Ile osób wejdzie do kościoła? Premier ugina się po liście arcybiskupa

  • 09.06.2021, 12:22
  • News4Media
Ile osób wejdzie do kościoła? Premier ugina się po liście arcybiskupa News4Media Mateusz Morawiecki
Będą zmiany limitów liczby osób uczestniczących w mszach. Tak premier odpowiada na list abp. Gądeckiego, który wyrażał stanowczy sprzeciw wobec obecnych zasad.

Podjęliśmy decyzję, żeby w kościołach od przyszłego tygodnia było więcej wiernych; chcemy, żeby mogła być wypełniona połowa miejsc; szczegóły w czwartek przedstawi minister zdrowia.” – ogłosił na konferencji prasowej w Turku premier Mateusz Morawiecki.

Właśnie tam był pytany przez dziennikarzy o list, jaki wystosował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. Duchowny pisał i apelował do szefa rządu o zluzowanie zasad dotyczących wiernych na mszach i w innych miejscach kultu. "W kontekście istotnego zmniejszania obostrzeń sanitarnych w większości obszarów życia społecznego, limit wiernych w kościołach utrzymywany jest z czasu, gdy dzienna liczba zachorowań w Polsce oscylowała wokół 30 tys." – pisał ksiądz i wspominał o "paradoksach", wskazując że 150 osób może bawić się na weselu, ale tylko część z nich jest dopuszczona do wzięcia udziału w ślubie w kościele. Arcybiskup wyraził też „stanowczy sprzeciw wobec dalszego - tak drastycznego - ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary”.

Premier podczas konferencji dodał, że rząd jest w kontakcie z Episkopatem i prowadzone są rozmowy na temat zwiększenia limitu osób w kościołach. "W wyniku tych dyskusji z ostatnich kilku dni, podjęliśmy rzeczywiście decyzję, żeby - podobnie jak to jest w innych miejscach - te święte dla Polaków miejsca, jakim są kościoły, także mogły być nawiedzane w większych grupach osób. Dlatego ta decyzja, która będzie obowiązywała od najbliższego tygodnia, dotyczy właśnie również kościołów." – mówił Morawiecki i zaznaczył, że już w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi szczegóły kolejnego etapu znoszenia obostrzeń.

"Chciałbym uwolnić wszystkie miejsca, czy chciałbym móc doprowadzić do uwolnienia wszystkich miejsc zarówno związanych z życiem społecznym, gospodarczym jak i sakralnym - z religijnymi miejscami, ale cały czas jeszcze musimy pewien poziom ograniczeń utrzymywać." – przyznał szef rządu.

Wcześniej o sprawie pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/41443,arcybiskup-pisze-do-premiera-sprzeciw-wobec-dalszego-ograniczania-prawa-wiernych

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

altruista  z  3,5  bańki  rocznie  na  fotel premiera  ha ah ah
altruista z 3,5 bańki rocznie na fotel premiera ha ah ah 10.06.2021, 13:19
MORAWIECKI GRA ROLĘ ŻYCIA HA HA AH w tym zydowskomasońskim teatrzyku dla idiotów ha ha ha
Lop
Lop 09.06.2021, 18:01
Kto w to jeszcze wierzy, że chodzienie do kosciola uświęca. Dla mnie nie ma nic gorszego jak pisowski katolik.
na to wygląda
na to wygląda 09.06.2021, 17:16
Czyli skarcenie biskupa zadziałało.
*** ***
*** *** 09.06.2021, 15:35

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

popieram
popieram 09.06.2021, 15:12
I dobrze.
Knagulec
Knagulec 09.06.2021, 13:46
Kiecman łapki zaciera kasiorka wpadnie
przesłuchanie w reklamie
przesłuchanie w reklamie 09.06.2021, 13:44
Nie ściemniaj drewniaku!
?
? 09.06.2021, 13:02
A ile diabłów mieści się na czubku szpilki?
no nie
no nie 09.06.2021, 12:54
Jeszcze napiszcie że to wasza zasługa bo o tym wcześniej pisaliście.

Pozostałe