Protestowali pod starostwem w Gryfinie. Wojna o znak i drogę

  • 07.06.2021, 17:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Protestowali pod starostwem w Gryfinie. Wojna o znak i drogę Na transparencie napis: MIESZKAŃCY SOBIERADZA, DRZENINA, CHWARSTNICY ŻĄDAJĄ REMONTU NAJGORSZEJ DROGI POWIATOWEJ
Mieszkańcy twierdzą, że decyzja zarządców powiatowej drogi uniemożliwia im prowadzenie działalności gospodarczej, w tym rolniczej. Drogowcy postawili znak i drogą powiatową do Sobieradza i do Chwarstnicy nie wjadą pojazdy o wadze powyżej 10 ton.

Dzisiaj przedstawiciele Chwarstnicy i Sobieradza protestowali przed siedzibą starostwa powiatowego w Gryfinie przy ul. Sprzymierzonych (siedzib jest kilka). Domagają się oni zdjęcia zakazu wjazdu pojazdów powyżej 10 ton i przeprowadzenia remontu drogi.

Mieszkańcy domagają się już od dawna remontu drogi łączącej w gminie Gryfino miejscowości Drzenin, Chwastnicę i Sobieradz. Jako pierwsi pisaliśmy m.in. o proteście na sesji Radu Powiatu w Gryfinie tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35582,protest-mieszkancow-na-sesji

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

starostwa
starostwa 11.06.2021, 20:32
Mało ich było więc zlali taki protest.
Kierowca
Kierowca 08.06.2021, 20:07
W których krzakach będą stać niebiescy i zieloni żeby im się mundurki nie ukurzyly za bardzo?!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.06.2021, 20:05
Ta sprawa śmierdzi z daleka. Śmierdzi czyimś interesem w tym by odciąć miejscowość.
Tomaszek
Tomaszek 08.06.2021, 10:38
Większość z Was nie zna nawet statutów własnych gmin czy powiatów. Nawet nie wiecie jak statutami związuje Wam się ręce i ogranicza pole manewru do działania. Przeczytajcie art 41a ustawy o samorządzie gminnym. Poznajcie swoje prawa i narzędzia jakie możecie użyć by coś zmienić. Np Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza. Nie robiąc nic to faktycznie można pokrzyczeć na forum i oskarżać że ten zły tamten niedobry a trzeci zwinął dachówki z Pałacu Kultury. Poznajcie smak walki z samorządem dopiero zrozumiecie czym to pachnie. Pozdrawiam
Tomaszek
Tomaszek 08.06.2021, 09:36
Dopóki drodzy Gryfinianie nie będziecie się jednoczyć w bezpartyjne oddolne Ruchy i nie pogonicie peowców ze swojego starostwa to niedługo po dorgach powiatowych będziecie mogli poruszać się furmankami z zaprzęgiem konnym tak jak niedługo dojdzie u nas w powiecie myśliborskim. A zarośnięte pobocza na powiatówkach będą robić za karmę dla konia i robić za paliwo do waszych konnych jednostek napędowych
do roboty leniu z kocyka
do roboty leniu z kocyka 08.06.2021, 10:23
Pawełek ty się pod Tomaszka nie podszywaj.
Tomaszek
Tomaszek 07.06.2021, 23:06
No niestety zachodniopomorskie powiaty to już ostatnie okopy Peowskich sługusów Schetyny i Tuska. Najlepsze, że nawet po przegrupowaniach partyjnych POwski Statek wzajemnej miłości tonie. Buntujące się gminy przeciw powiatom, powiatowie zarządy i rady liczące na powrót Rudego Księcia na białym koniu prosto ze stajni Merkelowej już całkiem odrealnione w swych decyzjach i na końcu my prości ludzie chcący normalnie żyć. Jedyne co możemy zrobic to pokazać środkowy palec w kolejnych wyborach tym, którzy do takich powiatowych daktyli doprowadzają!!!
Mariuszek
Mariuszek 08.06.2021, 02:29
Debil jesteś. Zalecam eutanazję...
Popieram
Popieram 07.06.2021, 21:28
Powinni zablokować że dwie główne powiatowki. I tak do skutku. Kto to stawia zamiast remontu taki znak. To się do telewizji nadaje. Niech się biorą nieroby do roboty. Niektórzy się już tam zasiedzieli.
Niech zobaczą że ich praca to nie tylko lans.
Ludzie mają dosyć już tych powiatów.
Po co komu te twory które musimy utrzymywać z podatków. Rozwalić to a gminy sobie świetnie poradzą bo robiły już to.
pług
pług 07.06.2021, 20:49
Jakby wszyscy przyjechali od dziurawych dróg to by Gryfino ze wszystkich stron było zakorkowane.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 07.06.2021, 19:31
z chwarstnicy do sobieradza jest tragiczna ale już z sobieradza do dzenina to hardkor robilismy meble w sobieradzu nie polecam na tych odcinkach pić czegokolwiek mozna butelke łyknąć ha ha ah cos jak do mielenka a potem swiadek zeznaje ze ledwo trzymał sie na nogach po takiej drodze błędnik szwankuje ha ha ha a choroba lokomocyjna mur beton ha ha ah łata na łacie i ziura w łacie ha ha ah nie wspomne o dziurach gdzie z felgi mozna zrobić kwadrature koła ha ha ah
Knagulec
Knagulec 08.06.2021, 09:26
To ty Pinokio jesteś z długim fajfusem
Jowisz
Jowisz 08.06.2021, 06:46
Mars na Saturna
złamanie przepisu
złamanie przepisu 07.06.2021, 18:41
Wystawić mandat za parkowanie ciągnikiem tuż przed pasami!
PO co ??
PO co ?? 07.06.2021, 18:07
Ale DROGA do działek braci i Zenka SUPER !!! A reszta ?? POCO ???
Gryfinianin
Gryfinianin 07.06.2021, 22:31
Mietkowi też w nocy asfalt do domu swego czasu położyli nocą.
kWA  PISZ
kWA PISZ 07.06.2021, 18:18
WŁAŚNIE, DAJCIE TAM DZIAŁECZKĘ BRACIOM MILEROM TO WAM BURMISTRZ ZAPROJEKTUJE GMINNA DROGĘ.
Kamil M.
Kamil M. 07.06.2021, 20:16
Oni w jedną to nie idą . Od razu PIĘĆ !!!
popieram
popieram 07.06.2021, 17:44
Napis na transparencie jak najbardziej słuszny.
do popieram
do popieram 07.06.2021, 18:18
Ale ja znam gorsze drogi gminne zaniedbane przez Sawaryna.
droga do Steklinka
droga do Steklinka 07.06.2021, 18:34
Burmiszczu, co z nami?
przetarg to pic
przetarg to pic 07.06.2021, 18:51
do Steklinka: kolejny raz was wystawił
aaa
aaa 07.06.2021, 17:39
Silny Byk z Sobieradza ma wypasiony rower górski i mu to lata.
to hardkor
to hardkor 07.06.2021, 18:19
aaa siodełko zakłada?
Kp
Kp 07.06.2021, 17:33
Do,, kierowca,, proszę powiedzieć kto i kiedy zrobił drogę? Mieszkam 20 lat tam.....przez ten czas nie widziałam, aby ktoś robił tę drogę.... Ludzie nie wiedzą co piszą...
kuse przyjechały
kuse przyjechały 07.06.2021, 17:31
A co one sią tak wydekoldowały? Boże Ciało było w czwartek!
Byku
Byku 07.06.2021, 18:21
A teraz jest ciało gorących dziewczyn!
hehe
hehe 07.06.2021, 17:22
Gnojowice powinni wylać to i len Sawaryn by tyłek ruszył.
kochanka
kochanka 07.06.2021, 17:25
hehe myślisz ze w Świnoujściu by poczuł?
kierowca
kierowca 07.06.2021, 17:20
Ciężkim sprzętem rozwalili drogę a teraz im rób!Trzeba było o nią dbać jak wam kilka lat temu zrobili
było ogrodzić eksponat muzealny...
było ogrodzić eksponat muzealny... 07.06.2021, 18:57
Ty, ale na jaką cholerę droga, po której nie można jechać, bo się zniszczy? Samochody na plecy i rowami mieli przenosić?
GOREJACEGO KONARA PUŚCCIE  TAM ROWEREM
GOREJACEGO KONARA PUŚCCIE TAM ROWEREM 07.06.2021, 17:28
CHYBA JAK WIATRAKI STAWIALI HA HA AH DLA OLECHA HA HA AH

Pozostałe