Włóczykijowe smaki także z południa powiatu

  • 12.06.2021, 13:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Włóczykijowe smaki także z południa powiatu
Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij to także nowe smaki. Co roku pochodziły z różnych stron świata. Tym razem zaprezentowano kuchnię staropolską. Przysmakiem były gołębie z pieczarkami.

Ale są też smaki dla innych podniebień.

-Na zaproszenie Przemka Lewandowskiego przyjechałem swoim food trackiem i stanąłem przed halą sportową. Specjalnie chcemy zaprezentować nasza autorską, wegańską i wegetariańską kuchnię – mówi Ryszard Matecki, jeszcze niedawno dyrektor Muzeum Regionalnego w Cedyni, a obecnie „kucharz na kółkach”.

Co ciekawe, uruchomiony został też bar "Włóczykij" przy ul. Bolesława Chrobrego w Gryfinie.

O prezentacjach piszemy wcześniej tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/41519,wloczykij-na-weekend

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gryfinianka
gryfinianka 13.06.2021, 10:18
I takiej właśnie oferty w Gryfinie brakuje.
??
?? 13.06.2021, 09:54
Mam smaka na snacka?
dredy
dredy 13.06.2021, 07:55
nabijanie kasy dla dredziarza
fryz
fryz 13.06.2021, 10:10
Pan Ryszard nie ma dredów.
Knagulec
Knagulec 12.06.2021, 17:49
Knaga kiju daj głos
Regina
Regina 12.06.2021, 16:24
Kto na hyćkę to szybko do pana Ryśka bo wiecznie stał tam nie będzie.
straganiarskie miast Gryfin Mietkowy
straganiarskie miast Gryfin Mietkowy 12.06.2021, 15:31
Sawaryn pozwala na handle prawie na wszystkich ulicach miasta to i pozwala pod halą (zobaczcie drugie zdjęcie w fotogalerii).
radny
radny 12.06.2021, 15:41
Zapytaj na sesji, a Nikitiński ci prawdopodobnie wytłumaczy, że jest to sala sportowo-gastronomiczna.
mauzoleum
mauzoleum 12.06.2021, 16:25
G astronimiczna to jest cena za to badziewie.
scenograf
scenograf 12.06.2021, 16:35
Parówkowym skrytożercom mówimy nie!!!
co jest?
co jest? 12.06.2021, 15:15
To już dziś trzeci artykuł o żarciu!
szok
szok 12.06.2021, 16:36
Ale co się dzieje w komentarzach o żarciu w czerwonej budce!
Jaskier
Jaskier 12.06.2021, 15:12
Daj, ać ja pobruszę, a ty skocz do piwnicy po piwo.
Pinokio
Pinokio 12.06.2021, 15:11
Czytałem biuletyn wydawany przez leniwy tetec za pieniądze mieszkańców i jestem pełen podziwu - wpradzie nic o realizacjach i zyskach ale ileż wielkich sukcesów w planowaniu i w wydatkach.


Brawo Wy!!!
kto bogatemu zabroni
kto bogatemu zabroni 12.06.2021, 15:29
do Pinokio: Za publiczne pieniądze to można wydać gazetę nawet jak się nie ma nic do powiedzenia.
sytuacja w obozie
sytuacja w obozie 12.06.2021, 15:03
Symfonia – zauważył Regis, poruszając skrzydełkami swojego szlachetnego nosa – jest, jak zwykle, akustyczno-olfaktoryczna. Od walczącego o przetrwanie zbiorowiska bije rozkoszna woń gotowanej kapusty, warzywa, bez którego przetrwać jak widać nie sposób. Charakterystyczny akcent zapachowy tworzą również efekty potrzeb fizjologicznych, załatwianych gdzie popadło, najczęściej na obrzeżach obozowiska. Nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego walka o przetrwanie objawia się niechęcią do kopania latryn.
kolejka statystów w wytwórni
kolejka statystów w wytwórni 12.06.2021, 14:46
– Przepraszam pana! Za czym ta kolejka?
– Do „Ostatniej paróweczki”, proszę panią.
– Eee… To już dla mnie nie starczy
ona
ona 12.06.2021, 14:43
Polecam napój z kwiatów czarnego bzu!
Miś
Miś 12.06.2021, 14:35
Ryszard! Wszystkie Ryśki to porządne chłopy.
Margarita Laux-Antille
Margarita Laux-Antille 12.06.2021, 14:32
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.
sporo mieli biurokracji do ogarnięcia...
sporo mieli biurokracji do ogarnięcia... 12.06.2021, 14:20
Ciekawe, czy nieczynny od dwóch lat bar tak łatwo otworzyć, I czy opłacało się zdobyć wszystkie pozwolenia sanepidu, kominiarzy, strażaków i czego tam jeszcze...
W całej Polsce się gastronomicy skarżyli, że jeśli ktoś miał całkiem zamkniętą, to musiał się nieźle gimnastykować, żeby zdążyć.
No bo na pewno wszystkie pozwolenia mają?
Mietek
Mietek 12.06.2021, 14:46
Wszelkie pozwolenia odemnie ma!
do Mietka
do Mietka 12.06.2021, 15:30
A to tym od ciebie to w ogóle jakieś pozwolenia są potrzebne?
oberżyświat
oberżyświat 12.06.2021, 13:59
Rysiu Matecki dobry kuchar - pamiętam go jeszcze z Czarnego Kocura w Zatoni Dolnej.
smakosz
smakosz 12.06.2021, 13:55
I oby tak dalej i na dłużej.

Pozostałe