To oni ewakuowali rodzinę z płonącego domu

  • 10.06.2021, 14:00
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
To oni ewakuowali rodzinę z płonącego domu
Dwóch ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego ewakuowało rodzinę z płonącego domu. Zygmunt Skrzyniarz i Aleksander Strzelecki w drodze do pacjenta z Dobrowa zauważyli pożar w budynku mieszkalnym. W oczekiwaniu na przyjazd strażaków przeprowadzili akcję i wynieśli z zajętych przez ogień pomieszczeń matkę oraz dzieci. Z bohaterami spotkał się w czwartek, 10 czerwca 2021 roku marszałek Olgierd Geblewicz.

Do zdarzenia doszło 27 maja br. Zygmunt Skrzyniarz i Aleksander Strzelecki około godziny 3.40 otrzymali wezwanie do Dobrowa. W drodze do pacjenta zauważyli pożar budynku mieszkalnego. Ratownicy z białogardzkiej filii WSPR nie tylko niezwłocznie zaalarmowali straż pożarną, ale sami ruszyli z pomocą.

Jestem dumny, że zachodniopomorskie pogotowie ma takich ratowników. Widać, że niesienie pomocy to Wasza misja i droga życiowa. Od zawsze powtarzam, że WSPR to nowoczesna infrastruktura, ale przede wszystkim profesjonalna i doświadczona kadra medyczna. Gratuluję postawy – podkreślił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Dzięki szybkiej akcji ratownicy ewakuowali z płonącego domu śpiącą matkę z trójką dzieci.

Nie czuję się bohaterem. Po prostu wykonywałem swoje obowiązki. Ze względu na to, że jestem nie tylko ratownikiem, ale i strażakiem, wiem jak zachować się w sytuacji pożaru. Najważniejsze, że udało się pomóc. To była noc, mieszkańcy spali, nie byli do końca świadomi okoliczności zdarzenia – przyznał Aleksander Strzelecki. – W tym ogromnym nieszczęściu, jakim był pożar, jest i wielkie szczęście dla rodziny, bo udało się ją uratować – dodał Zygmunt Skrzyniarz.

Postawę ratowników docenili również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie.

Ofiarność i oddanie ratowników w niesieniu pomocy innym wzbudzają we mnie potrzebę szczególnego podziękowania. Za poświęcenie i za odwagę – napisał w liście skierowanym do WSPR komendant powiatowy PSP w Białogardzie Jacek Szpuntowicz.

W podziękowaniu za bohaterski czyn marszałek Olgierd Geblewicz wręczył obu ratownikom listy gratulacyjne oraz okolicznościowe upominki.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dorota
Dorota 11.06.2021, 08:21
I to jest postawa godna promocji!
*** ***
*** *** 11.06.2021, 00:36

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

szacun
szacun 10.06.2021, 14:20
Duże brawa panowie ratownicy!

Pozostałe