Nowe motocykle dla policji

  • 12.06.2021, 19:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nowe motocykle dla policji
W piątek nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie projektu w zakresie zwiększenia mobilności polskiej policji, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach.

Fundusze UE dla bezpieczeństwa

Wsparcie unijne znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach dzięki sporemu zaangażowaniu finansowemu UE w tę problematykę.

Dzisiaj podjęto kolejne kroki w tym kierunku poprzez podpisanie umowy o dofinansowanie projektu Komendy Głównej Policji pt. „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”.

Projekt ma pochłonąć ponad 66 mln złotych, z czego dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wyniesie ponad 56 mln.

Ze wsparciem Funduszy Europejskich i środków krajowych w Polsce powstaje nowoczesna sieć drogowa. Z funduszy unijnych, oprócz inwestycji w nowe drogi, dofinansowujemy również działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przykładem takiego projektu jest dzisiejsze przedsięwzięcie. Nowoczesne motocykle zwiększą mobilność policjantów oraz poprawią komfort ich pracy – mówi wiceminister Waldemar Buda.

Bezpieczeństwo ruchu drogowego jest jednym z celów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Cieszę się, że dzięki funduszom unijnym udaje się znacznie podnosić poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, którego uczestnikiem jest każdy z nas. Dzisiejsza umowa, zakładająca unowocześnienie taboru pojazdów funkcjonariuszy pionu drogowego policjantów, to niewątpliwie jednej z najistotniejszych elementów usprawnienia realizacji zadań służbowych policjantów, dbających o nasze bezpieczeństwo – powiedziała pani Joanna Lech, p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Zakup prawie 480 motocykli z pełnym wyposażeniem, kaskami, kombinezonami letnimi i zimowymi dla policjantów oraz apteczkami i systemem łączności wraz z organizacją szkolenia dla ich użytkowników, wpłynie znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W Polsce zarejestrowanych jest już niemal 1 mln 700 tys. motocykli. W związku z rosnąca popularnością tego środka transportu konieczna jest poprawa bezpieczeństwa i tych użytkowników dróg. Policyjni motocykliści szybciej mogą dojechać na miejsce zdarzenia drogowego, ominąć korki czy inne przeszkody, a przez to szybciej i sprawniej udzielić pomocy – powiedział I zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

Założenia projektu „bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”

Jak przewiduje projekt, którego przedmiotem jest zakup 478 motocykli w wersji „RD” dla pionu ruchu drogowego Policji, jego realizacja pozwoli zaspokoić najpilniejsze potrzeby w zakresie sprawnego nadzorowania ruchu drogowego i wykonywania innych czynności służbowych, związanych z kształtowaniem właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, a tym samym zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz reagowania na wypadki ruchu drogowego.

Unowocześnienie taboru pojazdów bezsprzecznie pomoże funkcjonariuszom Policji w sprawniejszym reagowaniu na wypadki poprzez zwiększenie ich mobilności, by ostatecznie przyczynić się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz samych policjantów.

sprawniejsza realizacja zadań przez policję

Zrealizowany projekt pozwoli usprawnić pracę pionu ruchu drogowego Policji i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również zapewni sprawowanie nadzoru w ruchu drogowym w odniesieniu do motocyklistów. Umożliwi też sprawniejszą i efektywniejszą realizację zadań służbowych funkcjonariuszy Policji, szczególnie w zakresie podejmowania interwencji drogowych.

Dzięki nowoczesnym pojazdom, patrole motocyklowe będą mogły bardziej sprawnie nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać czynności służbowe, związane z kształtowaniem właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego.

Szczegóły projektu

Nazwa i numer projektu: „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”, nr POIS.03.01.00-00-0060/20

Beneficjent: Komendant Główny Policji

Całkowity koszt projektu: 66 295 550,00 PLN

Koszty kwalifikowalne: 66 295 550,00 PLN

Dofinansowanie UE: 56 351 217,50 PLN

 

Agnieszka Sitko, Wydział ds. Komunikacji Biuro Administracyjne, Centrum Unijnych Projektów Transportowych

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

A GDZIE  ZDOPYDOMORDYZAUR  KA RA BINEM
A GDZIE ZDOPYDOMORDYZAUR KA RA BINEM 13.06.2021, 16:57
wygladaja te motory jak transformery modliszki ha ha ha a gdzie królowa ha ha ah
Skuternoga
Skuternoga 13.06.2021, 14:58
Na asnyka mają towar jechać tam i dojechać dilera
MUSIAŁ RYP  HA HA AH
MUSIAŁ RYP HA HA AH 13.06.2021, 09:30
A MY DALEJ NA SATURNIE NA MAŁOPOLSKIEJ 15 LATAMY NA SATURNA HA HA AH TYMI MOTORAMI AH AH AH *** PANIE KAPITANIE KA RABINEM HA HA AH
88
88 13.06.2021, 07:46
kto z kim i czego dotyczyła ta cała umowa ?
KGP złożyło wniosek o dofinansowanie zakupu wyposażenia z pieniedzy UE i je dostało. To nie są pieniadze PiS. Policmajstry będą mieli co rozbijać.
https://gazetakrakowska.pl/pow…
Kulson
Kulson 13.06.2021, 06:19
Dajcie im hulajnogi bo na motocyklach się pozabijają. Poza tym nic tak nie cieszy jak policjant pieszy
mundurowy
mundurowy 12.06.2021, 23:17
Potrzebne do gonienia piratów.
Czarnobrody
Czarnobrody 13.06.2021, 07:45
Na Karaiby ich wysłać tam Ci piratów dostatek
Transplantolog
Transplantolog 12.06.2021, 20:55
Witamy serdecznie nowych dawców.
Knaga
Knaga 13.06.2021, 17:35
Uważaj żeby Ci Knagulec nie dał między blokami ***
Gumowanie
Gumowanie 13.06.2021, 17:52
Kiedyś się mnie o fajke pytał dałem mu a on mnie po mordzie i ja na glebie
Knagulec
Knagulec 13.06.2021, 18:41
Ooo szwagier wypełzł pozdrów starą

Pozostałe