Dlaczego truskawki na górce są droższe niż na dole?

  • 10.06.2021, 16:16
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dlaczego truskawki na górce są droższe niż na dole? igryfino Stoisko przy ul. Łużyckiej w Gryfinie.
Pytanie zawarte w tytule zadała mi dziś gryfinianka. Postanowiłem sprawdzić. Faktycznie, truskawki na Górnym Tarasie są droższe od tych sprzedawanych na Starym Mieście w Gryfinie. I to średnio o dwa złote, co stanowi ponad dwadzieścia procent ceny.

Ceny truskawek na ul. Łużyckiej i w centrum Gryfina wahają się średnio od 9 do 10 zł za kilogram. Natomiast na Górnym Tarasie za kilogram zapłacimy już przeważnie 12 zł. W jednym miejscu były po 11 zł. Wszystkie podobno z polskich upraw. Co do smaku nie będę się wypowiadał, bo wszystkich nie spróbowałem...

W fotogalerii prezentujemy różne truskawki i różne za nie ceny.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wniosek
wniosek 11.06.2021, 11:33
Warto robić zakupy na dolnym tarasie.
kukułka
kukułka 11.06.2021, 10:10
Pytanie w tytule to ciekawostka ornitologiczna.
Zdzisław Dyrman zasadniczo
Zdzisław Dyrman zasadniczo 11.06.2021, 08:04
Nie będę się wypowiadał po alkoholu jestem zasadniczo
Kmiotek
Kmiotek 11.06.2021, 05:22
Te na dole to ekologiczne z Chorwacji jak połowa jego towaru kupowanego na giełdzie a chwalącego się że ze swojej uprawy.
studium
studium 10.06.2021, 21:53
Bo na górze są głównie działki budowlane a nie truskawkowe.
do 2studium
do 2studium 10.06.2021, 21:57
I to jest argument :))))
Greg
Greg 10.06.2021, 21:45
TAKA ZASADA mylisz się im większa podaż tym mniejsza cena pracuje w handlu
Greg
Greg 10.06.2021, 21:40
Jest podaż jest popyt co tu dalej pisać , niektórzy są na dole inni na górze
sprzecznosć
sprzecznosć 10.06.2021, 21:53
Jak nie ma co pisać to po co piszesz??
taka zasada
taka zasada 10.06.2021, 21:37
Im większa konkurencja tym niższe ceny.
Greg
Greg 10.06.2021, 21:35
Kotulina ty masz wogóle wiedzę o produkcji truskawek bo ty tylko je wpierdalasz więc nie komentuj
Knagulec
Knagulec 10.06.2021, 21:42
Grubo pojechałeś po gaciach
Greg
Greg 10.06.2021, 21:31
Jak nie wiecie jest prawo chandlu każdy wystawia swoją cenę kupujący kupują albo tu albo tu więc cena jest zróżnicowana dla tłumoków więc nie komentujencie bez wiedzy rynku
rada
rada 10.06.2021, 21:34
Jak z ciebie taki "chandlarz" jak ortograf, to lepiej sie nie wypowiadaj.
Greg
Greg 10.06.2021, 21:51
do kogo piszesz
Greg
Greg 10.06.2021, 21:12
Od kiedy Łużycka jest centrum gryfina
nie wiesz
nie wiesz 10.06.2021, 21:37
Jak tam mieszkał Napoleon to to było centrum wszechświata.
Kotulina
Kotulina 10.06.2021, 20:40
Bo na górce bliżej słońca !! No co taki elektorat w Gryfinie !!! POKO kaput
tragarz
tragarz 10.06.2021, 20:11
Na górkę trzeba się wdrapywać i to wymaga więcej wysiłku. I dlatego jest drożej.
kocyk dla lenia
kocyk dla lenia 10.06.2021, 20:04
Po to leniwy tercet załatwił milionowe dotacje na Targowisko Miejskie aby każdy mieszkaniec mógł tam w estetycznych warunkach kupować najtańsze produkty ogrodnicze i rolne.


Brawo Wy!!!
Truskoznawca
Truskoznawca 10.06.2021, 19:15
Najlepsze truskawki od lat są w Sobieradzu u pana Darka , prosto z plantacji , słodkie , świeżo rwane , nie ma ich już na straganach w Gryfinie dlatego jedziemy po truskawki i na wycieczkę po okolicy ptzy okazji
pieszo mam iść?
pieszo mam iść? 10.06.2021, 19:47
Ale tam podobno drogi nie ma i koła urywają.
Kupiec
Kupiec 10.06.2021, 18:33
Dzisiaj na łużyckiej obok Mrówki kupilam truskawki po 12zł.
mrozek
mrozek 10.06.2021, 18:41
A naprzeciwko Mrówki zaraz po drugiej stronie jezdni po 10 jak widać na załączonym zdjęciu.
Knagulec
Knagulec 10.06.2021, 17:15
Z robakami po 9 bez 12
Okoń
Okoń 10.06.2021, 18:41
W głowie masz robak i ci mózg wyżera.
Knagulec
Knagulec 10.06.2021, 19:55
Zeżryj truskawe dzbanie skórzany
tarasowiec
tarasowiec 10.06.2021, 17:14
Czyli zejście na dół i powrót kosztuje 2 złote.
Grześ
Grześ 10.06.2021, 17:08
A w Sz-nie po 7 - 8. I co?
i nico
i nico 10.06.2021, 20:05
Mają bliżej na hurt w Przecławiu
Ewa
Ewa 10.06.2021, 19:52
Prawdę prawisz;)
mniam
mniam 10.06.2021, 16:56
Az ślinka cieknie.
Anna
Anna 10.06.2021, 19:11
I tak cię nie stać

Pozostałe