Dlaczego rośnie cena złota

  • 14.06.2021, 13:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dlaczego rośnie cena złota Mennica Skarbowa Jarosław Żołędowski prezes Mennicy Skarbowej
Czy cena złota rośnie może znowu przekroczyć 2 tysiące dolarów za uncję? Na razie że cena tego kruszcu rośnie. Jego kurs notował niedawno najwyższe od 4 miesięcy wartości. Czy prawie po roku zwyżek cen złota nastąpi spadek jego wartości? Co ciekawe, czynniki, które zadecydowały o historycznych maksimach zdają się nie ustawać.

Wzrosty cen złota to tendencja światowa. Światowa Rada Złota informuje, że pierwszy kwartał 2021 roku był kolejnym gorącym okresem dla złota inwestycyjnego. Podobnie jest w Polsce. 

Ubiegły kwartał w Polsce był rekordowy – historyczne obroty obserwowaliśmy w marcu, gdy kurs złota notował korektę – to specyfika rodzimych inwestorów, którzy kupują złoto w momencie wychodzenia jego kursu z chwilowego dołka. Warto podkreślić, że przez pierwsze trzy miesiące tego roku sprzedaliśmy tyle złota, co w całym 2019 roku, i o 59% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Największym powodzeniem wśród naszych klientów cieszył się Australijski Kangur – jego sprzedaż wzrosła o 179 procent rok do roku. Wszystko przez dostępność produktu, który właściwie cały czas jest w sprzedaży. W przypadku uncjowych sztabek sprzedaż wzrosła o 63 procent w porównaniu do roku ubiegłego. Czynnikiem stymulującym zwiększone zainteresowanie monetami są ich ceny – nie zmieniły się one tak bardzo jak ceny sztabek, których producenci korzystając z zainteresowania kupujących podnieśli swoje marże. To wszystko świadczy o tym, jak bardzo rynek kształtowany jest przez popyt. Cena w ostatnim czasie nieznacznie rosła, ale moim zdaniem jeszcze w tym roku znów przekroczy pułap 2000 USD za uncję.podsumowuje Jarosław Żołędowski, prezes Mennicy Skarbowej.

Czynniki, które powodują wysoki kurs złota to presja inflacyjna i słabnący dolar. Do tego ostatnio dochodzi sytuacja polityczna na arenie międzynarodowej. W ostatnim czasie są to zawirowania wokół Tajwanu, Ukrainy czy konflikt izraelsko-pakistański, ale i zdaję się rosnące tarcia między Białorusią a resztą świata.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

takaprawda
takaprawda 14.06.2021, 15:52
rośnie bo USA, Europa w tym Polsza drukujom kase na potenge przy zerom oprocentowaniu co powoduje inflacje (juz 5% zaniżona oficjalna, realnie wiecej niż 10%) wiec kapital ucieka w cos co ma wartość i jako zabezpieczenie w razie krachu na gieldach i recesji, ktory nastąpi w tym lub nastepnym roku.
makler
makler 14.06.2021, 15:09
Ale jest też zasada, że jak coś rośnie, to zacznie też spadać.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 14.06.2021, 14:34
ADMIN A NIE PISAŁEM NA FORUM W ZESZŁYM ROKU ze bitkonia trzeba sprzedać do maja tego roku i inwestować w złoto ha ha ah
Knagulec
Knagulec 14.06.2021, 14:10

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zniesmaczona
zniesmaczona 15.06.2021, 07:49
Zgłaszam do reakcji tego brutala
Knagulec
Knagulec 15.06.2021, 09:42
Zglaszaj ***
Stachu
Stachu 14.06.2021, 13:59
Mój dziadek mówił, że jak gwałtownie rośnie cena złota to idzie wojna.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 14.06.2021, 14:34
miałeś mądrego dziadka pozdro ha ha ah

Pozostałe