Nałogowa "mistrzyni parkowania"?

  • 11.06.2021, 22:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nałogowa "mistrzyni parkowania"? fot. czytelnik igryfino
Prosiłbym, jeśli można, o zwrócenie uwagi na parkowanie samochodów osobowych w mieście. Wiadomym jest, że czasem jest ciężko o miejsce, ale kierowca tego samochodu bardzo często łamie przepisy i parkuje w miejscach, gdzie zwykły człowiek dostałby słony mandat. Kolejny "znajomy królika"? - napisał do nas mieszkaniec Gryfina.

Przysłane zdjęcie zrobiono na ul. 11 Listopada w Gryfinie.

Co ciekawe, już nawet na innych portalach są powrzucane zdjęcia tego samego auta na dowód notorycznego łamania przepisów podczas parkowania - dodaje nasz czytelnik i podsyła link do pewnej strony, mającej za zadanie piętnować niewłaściwe zachowania kierowców.

Opublikowane są  tam cztery zdjęcia tego samego forda z następującymi komentarzami:

  • "Parkowanie na przejściu dla pieszych" (10.06.2021).
  • "Kolejny raz. Ręce opadają... Zastawiła część przejazdu i pół chodnika" (07.10.2020)
  • "Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym Art 49 Zabrania się zatrzymania pojazdu: 2) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem (...)Czy szanowna pani zna przepisy, czy prawo jazdy wygrała w płatkach śniadaniowych? Już zwykłym autem nie można tam przejechać a co dopiero busem" (18.05.2020)
  • "Parkuje jak kròlowa :)" (06.01.2020)
  • "Parkuje sobie dziunia na dwóch miejscach parkingowych, bo jej Ford na jednym się nie zmieści. Oczywiście miejsc parkingowych w godzinach szczytu - brak... "(13.12 2019)

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Spokojnie
Spokojnie 14.06.2021, 21:59
Tam parkuje bin.laden BMW stara 5 odzgany Armani Boss z rynku
będziesz pan zadowolony
będziesz pan zadowolony 14.06.2021, 21:35
chEtnie sprzedam scenika z podrasowanym silnikiem. nabiera troche paliwa,do oleju, ale mozna strzykawa wyrównać poziom. Cena najnizsza w województwie- 24500pln.!!! Polecam serdecznie.
lubie takie
lubie takie 16.06.2021, 19:56
kupiłbym ale z właścicielką.Za 12.500pln.
Krzyk
Krzyk 13.06.2021, 23:57
Pracowałem kiedyś z kalekim kolegą, był bardzo złośliwy, dokuczał, przezywał mnie wyrafinowanym przezwiskiem, aż pewnego dnia przegiął.Zapytałem czy to prawda że wszystkie kaleki są wredne?? Do dziś mam spokój
Krysia
Krysia 13.06.2021, 23:53
Jako osoba z niepełnosprawnością ruchową unikam parkowania na miejscach dla inwalidów. Pomimo pewnych trudności w poruszaniu się zawsze jak tylko wolne jest miejsce parkingowe pod blokiem lub w innym miejscu staram się nie zajmować miejsc dla inwalidów. Wychodzę z założenia, że na pewno jest inna osoba bardziej chora i potrzebująca miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych niż ja. Czy w okolicy 11 Listopada w Gryfinie nie pojawiają się osoby niepełnosprawne ruchowo, że ich miejsca zajmują cwaniaki? To bardzo smutne i przykre jak niektórzy wykorzystują choroby innych osób. Kierowca parkujący na miejscu dla niepełnosprawnych jeśli jest zdrowy i sprawny ruchowo to zwykła menda.
88
88 14.06.2021, 10:41
jeżeli masz kkartę postojową inwalidy, to parkuj na niebieskiej kopercie , nie zajmuj miejsca parkingowego sąsiadom. Bo to właśnie dla takich jak Ty, to miejsce jest wydzielone.
Szlak człowieka trafia, jak nie ma gdzie zaparkować, a niebieski plac jest wolny godzinami, a nawet dniami.
Demon
Demon 14.06.2021, 11:33
Szlag człowieka trafia jak takie cymbały parkują na przejściu dla pieszych!
Emil
Emil 14.06.2021, 00:08
Krysiu i każdy rozsądny człowiek tak robi. Ale są "mądrzejsi" przecież!
Leon
Leon 13.06.2021, 15:55
Błagam więcej miejsc rotacyjnych (częściowo płatnych), a auta stale parkujące, czyli bez ruchu przez 2 tygodnie wyprowadzić za miasto. Ludzie kupują po 3 samochody, (kto bogatemu zabroni) i liczą, że na koszt miasta będą stać. Dziunia nie miałaby taki chamskich komentarzy.
Była koleżanka
Była koleżanka 12.06.2021, 21:01
Czy ta dziunia parkuje tak jak się zachowuje w pracy? Buractwo i słoma z butów?
hydraulik
hydraulik 12.06.2021, 20:23
mają trzy auta ,i świrują z jedną kartą do parkowania na kopercie.Około 16.15 można zerwac boki co wyprawiaja
kulawiec
kulawiec 12.06.2021, 19:52
ciekawe jak weszła w posiadanie karty parkingowej zdrowa osoba?
Z klatki obok
Z klatki obok 12.06.2021, 23:00
Tłustego tyłka nie chce się ruszyć to parkuje na miejscu dla inwalidy.
Gosia
Gosia 12.06.2021, 19:23
Takie parkowanie jak kierowca tego forda to zwykłe buractwo i prostactwo połączone z egoizmem.
H
H 12.06.2021, 21:48
Dokładnie tak. I niech nie zwala na remont Krasińskiego. Przecież tak parkuje od dawna. Inni muszą się dostosować do przepisów
obserwatorr
obserwatorr 12.06.2021, 19:24
Gosia, nie inaczej. Zwłaszcza , że nie pierwszy raz.
MITSUBISHI NAUCZ SIĘ
MITSUBISHI NAUCZ SIĘ 12.06.2021, 15:19
Jest strona powiayowa mapa zagrożeń, robicie zdjęcie pojazdu, który źle parkuje opisujecie, kiedy dochodzi jaka częstotliwosć, zglaszacie orrgany muszą przyjąć zdjęcie z wykroczeniem do realizaji, jest opcja zaznaczenia, że codziennie, a każdy dzień to nowe wymroczenie 24 punkty przekroczy i po prawku...
Dodam, przepis jak ktoś pisal poniżej na czyjąś kartę to też jest wymroczenie 800 zł i 5 punktów, robicie zdjęcie, że ktoś przyjechał sam bez osoby ulrawniinej i pozamiatane, podaję ppdstawę prawną...Posługiwanie się przez osobę do tego nieuprawnioną kartą parkingową, o której mowa w art. 8 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym, i jednocześnie niestosowanie się do znaków drogowych P-18 „stanowisko postojowe” i P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej” albo P-20 „koperta” i P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej”, umieszczonego samodzielnie bez znaku pionowego D-18, D-18a lub D-18b”, najlepiej zglaszać poprzez portal, dodatkowo do policji i strazy miejskiej, za kazdym razem jak jest wykroczenie i osoba nauczy sie parkowac, lrzy omazji informujac ze jest to notoryczne wowczas bez pouczen sie skonczy...
Piękne przejście dla pieszych, jak mtoś ma problem może też wystąpić onidzielnie informacji publicznej o wysokośc nagród..
Szef
Szef 12.06.2021, 14:29
A ja się pytam kto zaprojektował tą ulicę? Przed remontem był ok. a teraz???? Wąsko, wąsko, wąsko. Wywożą śmieci wszystko stoi. Jak się mijają dwa busy to na lusterka. Wjazd pod kątem 90 stopni - debilizm. To samo robią z Krasińskiego. Komu przeszkadzało że wjazd na parking jest po skosie. Łatwiej wjeżdżasz, łatwiej wyjeżdżasz. Nie tamujesz ruchu. Teraz babcia żeby wjechać na parking będzie kręciła na kilka razy zajmując oba pasy ruchu - bo inaczej się nie da. Wszystko będzie stało. Szerokość parkingu taka że jak masz dziecko w foteliku i chcesz je wyciągnąć z auta to auto obok musi mieć dziurę w drzwiach. Ja rozumiem że brak ludzi do pracy w urzędach, ale troszkę poruszenia głową i pomyślenia pomiędzy kawą i kawą może podpytania na mieście kogoś i byłoby nam wszystkim lepiej.
zMietek
zMietek 12.06.2021, 14:50
Najtańszy z najtańszych a co?
Do kk
Do kk 12.06.2021, 12:53
No tak. Jednym wolno, drugim nie wolno. Jedni wchodzą w tyłek a drugim się zabiera premie
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.06.2021, 19:05
Nikt nikomu za darmo premii nie zabiera... Ale jak ktoś ma problem z tym kle zer ma liczba milion to już inna bajka...
Nicpani
Nicpani 12.06.2021, 22:58
To KLE zer ma milion?
m
m 15.06.2021, 11:05
spytaj pokrzywdzonej ona Ci powie tylko najpierw popyta wokół a i tak nie bedzie wiedziała
Pokrzywdzona
Pokrzywdzona 12.06.2021, 21:44
Nie usprawiedliwiaj swojego buractwa.
Mieszkanka
Mieszkanka 12.06.2021, 11:51
Jeszcze mało ze parkuje na chodniku ma jeszcze karte parkingowa dla niepełnosprawnych dla mamy ktora nie mieszka z nia ..... Dama pracuje w puku
ruda
ruda 12.06.2021, 19:26
dama z PUK-u posiada jeszcze dwa pojazdy ,oraz z niewiadomych przyczyn kierownictwo PUK-u, ZATRUDNIŁO POLITOLOGA .
Wbij to sobie do głowy
Wbij to sobie do głowy 12.06.2021, 14:40
Zabrałaś mi miejsce zabierz moje kalectwo
Żenada
Żenada 12.06.2021, 14:15
Oj tam… w obecnych czasach to się już nie nazywa chamstwo tylko zaradność. Zawsze większa szansa na miejsce parkingowe pod blokiem. A że ktoś w rodzinie ma kartę inwalidy to czemu z tego nie skorzystać?
Żenada
Żenada 12.06.2021, 11:37
Zdjęcie musiał zrobić jakiś frustrat życiowy i do tego totalnie niekonsekwentny. Przecież tam samochody parkują na każdym przejściu, dzień w dzień , więc wypadało zrobić fotki im wszystkim. Wynika to z remontu Krasińskiego i permanentnego braku miejsc. Pan powinien spuścić powietrze z wentyla i wziąć się za fotografię przyrody, a nie szukać taniej sensacji na "najbardziej poczytnym" portalu.
Magda
Magda 12.06.2021, 14:05
Remont ulicy trwa krócej niż proceder takiego parkowania więc nie zwalaj na niego
Spokojnie
Spokojnie 12.06.2021, 10:27
Jak się stanie tragedia na pasach to zapłaci słono ,tam w tym miejscu zero widoczności jak ktoś jedzie ,cały dzień jakieś auto tam parkuje , tragedia
M
M 12.06.2021, 19:07
Na tym miejscu parkują wszyscy bo najzwyczajniej świecie miejsc jest malo
Sąsiad
Sąsiad 13.06.2021, 14:31
Ja ma trzy samochody wiadomo że miejsc jest mało. Kaśka jak zaparkujesz dalej to te twoje dupsko nie będzie takie tłuste.
N
N 12.06.2021, 19:21
M ja akurat nie parkuję, więc nie pisz "wszyscy".
Tworek
Tworek 12.06.2021, 09:56
A to nie auto "pięknej" pani z puku?
Wacek
Wacek 12.06.2021, 08:03
Nie będę komentował po alkoholu jestem
Bartek
Bartek 12.06.2021, 07:25
Jakiś sąsiad musi bardzo kochać swoją sąsiadkę :)
Spokojnie
Spokojnie 12.06.2021, 11:49
Może sasiad ma dzieci i boji sie tego przejścia bo jest strasznie niebezpieczne jak na pasach parkują auta
CZAKI
CZAKI 11.06.2021, 23:37
Mam takie fajne naklejki które dobrze się przykleja na samochodach i ciężko je zdrapać mieszkam na łużyckiej ale jutro w dzień się przejdę na górkę bo ja tam na 11 listopada koło sp.2 kiedyś mieszkałem i się rozejrzę za tym samochodem.
Sklejka
Sklejka 12.06.2021, 08:04
Na czoło se naklej ***
Carycycata Katarzyna
Carycycata Katarzyna 12.06.2021, 10:08
To parkuj normalnie. Tyłka się nie chce ruszyć i zaparkować kawałek dalej? Trzeba na przejściu dla pieszych? Dla mnie takie zachowanie jest poniżej jakiekolwiek krytyki
AMP
AMP 11.06.2021, 23:03
Może na jakiś odwyk ją dać anonimowych mistrzów parkowania?
Knaga
Knaga 12.06.2021, 08:06
Knagulec był na odwyku i co? Nie pomogło. Ta gryfińska parowa dalej między blokami i w parku......

Pozostałe