Ranking influencerów w Polsce. Oni rządzą internetem

 • 12.06.2021, 12:30
 • News4Media
Ranking influencerów w Polsce. Oni rządzą internetem iStock
Liczba lajków, udostępnień czy komentarzy - to wszystko i wiele więcej było sprawdzane podczas budowania rankingu polskich influencerów. Kto wygrał?

- „Wyszliśmy od twardych danych takich jak: liczba obserwujących, popularności mierzonej ważoną sumą liczby polubień, udostępnień i komentarzy, zaangażowania liczonego na poziomie średnich wartości interakcji z pojedynczym wpisem, ilości odwiedzin bloga, jeżeli influencer prowadził działania na tym kanale. - tłumaczy Łukasz Zdrodowski z Influ Tool, który we współpracy z twórcami znanej branżowej konferencji See Blogers przedstawił ranking polskich influencerów. „Następnie stworzyliśmy dedykowany algorytm InfluScore, stanowiący odpowiednio ważoną sumę tych zmiennych.” - wyjaśnia Zdrodowski.

Tak właśnie powstało ogłoszone właśnie zestawienie 100 osób, mających największy wpływ w polskim internecie. Co więcej, badano aktywność na różnych platformach: blogach, Instagramie, YouTube czy TikToku przez cały 2020 rok.

Kto wygrał? Listę otwiera Robert Lewandowski, który ma ponad 41,2 mln fanów, a popularność piłkarza określono na przeszło 130 milionów użytkowników. Drugie miejsca zajęła instagramerka Wersow (6,7 mln fanów), a trzecia pozycja należy do Friza, lidera internetowej Ekipy (9,1 mln fanów). Widać po tym zestawieniu, że jego autorzy nie brali pod uwagę wyłącznie liczby użytkowników, którzy śledzą profile celebrytów, ale obliczali popularność w bardziej skomplikowany sposób. Co ciekawe, w pierwszej 10 jest też żona Roberta Lewandowskiego. Anna Lewandowska zajęła 4. pozycję.

TOP 10

 1. Robert Lewandowski
 2. Wersow
 3. Friz
 4. Anna Lewandowska
 5. Martyna Wojciechowska
 6. Julia Kostera
 7. Tromba
 8. Ola Nowak
 9. Marcysia Ryskala
 10. Julia Wieniawa

Na dalszych pozycjach są m.in. Magda Gessler, Sylwia Lipka czy Dawid Kwiatkowski, a setkę zamyka Marietta Witkowska. Twórcy rankingu pokusili się też o jego uszczegółowienie i w części „osoby publiczne” również wygrywa Robert Lewandowski, wyprzedzając swoją żonę i Martynę Wojciechowską.

Co do samych instragrmerów, to zwycięża Wersow przed Olą Nowak i Marcysią Ryskalą.

Zupełnie inne nazwiska pojawiają się w rankingu blogerów, bo tu wygrała Mama Ginekolog, a kolejne pozycje należą do Make Life Easier (Aleksandry Kwaśniewskiej) i Janiny Daily.

Autorzy raportu tłumaczą, że sukces w internecie nie przychodzi z samego zamieszczania zdjęć. Trzeba na to zapracować i wykazać się samodyscypliną, kreatywnością i wiedzą. Zwłaszcza w czasie pandemii, która na tej branży też odcisnęła piętno. Sami influencerzy, którzy wcześniej mieli dostarczać głównie rozrywkę, stanęli przed nowymi wyzwaniami. Większego znaczenia nabrała uczciwość, autentyczność i odpowiedzialność społeczna.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ustawa
ustawa 13.06.2021, 07:59
gdzie jest język polski???? influ...co????
purysta za 300
purysta za 300 13.06.2021, 10:22
Język polski się wzbogaca a ty w tym samym miejscu? Jaki proponujesz zamiennik?
a.
a. 12.06.2021, 17:29
Make Life Easier- Aleksandry Kwaśniewskiej? Kto to pisał...?
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 12.06.2021, 18:10
A KTO TO JEST TA KWASNIEWSKA TO NIE CZASEM CÓRKA FILIPIŃCZYKA Z LEWICY PS 0,7 ZGŁOŚ SIE HA HA AH
Reżyser Zagajny
Reżyser Zagajny 12.06.2021, 16:31
Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi: „Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera”. Zróbcie mi przebitkę zająca na gruszy… Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu. Niech on nie miauczy…
tyle
tyle 12.06.2021, 15:13
Przejściowa moda.
jednak
jednak 12.06.2021, 16:28
Ale trwa.

Pozostałe