Promują trzeźwe myślenie na drodze

  • 12.06.2021, 20:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Promują trzeźwe myślenie na drodze Carlsberg Polska Agnieszka Jędrzejek
Umiejętność racjonalnego myślenia, do której przekonujemy, pomaga utrzymać kontrolę nad swoim zachowaniem i podejmować odpowiedzialne decyzje w wielu życiowych sytuacjach, w tym w kontekście spożywania alkoholu. Często od tych decyzji zależy nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo osób z naszego otoczenia. Jednocześnie dojrzałe podejście do konsumpcji alkoholu pozwala czerpać z życia jeszcze więcej. Warto wiedzieć jak to robić oraz w jakich sytuacjach zachować absolutną abstynencję – mówi Małgorzata Janikowska, koordynator programu „Trzeźwo myślę” z ramienia .
Tegorocznej edycja programu „Trzeźwo myślę” promuje odpowiedzialną konsumpcję alkoholu. Ambasadorami akcji są rysowniczka Marta Frej oraz organizatorka wypraw rowerowych Agnieszka Jędrzejek.
Marta Frej stworzyła grafiki (jedną przysłaną przez organizatora prezentujemy w fotogalerii) przypominające czym jest rozsądne spożywanie alkoholu. Natomiast Agnieszka Jędrzejek daje praktyczne wskazówki dotyczące odpowiedzialnej jazdy rowerem.
Organizator Carlsberg Polska prezentuje pokazuje przeprowadzone w maju 2021 r. badanie opinii publicznej , aż co czwartej osobie zdarzyło się w ciągu ostatniego roku jechać rowerem pod wpływem alkoholu.
Rady rowerzystki
-Umiejętność racjonalnego myślenia, w tym odpowiedzialnego spożywania alkoholu, jest niezwykle ważna w kontekście poruszania się rowerem, podobnie jak w przypadku jazdy samochodem – mówi Agnieszka Jędrzejek, organizatorka wypraw rowerowych pod marką -Wyprawy RoweLove.Obecnie coraz więcej osób przesiada się na rower, co niezwykle mnie cieszy. Jednak niepokojące są wyniki raportu Komendy Głównej Policji, które donoszą, że w 2020 roku doszło do prawie 4 tys. wypadków z udziałem cyklistów. Zaś wyniki badania opinii publicznej wskazały, że aż 25% respondentów w ostatnim roku korzystała z roweru pod wpływem alkoholu. I chodź respondenci mają świadomość dużego zagrożenia płynącego ze spożywania alkoholu w czasie aktywności na rowerze, niestety nie rezygnują z jego konsumpcji. Dlatego działania edukacyjne są niezwykle ważne i potrzebne. Dołączając do grona ambasadorów programu „Trzeźwo myślę” chciałabym opowiedzieć, czym jest trzeźwe myślenie w kontekście wypraw rowerowych. Organizując wyjazdy rowerowe, wiem jak istotne jest przygotowanie się do wycieczki, ale też zachowanie refleksu i zasad bezpieczeństwa w trakcie podróży. Wierzę, że dzięki temu, będziemy bezpieczniejsi na drogach i szlakach rowerowych - dodaje Agnieszka Jędrzejek.
Przekaz artystki
Organizator zadbał, aby akcja profilaktyczna miała artystyczną oprawę. I stąd Udział Do udziału znana rysowniczki Marta Frej. Artystka z zwizualizowała swoje spojrzenie na znaczenie słów „trzeźwo myślę i odpowiedzialnie spożywam alkohol”. Jeden jest w naszej fotogalerii a kolejne mają się pojawić w trakcie wakacji.
ZERO nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu
Strategia zrównoważonego rozwoju Grupy Carlsberg „Together Towards Zero” składa się
z czterech ambicji, które mają być osiągnięte do 2030 r.: ZERO śladu węglowego, ZERO marnowania wody, ZERO nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu oraz kultura ZERO wypadków. Kampania społeczno-edukacyjna „Trzeźwo myślę” wspiera realizację celu ZERO nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu i jednocześnie wpisuje się w misję Grupy Carlsberg „Warzymy dla lepszego dziś i jutra”.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AA
AA 13.06.2021, 14:07
Alkoholicy muszą spaść na dno aby mogli zacząć trzeźwo myśleć. Musi to być z własnej woli.
Knaga
Knaga 13.06.2021, 06:17
Knagulec zapisz się na te promocje może wyjdziesz z nałogu
do rozdwojonej jaźni
do rozdwojonej jaźni 13.06.2021, 10:23
Wasz nałóg do trollowania jest silniejszy.
***
*** 12.06.2021, 23:28

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

hmm....
hmm.... 12.06.2021, 22:19
Ten rysunek to ja nie wiem czy na temat.
bystrzak95
bystrzak95 12.06.2021, 23:18
Ni w 5 ni w 9. Dlatego podpisany bo by się chyba nikt nie domyślił o co chodzi.

Pozostałe