Te szkoły z naszego powiatu postarały się o bezpłatne programy edukacyjne

 • 10.06.2021, 22:42
 • dost.
Te szkoły z naszego powiatu postarały się o bezpłatne programy edukacyjne Fundacja Orange (arch.)
280 szkół w całej Polsce w tym 15 z województwa zachodniopomorskiego od września będzie realizować bezpłatne programy edukacyjne MegaMisja i #SuperKoderzy, prowadzone przez Fundację Orange. Zostały one wyłonione spośród ponad 1100 zgłoszeń. Uczniowie z klas 1-3, uczestnicząc w MegaMisji dowiedzą się jak bezpiecznie i twórczo korzystać z internetu, a z klas 4-8, w #SuperKoderach – poznają podstawy programowania oraz sprawdzą, jak dzięki technologii uczyć się w sposób kreatywny i angażujący. Programy pomogą także kształtować zdrowe nawyki cyfrowe u dzieci i młodzieży, często zaburzone przez edukację zdalną.

15 szkół z województwa zachodniopomorskiego wspólnie z Fundacją Orange od września będzie uczyć dzieci jak ważna jest nie tylko sprawna obsługa narzędzi takich jak laptop czy tablet, ale też znajomość zasad bezpieczeństwa w internecie, dbanie o swoją prywatność, krytyczne podejście do treści zawartych w sieci, kreatywne spędzanie czasu z ekranami i bez nich oraz balans między życiem online a offline.

- Edukacja cyfrowa i rozmowy o nowych technologiach nie zawsze są łatwe, dlatego stworzyliśmy programy, które pomagają w tym zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Po kilku latach realizacji MegaMisji i #SuperKoderów widzimy też, że sprawdza się sposób w jaki pracujemy ze szkołami i to, że proponujemy naukę w dużej mierze bez użycia ekranów – głównie poprzez zabawę, współpracę, dyskusję w grupach i tworzenie wspólnych projektów – mówi Łucja Kornaszewska, kierowniczka Działu Programów Fundacji Orange.

Fundacja Orange od 15 lat dba o rozwój dzieci i młodzieży w cyfrowym świecie. Uczy dzieci zasad bezpiecznego internetu, podstaw programowania, robotyki czy druku 3D. Oba programy, które od września będą realizowane w szkołach, wpisują się w podstawę programową. W poprzednich edycjach udział w MegaMisji i #SuperKoderach wzięło ponad 1700 szkół i blisko 44 tys. uczniów w całej Polsce. Na czym polegają programy?

MegaMisja dla klas 1 – 3 to 10-miesięczny kurs przygotowujący najmłodszych do tego, aby odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać ze smartfonów, tabletów i komputerów oraz unikać pułapek cyfrowego świata. Zajęcia odbywają się w formie zabawy, w której uczniowie za wykonanie kolejnych zadań zdobywają nagrody dla całej szkoły – na przykład tablety, audiobooki, książki, materiały plastyczne i pomoce edukacyjne. To dla dzieci przede wszystkim przygoda z bohaterami programu – Julką, Kubą i Psotnikiem, a dla nauczyciela świetny sposób na poprowadzenie ciekawych i angażujących lekcji.

#SuperKoderzy dla klas 4-8 to zajęcia, na których uczniowie poznają podstawy programowania. Nie tylko na lekcjach informatyki, ale też na innych np. na przyrodzie, historii, fizyce, muzyce, lekcji języka polskiego i języków obcych. Nauczyciel nie musi mieć umiejętności informatycznych ani umieć programować, by móc prowadzić zajęcia. To wspólne odkrywanie jak kreatywnie wykorzystać możliwości, jakie dają nowe technologie. Szkoły, które zakwalifikowały się do programu otrzymają grant na zakup niezbędnego sprzętu.

- Cieszymy się, że tak wiele szkół zgłosiło się do naszych programów, zwłaszcza w tak trudnym czasie nauczania zdalnego. Jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania uczniów, nauczycieli i nauczycielek oraz dyrekcji. W tym roku szczególnie ważne były dla nas placówki z gmin, w których inicjatyw związanych z nowymi technologiami jest nieco mniej. Cieszymy się, że będziemy pracować z tak wieloma szkołami z miejsc, w których nie mieliśmy okazji jeszcze działać – podsumowuje Łucja Kornaszewska.

Pełna lista szkół zakwalifikowanych do programów: https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/sprawdz-czy-twoja-szkola-dostala-sie-do-megamisji-superkoderow

 

Z województwa zachodniopomorskiego do MegaMisji dostały się szkoły:

 1. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 5 w Goleniowie
 2. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu
 3. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie

 

a do #SuperKoderów szkoły:

 1. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sławnie
 2. Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. Makuszyńskiego w Wałczu
 3. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Lotników Polskich w Świdwinie
 4. Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Chojnie
 5. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Osadników Wojskowych w Świdwinie
 6. Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Szczecinku
 7. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedyni
 8. Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy w Nawodnej
 9. Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Łasku
 10. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. ppor. E. Gierczak w Świdwinie
 11. Szkoła Podstawowa EuroSzkoła w Koszalinie
 12. Szkoła Podstawowa Nr 47 im. K. Makuszyńskiego w Szczecinie

Szkoły, które nie dostały się do programów mogą korzystać z otwartej MegaMisji i bezpłatnych scenariuszy zajęć #SuperKoderów dostępnych na stronach programów: https://megamisja.pl/ oraz https://superkoderzy.pl/

O Fundacji Orange

Fundacja Orange jest organizacją pożytku publicznego. Już od 15 lat dba o rozwój dzieci i młodzieży
w cyfrowym świecie. Z fundacją uczą się zasad bezpiecznego internetu, podstaw programowania, robotyki
i druku 3D. To kompetencje, które zapewnią im lepszy start w przyszłość. Fundacja Orange szkoli także nauczycieli (jest m.in. liderem projektu Lekcja: Enter, realizowanego ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa) i opracowuje materiały poradnikowe dla rodziców. Inicjatywy Fundacji Orange są oparte na wynikach badań i konsultacjach z ekspertami.

dost.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

woźny
woźny 11.06.2021, 06:28
a widuchowa??? jak zawsze nie ma..
podatnik
podatnik 11.06.2021, 08:50
Widuchowa to wybiera płatne programy naprawcze.
zdziwienie
zdziwienie 11.06.2021, 11:27
To sami napisać nie potrafią?
Cha, cha, cha..
Cha, cha, cha.. 11.06.2021, 01:58
Widać aktywność Nikotyńskiego
strach
strach 11.06.2021, 08:18
Tu każdy boi się wychy/lić.
hmmm....
hmmm.... 11.06.2021, 00:16
Cóż, postarali się to mają.
Kangulec
Kangulec 11.06.2021, 00:04
W Gryfinie jakby się ktoś wychylił to od razu po rajtach.

Pozostałe