Noc Kupały – tradycje świętojańskie. Zaproszenie na imprezę

  • 07.06.2021, 09:56
  • dost.
Noc Kupały – tradycje świętojańskie. Zaproszenie na imprezę
W roku 2021 mija 900 lat od zdobycia Pomorza przez wojska Bolesława Krzywoustego. Pokłosiem zajęcia Pomorza było przeprowadzenie na tym terenie misji chrystianizacyjnych. W czasie Nocy Kupały będzie wiele nawiązań do tego historycznego dla dziejów Pomorza wydarzenia, m.in. odegrana zostanie inscenizacja walk wojowników.

Noc Kupały – tradycje świętojańskie to impreza plenerowa, którą od kilkunastu lat organizuje Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie we współpracy z Drużyną Grodu Trzygłowa. Na zamkowym dziedzińcu powstanie replika osady wczesnośredniowiecznej, w której prezentowane będą dawne rzemiosła (m.in. kowalstwo, rogownictwo, tkactwo, stemplowanie na materiale) oraz obrzędy związane z letnim przesileniem - krzesanie „żywego ognia”, plecenie wianków, gry i zabawy historyczne. Odbędą się również warsztaty robienia motanek (tradycyjnych lalek słowiańskich). Na dziedzińcu znajdziemy stoiska z ceramiką i skórnictwem, historyczną biżuterią i drewnianymi zabawkami, a także z książkami o tematyce dotyczącej Słowian.

Sylwia Polachowska

Dział Promocji i Marketingu

Zamek Książąt Pomorskich

dost.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KAKAOWE OKO OPATRZNOSCI  ZAPCHANE  PREZ  KU P AŁA
KAKAOWE OKO OPATRZNOSCI ZAPCHANE PREZ KU P AŁA 07.06.2021, 16:17
A MI NOC KUPAŁY KOJARZY SIE Z WIOSNĄ BIEDRONKI I LEWICĄ I DARKIEM WIECZORKIEM JAKO TYM CO WIE GDZIE KOPAĆ HA HA AH ZEBY ZROBIC GOLEMA Z GLINY SZEF WSZYSTKICH KUP AŁ HA AH AHA
woj
woj 07.06.2021, 12:51
Dziewoje już się szykują?

Pozostałe