyślenia było powiedzenie w grupie pracowników kawału politycznego o np.Jaruzelskim czy ZSRR albo o Katyniu. Socjologowie na pocz.l.90 mówili o zjawisku masowym wtedy w Polsce, braku zaufania społecznego, zamknięciu się dla spraw publicznych, co zresztą przejawiało się w szczególnie małym udziale w wyborach w l.90. Dziś jest on większy, powoli zbliżamy się do poziomu państw zachodnich w tym zakresie.
polityka historyczna pisowców...
polityka historyczna pisowców... 16.05.2021, 17:55
Jeśli opowiadasz kawały o Katyniu - to jesteś psychopatą. Albo esbekiem - i to najprymitywniejszym....
lora
lora 16.05.2021, 17:27
Szkoły zdalnie, to i modlitwy zdalne, wystarczą...jak starsza osoba nie ma komputera, to msze są też w telewizji.
Ewa
Ewa 16.05.2021, 17:22
Jak tu są odstępy i spotkania w mniejszych grupach, to ja jestem zakonnica. Za chwilę będa nowe ogniska.
a jednak
a jednak 16.05.2021, 17:27
Już choćby to że w sobotę to jest mniej ludzi.
zosia
zosia 16.05.2021, 15:08
a teraz te dzieci po wizycie w kościele i spotkaniach z rodzinami pójdą do szkoły i poczęstują innych wirusem ....
nie pisz bzdur
nie pisz bzdur 16.05.2021, 22:04
Zofio, a skąd niby przekonanie, że się zaraziły?
myśl
myśl 16.05.2021, 22:08
A skąd naiwne przekonanie, że w kościele i na przyjęciu można się zarazić z mniejszym prawdopodobieństwem niż w sklepie meblowym?
heh
heh 16.05.2021, 22:07
do 22.04: Może sama przeniosła ;)
no tak
no tak 16.05.2021, 12:13
Wypowiedź księdza Piotra Natanka w obronie ks. prof. Tadeusza Guza który twierdzi że nie może przenosić wirusa na rękach podczas aktu komuni ponieważ ręce po pierwsze ma czyste ponieważ myje a po drugie ręcę ma czyste w wymiarze boskim tzw. święte a na świętych rękach wirus się nie przenosi :) I co im zrobicie.
lucjusz prowadz
lucjusz prowadz 16.05.2021, 15:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Bbb
Bbb 16.05.2021, 13:37
Pan Natanek nie jest księdzem katolickim. Jest ekskomunikowany i sprzedaje brednie niezgodne z Ewangelią i nauką Kościoła.
nie kłam niejeden biskup "sprzedaje brednie niezgodne z Ewangelią"...
nie kłam niejeden biskup "sprzedaje brednie niezgodne z Ewangelią"... 16.05.2021, 13:58
Ksiądz dr hab. Natanek nie jest ani ekskomunikowany ani nawet wydalony ze stanu kapłańskiego. Doucz się - albo przestań być obłudny!
A że nie stosuje się do postanowień władzy duchownej, to inna sprawa...
kuria
kuria 16.05.2021, 20:46
ma suspensę!!
do kur..iii :):):)
do kur..iii :):):) 16.05.2021, 21:00
doucz się - suspensa to zawieszenie - a nie ekskomunika...
Wojek