Czerwona budka zamknięta i czar prysł

  • 11.06.2021, 19:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czerwona budka zamknięta i czar prysł
Słynny gryfiński kebab tzw. czerwona budka zakończyła swoją działalność w przenośnym kiosku. Nie ustawiają się już kolejki wzdłuż ulicy 1 Maja. Mimo że zaprzestano w tym miejscu sprzedaży, to budka nadal stoi.

Działalność gastronomiczna została przeniesiona niedaleko, ale czar jednak jakby prysł. Znikł kolejkowy klimat po kebaba.

O biznesie założonym ponad 30 lat temu pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/36861,czerwona-budka-konczy-dluga-passe-decyzja-spowodowana-epidemia-koronawirusa

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (78)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

widzę
widzę 2 dni temu, 20:24
Cały czas ta buda tam puchnie.
Mariola
Mariola 13.06.2021, 19:44
Myślałam ,że to tylko moje odczucie, że kebab jest beznadziejny, a tu tyle opinii, jednak się nie myliłam.Kupiłam kilka razy bo myślałam, że może jakiś zły dzień był , za czwartym razem stwierdziłam nigdy więcej, a taki był pyszny.Mięso surowe, gorzka kapusta, a była już młoda , sos bez czosnku, mdły. Fuj
Pumba
Pumba 13.06.2021, 20:14
Lepiej pizze zamowic ja z koszyk zamówiłam i smaczna tylko trzeba 2x ser
Zuza
Zuza 13.06.2021, 18:27
Nie polecam - mięso surowe , drogo
Gerard
Gerard 13.06.2021, 15:48
Czytając wasze komentarze widać zazdrość źe ktoś miał pomysł na biznes i że się to udało. Ogarnijcie się trochę i zróbcie coś ze swoim życiem bo najłatwiej to hejtować anonimowo. Mariola, głowa do góry o powodzenia .
ogarnięty
ogarnięty 13.06.2021, 16:13
Gerard, właśnie o to chodzi, że się nie udało. 30 letnia tradycja została zaprzepaszczona i to boli. Krytyka nie jest hejtem, bo chyba tylko tobi towarzyszy nienawiść.
Kebabiarz
Kebabiarz 13.06.2021, 07:43
Na Flisaczej mają pyszny sos. Ale mięsa prawie wcale. Za tę cenę powini dawac naprawdę solidne porcje. Frytki pyszne. Apeluję do wlasciciela, zeby nie oszczedzał na mięsie, to będzie top topów.
Knagulec
Knagulec 14.06.2021, 09:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Knagulec
Knagulec 13.06.2021, 13:24
Żenada w tej budzie cena wysoka a zarcia mało
PODSUMOWANIE
PODSUMOWANIE 13.06.2021, 00:57
OBSŁUGA I NASTAWIENIE DO KLIENTA ŻENADA. Mięso żenada, niech wyciągną wnioski to może się utrzymają!!
ps.
Ciekawe czy mają włączone myślenie ?!?!?
kLIENTKA
kLIENTKA 12.06.2021, 21:58
Obsługa nie miła,jeść sie odechciewa ,mięso trociny,sos bez czosnku,już widac oszczedności,byle co byle jak .Kolejek juz nie ma,chyba juz wiadomo dlaczego .Na szczęście sa inne punkty gdzie mozna smacznie zjeść .
no nie
no nie 12.06.2021, 23:20
Sos czosnkowy bez czosnku? Niemożliwe chyba...
Najtańszy z najtańszych
Najtańszy z najtańszych 12.06.2021, 20:44
W normalnych gminach wszyscy płacą podatki od nieruchomości za każdy metr powierzchni użytkowej lokalu. Czy prowadzi działalność czy nie, to płaci. Dlatego np.rolnicy przechodząc na emeryturę rozbierają stodoły i chlewiki aby nie płacić podatków (gdy byli rolnikami to obiekty były zwolnione z podatku od nieruchomošci). Jedynie w gminie "zarządzanej" przez upośledzony tercet można latami trzymać bez ponoszenia kosztów pustostany, rudery czy zamknięte lokale sklepowe w centrum miasta. Można, bo to w Gryfinie nic nie kosztuje
taki myk
taki myk 12.06.2021, 23:21
A niektóre zagospodarowują na "działalność biurową".
a.
a. 12.06.2021, 17:28
Co tam budka, te kasy samoobsługowe w Lidlu to jakiś nonsens... Co chwila coś zablokowane, albo pomylisz jakieś warzywo i lipa, musisz czekać na łaskawą kasjerkę, z którą przecież nie chcesz mieć do czynienia...
B.
B. 12.06.2021, 18:11
Myślisz, że to konkurs na nonsens roku?
A.
A. 13.06.2021, 11:20
Myślę, że jesteś zwyczajnie wredna i w takim konkursie wygrałabyś walkowerem. Miłego dnia.
Paweł
Paweł 12.06.2021, 17:09
Niestety czerwona budka już od dłuższego czasu psuje sobie opinię mięsem które jest fatalne. Pamiętam kebaby które serwował właściciel jego autorski sosik, zajadałem się jego kebabem. Widziałem jak robił sam mięsko i pielęgnował by nie było w nim żadnych śmieci.

Ps. to nowe miejsce wizualnie lepiej wygląda ale tego klimatu nie ma jak z budki ale to czy jest sprzedawany kebab w pałacu czy z kontenera nie zmienia faktu że jakość mięsa jest fatalna łykowate mnóstwo śmieci. Pies zmielony z budą.
A SZKODA
Knagulec
Knagulec 12.06.2021, 17:51
Knaga zeżre wszystko najlepszy dla niego to lagier
Magda
Magda 12.06.2021, 17:14
Mam podobne odczucia.
uwielbiam kebab
uwielbiam kebab 12.06.2021, 12:27
Jak POPRAWIĄ MIĘSO to jest ok, jednak FAKT obsługa jakby za karę tam pracowały. Sympatyczne to one nie są, ale po przeczytaniu komentarzy może być już tylko gorzej
ZNAWCA
ZNAWCA 12.06.2021, 15:14
MÓJ RANKING Turasy na górce wygrywają smak ilośc mega czerwona budka w miare smacznie ilość taka sobie flisacza koło marche w miare smaczny ilość tragedia rolka powinna się nazywać roleczka rób chłopie szaszłyk bo to ci wychodzi najlepiej i nie woż się tak bo nie jesteś pudzian Korner raz jadłem smacznie i mięso na wage już tam nie zjem
Darek
Darek 12.06.2021, 16:14
Pracowałem w kebabie w Szczecinie i wiem ile się zarabia na keksie a mięso to podstawa każdy patrzy na ilość i tu turasy wygrywają bezkonkurencyjni reszta ilością to lipa
Knagulec
Knagulec 12.06.2021, 16:02
Masz rację wozi sie jak Po.......w bagażniku
Jacek
Jacek 12.06.2021, 14:28
do uwielbiam: Przecież mięso to w kebabie podstawa
Zniesmaczona
Zniesmaczona 12.06.2021, 11:59
Teraz to już jest kompletna porażka. Mięso jak zwykle surowe ale i tak wygrywają panie stojące z miną, jakby zarabiały za karę. Przecież zawsze można zmienić pracę... Nie skomentuję już braku higieny przy samym przygotowywaniu dań. Panie właścicielu- jesteśmy ludźmi, nie zwierzętami. To dzięki nam zarabia Pan pieniążki więc może czas zmienić nastawienie do klienta? PS. Nowy kebab przy Inter-kosa! Już nie wrócę do "Gawła".
moja opinia
moja opinia 12.06.2021, 09:16
Było jako tako po przenosinach jest źle.
gośc
gośc 12.06.2021, 09:16
Mięso twarde,bułka podpalona ,kapucha sos okropny.Nic nie dporawione ale cena pieprzna.
Kazik
Kazik 12.06.2021, 11:04
To idż zjedz koło marche połowa tego co w budce a cena wyższa
kromal
kromal 12.06.2021, 09:29
Taki przepis podajesz?
I NAZWIE K&P  KASIORA  PETENTÓW
I NAZWIE K&P KASIORA PETENTÓW 12.06.2021, 08:03
MNIETEK PRZEROBI GO NA KOPERTOMAT DLA URZĘDU HA AH AH
złota rączka
złota rączka 12.06.2021, 09:25
Zleci swemu zastępcy specjaliście od tych sprawa Tomusiowi Milerkowi.
Smakosz
Smakosz 12.06.2021, 07:59
Kiedyś jak człowiek najadł się grochówki i pierdnął to aż mu jajca zatelepaly a dziś weźmie espumisan i po wszystkim. Ech stare dobre czasy. To se nie wrati.
nostalgia
nostalgia 12.06.2021, 06:10
Swoją drogą takie budki to węgierskie "magrosy" - podstawa niejednej przemiany socjalistycznego obywatela w przedsiębiorcę - z różnym skutkiem w latach 90 XXw.
No i cokolwiek o estetyce obecnej mówić - bestia trwała bardziej, niż autostrady i obwodnice...
pasztet
pasztet 12.06.2021, 09:17
Pasuje do zapyziałego, zaniedbanego przez Sawaryna Gryfina.
pasuje
pasuje 12.06.2021, 09:30
Do niego samego jak ulał.
Srali i sikali w środku
Srali i sikali w środku 12.06.2021, 00:34
To tzw. szczylnia.
zajadły
zajadły 11.06.2021, 23:53
Idzie zjeść.
sprzedać obnośna
sprzedać obnośna 11.06.2021, 23:45
Sawaryn w ramach skansenu "zaadaputuje" budę.

Pozostałe