Na oczach policjantów wywrócił się na hulajnodze. Był pijany

  • 05.06.2021, 16:44
  • KWP Szczecin
Na oczach policjantów wywrócił się na hulajnodze. Był pijany Policja
O wielkim szczęściu może mówić 35-latek, który mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie wywrócił się na jezdnię podczas jazdy elektryczną hulajnogą. Świadkami całego zdarzenia byli policjanci. Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, mężczyzna za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.

Od 20 maja, na terenie kraju obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego dotyczące między innymi użytkowników hulajnóg elektrycznych. Zgodnie z nowelizacją, kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem.

Do nowych przepisów nie zastosował się mieszkaniec Szczecina, który w stanie nietrzeźwości kierował hulajnogą, jadąc po jezdni. Policjanci, którzy 29 maja patrolowali ul. Graniczną w Policach, przed godziną 21:00 zauważyli jak mężczyzna kierujący hulajnogą elektryczną z dużą prędkością uderza w krawężnik i przewraca się przez kierownicę. Funkcjonariusze podjechali, żeby udzielić mu pomocy i od razu wyczuli od 35 latka silną woń alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec Szczecina w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Całe zdarzenie zakończyło się dla niego mandatem karnym w wysokości 500 złotych i wizytą w szpitalu z uwagi na odniesione obrażenia ręki.

Policja apeluje do kierujących hulajnogami elektrycznymi o rozsądek i ostrożność oraz przestrzeganie nowych przepisów ruchu drogowego.

KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Knaga
Knaga 06.06.2021, 06:06
Nie będę komentował po alkoholu jestem
dobrzy samarytanie
dobrzy samarytanie 05.06.2021, 20:51
A miesiac wcześniej by jeszcze pomogli u hulajnogę zanieść do domu.
Guma Gumański
Guma Gumański 05.06.2021, 17:35
Tylko guma i solidne gumownie zmusi go do odwyku.
Knagulec
Knagulec 05.06.2021, 17:57
Przegumować nadgrzbietowo to ciebie

Pozostałe