160 kg kokainy w bananach. Narkotyki trafiły do sklepów

  • 11.06.2021, 14:00
  • News4Media
160 kg kokainy w bananach. Narkotyki trafiły do sklepów Materiały Komendy Stołecznej Policji / Twitter
Policjanci ze stołecznej komendy poinformowali na Twitterze o zaskakującym znalezisku pracowników jednej z największej sieci sklepów funkcjonujących w Polsce. Oprócz bananów, do działów z owocami trafiły omyłkowo paczki z kokainą. Służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Banany niekoniecznie na zdrowie

W piątek przed południem, na profilu stołecznej policji w serwisie Twitter pojawiła się informacja, że do Polski trafiły przesyłki z bananami, których zawartość wzbogaciła całkiem pokaźna paczka narkotyków. Służby zabezpieczyły ponad 160 kg kokainy.

„Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową @Policja_KSP zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy. Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów. Wartość narkotyków przekroczyła 30 mln złotych. Dzisiaj czynności są kontynuowane.” – czytamy w komunikacie.

Komenda Stołeczna Policji dodaje również, że działania prowadzone są na terenie województwa mazowieckiego oraz łódzkiego. Nie podaje natomiast do oficjalnej informacji, czy do nielegalnego towaru mieli dostęp klienci w sklepach.

Narkotyki znaleźli pracownicy

Stołeczna policja nie ujawnia szczegółowych informacji, w jaki sposób doszło do ujawnienia nielegalnej zawartości paczek, które miały zawierać banany. Wiadomo jednak, że nietypową przesyłkę odkryli pracownicy jednego z francuskich hipermarketów działających w Polsce. Biuro prasowe sklepu nie chce komentować sytuacji. Pracownicy informują jedynie, że oświadczenie zostało przesłane do Polskiej Agencji Prasowej, a sieć nie ma w tej sprawie nic więcej do powiedzenia. Na stronie PAP czytamy komunikat marketu:

Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów. Zawiadomili oni o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru oraz wszczęła śledztwo, które jest obecnie w toku”.

Przedstawiciele sklepu przekonują również, że sieć współpracuje z ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy.

Historia lubi się powtarzać

Do podobnej próby przemytu doszło w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas inny, konkurencyjny dyskont z Ostrowa Wielkopolskiego, odkrył, że oprócz bananów paczki zawierają również narkotyki. Choć było to o wiele mniej, bo "tylko" 19 kg kokainy, to zdarzenie wstrząsnęło całą Polską. Wówczas sprawą zajęła się prokuratura.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Okoń
Okoń 12.06.2021, 13:03
Brawo Policja kolejny trafiony tak trzymać teraz tylko złapać zleceniodawcę jak najszybciej mam nadzieję, ze śledztwo to ujawni sam osobiście doniosę na kazdego dilera I ćpuna tam gdzie trzeba
terlecki  "pies"  znowu bedzie wył
terlecki "pies" znowu bedzie wył 12.06.2021, 08:06
SLD dostawało 15 baniek w kartonach po bananach za klewki a PIS za co koke jak te rozliczenia sie zmieniają ha ha ah
no
no 12.06.2021, 09:28
I to od wielkiego brata.
Ja
Ja 11.06.2021, 17:18
Brawo slużba celna hahahaha
WALD
WALD 11.06.2021, 15:36
Chyba Rafał zamówił
Borowik
Borowik 11.06.2021, 14:50
Opchnąć do Meksyku bedzie na premierę w ministerstwach.
Pimpuś
Pimpuś 11.06.2021, 14:34
To towar sołtysa
heh
heh 11.06.2021, 14:16
Idę kupić karton.

Pozostałe