Seniorzy zrobili się coraz bardziej ubankowieni. Dlaczego nie działa metoda oszustów "na wnuczka"?

  • 13.06.2021, 07:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Seniorzy zrobili się coraz bardziej ubankowieni. Dlaczego nie działa metoda… Bank Pocztowy Jakub Słupiński, prezes Banku Pocztowego
Jak podaje Główny Urząd Statystyczny obecnie około 7 mln Polaków pobiera świadczenia emerytalne. Z tego już trzech na czterech emerytów pobiera świadczenia bezpośrednio na rachunek bankowy. To powoduje większe bezpieczeństwo finansowe osób starszych.

Przykładowo w Banku Pocztowym już co czwarte zakładane konto to rachunek przeznaczony dla seniora.

Cieszy nas postępujący wzrost liczby seniorów korzystających z wygodnej i bezpiecznej formy otrzymywania świadczeń emerytalnych – na konto bankowe. To dla nas bardzo ważna grupa Klientów, dlatego z tym większym przekonaniem jesteśmy częścią tej zmiany, oferując produkty dopasowane do potrzeb osób starszych, które pozwalają im powoli wchodzić w nowocześniejszy świat bankowości. Szeroki dostęp do usług finansowych, który zapewniamy, eliminuje wykluczenie w dostępie do sektora bankowego – ze względu na wiek czy miejsce zamieszkania – to jeden z elementów naszej strategii rozwoju. Warto nadmienić, że obecnie niemal 40 procent rachunków otwartych w Banku Pocztowym, to rachunki dla seniorów, wszystkie umożliwiają korzystanie z bankowości elektronicznej, ale także z dedykowanego finansowania, które niedawno uruchomiliśmy – mówi Jakub Słupiński, p.o. prezesa zarządu Banku Pocztowego. –Większe ubankowienie osób starszych to także ich większe bezpieczeństwo – nie tylko to finansowe, ograniczające ryzyko współczesnych zagrożeń jak próby wyłudzeń „na wnuczka”. W dzisiejszych czasach to także zwiększenie bezpieczeństwa własnego zdrowia – dlatego także konta dla seniorów dają możliwość ograniczenia obrotu gotówkowego i częstych wizyt w banku na rzecz płatności bezgotówkowych i zdalnych form kontaktu z bankiem – dodaje Jakub Słupiński.

Jak podaje Główny Urząd Statystycznego obecnie około 7 mln Polaków pobiera świadczenia emerytalne. ZUS wskazuje  około 75 proc. z nich otrzymuje pieniądze bezpośrednio na konto bankowe.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

taka prawda
taka prawda 13.06.2021, 15:17
Koronawirus przyspieszył cyfryzację, w tym bankową.
***
*** 13.06.2021, 10:24

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

paci zbliżeniowo albo gotówką
paci zbliżeniowo albo gotówką 13.06.2021, 08:14
Wnuczek będzie niezadowolony.
Dona
Dona 13.06.2021, 07:57
W najgorszej sytuacji są osoby 80+, które wpadają na równię pochyłą. Często borykają się z wieloma chorobami, do tego dochodzi samotność związana z wdowieństwem i kurczeniem się kręgu znajomych. Dzieci nie zawsze są blisko albo w ogóle ich nie ma. W stowarzyszeniu regularnie odbieramy telefony od seniorów, którzy skarżą się na samotność, a potem okazuje się, że syn czy córka mieszkają w tym samym mieście. Ograniczają się do tego, by wypełnić rodzicowi lodówkę. A są też przecież tacy, którzy nie mają nikogo - mówi Joanna Mielczarek.

Pozostałe