Gryfińskie ogrody Semiramidy

  • 12.06.2021, 17:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gryfińskie ogrody Semiramidy
Wiszące ogrody Semiramidy ze względu na swoją niezwykłość budziły podziw ówczesnych, a zdumienie i wielkie zainteresowanie potomnych. Gryfińskie "ogrody" ze względu na obecne zaniedbania budzą zgorszenie i zdumienie potomnych, a przyszłe pokolenia mogą przeklinać zniszczenie zabytku.

Mowa o zarośniętym tarasie z krenelażem na bramie Bańskiej w Gryfinie.

Semiramida to niegdysiejsza asyryjska królowa z Azji Mniejszej. Jej imieniem nazwano wspaniałe ogrody, gdzie krawędzie tarasów porośnięte były pnączami wijącymi się się ku niższym tarasom, tworząc zieloną, stromą górę z drzewami, krzewami i kwiatami.

Mieczysław I Leniwy ogłosił się władcą Gryfina. Nie potrafi on jednak zadbać o spuściznę potomnych, a brakiem aktywności doprowadza do sytuacji, że krzewy kwitną na bramie Bańskiej - perełce architektonicznej Gryfina. A korzenie - wiadomo - rozsadzają strukturę średniowiecznej budowli.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cud w tercetlandzie
cud w tercetlandzie 15.06.2021, 08:19
Nie podlewane i nie uschło?
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA  HA HA AH
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA HA HA AH 13.06.2021, 17:56
*** wiesz jak sie czyta semiramida ha ha ah SEM I RA MI DA HA HA AH I IHS IZYDA HORUS SET TO PO SECIE ZA HORUSA IZYDA HA HA AH
noł
noł 13.06.2021, 23:57
Duże litery, mały ptaszek, a jeszcze mniejszy muzg.
Doris
Doris 14.06.2021, 00:03
do noł: To by się nawet zgadzało.
koliber
koliber 14.06.2021, 08:11
DORIS ciebie *** *** *** SEM I RA ha ah ah a dla noł jest w *** koł ha ha ah
Semiramida
Semiramida 13.06.2021, 16:16
Dla leniwych mam tylko jedną karę...
Gryfinianka
Gryfinianka 13.06.2021, 14:19
Przykry widok. Wielka strata dla przyszłych pokoleń.
Jaro
Jaro 13.06.2021, 12:45
Wiszące ogrody królowej Semiramidy w Babilonie – jeden z siedmiu cudów świata starożytnego zbudowany na polecenie wielkiego króla Nabuchodonozora II, który podarował je swojej żonie, Amytis.

Nazwać to ogrodami Sermiramidy? Coś nie tak. Jak ktoś porównuje jeden krzaczek to ogrodów w Babilonie. Pewnie zostanie usunięty bo co rok to robią i nie trzeba im o tym przypominać. Żeby przeprowadzić konserwację tego zabytku potrzeba dużo pieniędzy i nie jest tak łatwo je pozyskać. Gminy które to robiły robiły to kosztem innych inwestycji. Uważam że na dzień dzisiejszy są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Pewnie przyjdzie i pora na basztę i na pałacyk pod lwami. Nie od razu Kraków zbudowano. Nie rozumiem tych wszystkich żądań skierowanych do Sawaryna. Pamiętam czasy poprzedników i takie zabytki jak baszta czy pałacyk powinny być dawno wyremontowane. Osiem lat rządziło PO i co w tym okresie zostało zrobione?
Powiem tak a nic. Nic bo to teraz Sawaryn musi się że wszystkim zmierzyć i należy mu się pochwała bo wbrew tym komentarzom radzi sobie wyśmienicie.
Karcia
Karcia 14.06.2021, 18:58
Radzi sobie wyśmienicie
Polnische Wirtschaft
Polnische Wirtschaft 14.06.2021, 07:05
Czekać to mogą nowe inwestycje.... . ale nie zabytki.. Czekając popadają w jeszcze większą ruinę,,.. a co za tym idzie wyższe koszty remontu.... A niekiedy kompletne zniszczenie którego nie da się uratować... Ewidentnie ...jak widać z poczynań, o to
chodzi temu twojemu wspaniałemu gospodarzowi... ..Taka strategia.
stop niewolnictwu
stop niewolnictwu 13.06.2021, 15:15
Paweł a dlaczego za was robotę mają wykonać strażacy? Co to sługi panów leniuchów?
88
88 13.06.2021, 12:13
Strażacy w ramach treningu, mogliby od czasu do czasu uruchomić drabinę z koszem na basztę, i w czynie społecznym wyciąć te samosiejki. Przy okazji zrobiliby jakieś fotki z wnętrza jak też z krenelażu. bo jakoś nigdy czegoś takiego nie widziałem. Właściciel tego historycznego obiektu w nagrodę mógłby strażakom zafundować za tą usługę np. zakup mięsa na grila pod remizą, którego pewnie sobie robią podczas dyżuru
Daro
Daro 13.06.2021, 00:05
Usunąć chwasty to jeszcze mało. Trzeba pójść tropem innych gmin, które mają mury i zdobyć pieniądze na ich renowację.
Daro
Daro 13.06.2021, 06:25
Oczywiście pisząc chwast miałem na myśli Knagulca
Knagulec
Knagulec 13.06.2021, 13:27
Najwiekszy to ty dzbanie skórzany
schiza
schiza 13.06.2021, 07:58
Znowu sam do siebie piszesz?
Lesnik
Lesnik 13.06.2021, 17:27
Knagulec pisze sam do siebie bo lubi być na tapecie. To chory buszmen
różnica
różnica 12.06.2021, 23:34
Słynne ogrody zostały zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi w I wieku p.n.e. Słynne mury runą w wyniku trzesidupstwa.
Wieczór
Wieczór 12.06.2021, 22:09
Komuś się nudzi widzę.
Mietek
Mietek 12.06.2021, 23:19
Dobry Wieczór! Nudzi mi się i nic mi sie nie chce.
chwastnik
chwastnik 12.06.2021, 20:15
Jaka Semiramida, taki jej ogródek
Semi Ramida
Semi Ramida 12.06.2021, 19:38
Niezdarny kopista ha ha ah
Barnim I
Barnim I 12.06.2021, 19:23
Wyślę tam 2 hufce!
studium
studium 12.06.2021, 19:22
Kto ma działkę na wieży to niech pieli?
wypluj te słowa!
wypluj te słowa! 12.06.2021, 20:16
Ty uważaj, bo pustostany w Gryfinie czasem płoną...
bekhend
bekhend 12.06.2021, 23:19
Zwłaszcza jak są usytuowane na korcie.
jaki pan, taki kram
jaki pan, taki kram 12.06.2021, 18:55
"Mieczysław I Leniwy" - NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ...
ksiaze barnim z baltazarei ten od octu 7 złodziei ha ah aha ha ha ah kabaret…
ksiaze barnim z baltazarei ten od octu 7 złodziei ha ah aha ha ha ah kabaret 12.06.2021, 18:46
OGRODY OGRODAMI A KTO ZOSTANIE SEMIRAMIDĄ HA HA AH kandydatur jest parę np sznajder albo ola od syna pegeeru ha ha ah z ops ha ha ah o to juz nie dostane zasiłku okresowego ha ha ah bo nie mam okresu ha ha ha a ołtarzyk był na zielone światki ha ha ah na baszcie ha ha ah
Pałacyk Pod Lwami
Pałacyk Pod Lwami 12.06.2021, 18:08
Jak się rozleci to się zburzy.
Milerek
Milerek 12.06.2021, 17:58
Ale o która bramę panu chodzi? Proszę przesłac mapkę!
eee tam
eee tam 12.06.2021, 18:56
eee, my tam działek nie mamy - nie interesuje nas ta sprawa...

Pozostałe