Oszukał firmę na... 10 ton gryki

  • 15.06.2021, 18:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Oszukał firmę na... 10 ton gryki Policja
Prokurator rejonowy skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o popełnienie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przestępstwa oszustwa. Mieszkaniec powiatu gryfińskiego umieścił na portalu internetowym ogłoszenie z ofertą sprzedaży 10 ton gryki. Jednak kiedy przyszło do transakcji, nie wywiązał się z umowy. Teraz oskarżony jest o czyn z art. 286 § 1 Kodeksu karnego i grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokurator rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia wobec podejrzanego o popełnienie w dniu 9 października 2020 r. przestępstwa oszustwa.

W tym celu podejrzany zamieścił na portalu Internetowej Giełdy Rolnej i Towarowej ogłoszenie, w którym jako pośrednik jednej z firm oferował sprzedaż 10 ton gryki. Zainteresowana zakupem firma wpłaciła na podany przez podejrzanego rachunek bankowy kwotę 38.520 zł, która stanowiła cenę zakupu gryki.

Podejrzany natomiast wypłacił pieniądze i nie wywiązał się z warunków zawartej umowy.

Mężczyzna (lat 56) został zatrzymany przez policję, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 286 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prokurator Alicja Macugowska-Kyszka.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jak to jest?
jak to jest? 15.06.2021, 20:22
A jak jeden w internecie promował do sprzedaży alkohol to mu nic nie zrobili.
buchalter
buchalter 15.06.2021, 19:44
Ta firma powinna mu naliczyć teraz takie odsetki za każdy dzień jak w chwilówkach

Pozostałe