Gryfinianie otrzymali od prezydenta RP Medale Stulecia Odzyskania Niepodległości

  • 16.06.2021, 14:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gryfinianie otrzymali od prezydenta RP Medale Stulecia Odzyskania Niepodległości…
Dziś 16 czerwca 2021 r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyła się uroczystość z udziałem gryfinian. Wojewoda Zbigniew Bogucki wręczył Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości członkom Stowarzyszenia „Pamięć i Prawda” w Gryfinie oraz medale Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej członkom stowarzyszenia „Katyń” w Szczecinie.

Z powodu pandemii uroczystość odbyła się rok później niż pierwotnie zakładano. Dziś 16 czerwca 2021 r. o godz 9.30. w Sali Rycerskiej odznaczenia w imieniu prezydenta Polski Andrzeja Dudy wręczał wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

-Było nam bardzo miło z tego powodu - mówi Andrzej Romaniecki, przedstawiciel gryfińskiego Stowarzyszenia "PAMIĘĆ I PRAWDA". - W imieniu śp. Stanisława Kąkolewskiego odznaczenie odebrała wnuczka Agnieszka Gałek. Nieobecni na uroczystości z przyczyn losowych i zdrowotnych byli pan Wojciech Nicpan, pan Władysław Waliszewski i pan Jan Palczak. Zostaną oni odznaczeni w innym terminie - relacjonuje Andrzej Romaniecki. - Z mojej rekomendacji, jako przedstawiciela Stowarzyszenia, odznaczony został również pan Grzegorz Węgrzyn, który jest zaprzyjaźniony z naszym stowarzyszeniem - dodaje gryfinianin.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bez szczekania i gryzienia po nogawkach
bez szczekania i gryzienia po nogawkach 21.06.2021, 10:49
Nikotynowe trolle niech zamilkną.
HOJ DOPA I KAMIENI KOPA  HA AH AH
HOJ DOPA I KAMIENI KOPA HA AH AH 17.06.2021, 00:01
JAKIEJ NIEPODLEGŁEJ HA HA AH JAK TO PROWINCJA POLIN POD ZYDOWSKIM ZA RZĄDEM HA HA AH REPUBLIC POLAND OF ZAREJSTROWANA NA GIEŁDZIE W USA A PROWADZONA PRZEZ KANCELARIE Z CITY OF LONDON HA HA AH Z MARIONETKAMI WYBIERANYMI PRZEZ KNESET W KRAKOWIE
Jerzy
Jerzy 16.06.2021, 23:43
Tylko gratulować wypada.
***
*** 16.06.2021, 21:14

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

xsa
xsa 16.06.2021, 20:52
Kanapowi działacze.
ja
ja 18.06.2021, 09:25
zgadza się .Kto tych ludzi zna? czym błysnęli dna Gryfina?
Jola
Jola 21.06.2021, 06:26
Błysnęli oj błysneli nawet jeden ma podziekowania od Burmistrza
RR
RR 18.06.2021, 09:49
Ja znam i ręczę za nich. A że dla Sawaryna i jego dworu to niewygodne nazwiska więc trolle będą atakować.

Zauważcie moi drodzy, że wszyscy piszą o medalach od Sz. P > Prezydenta tylko nie propagana Urzędu. Przypadejk? Nie sądzę.
ja
ja 18.06.2021, 16:12
mieszkam 50lat w Gryfinie i nie znam ich.Konkret co zrobili dla Gryfina?
Furgonetka
Furgonetka 21.06.2021, 06:28
Poczytaj sobie kto moze dostać odznaczenie to moze zrozumiesz jakie mają zaslugi tępy łbie
orzeł
orzeł 18.06.2021, 17:17
Paweł ty mieszkasz nie w Gryfinie, a w Pniewie i przestań się czepiać prezydenta. Widocznie miał podstawy, że nagrodził.
ja
ja 19.06.2021, 06:37
panie orzeł .Pudło .nie jestem Paweł.zwykły obywatel mający swoje zdanie o otaczającym nas świecie.Jaki prezydent takie i nagrody.Facet notorycznie łamie konstytucję!
do kreatury
do kreatury 19.06.2021, 08:58
ja człowiek podlizujący się władzy i niszczący innych jest gooownem a nie zdaniem. Takich sługusów w PRL to my znamy. Dziś ta sama mentalność, I jeszcze taki nie wstydzi się pisać.
takie czasy bezkręgowców
takie czasy bezkręgowców 19.06.2021, 09:06
Wazeliniarze nie czują dziś nawet żenady.
Pikuś
Pikuś 16.06.2021, 20:35
Medal od Dudy....nie wiadomo czy to nosić czy nie nosić... może lepiej oddać.... No może że jest comiesięczna zapomoga za to. To wtedy tłumaczy...
Dać im po gromnicy za 1000 chrztu Polski
Dać im po gromnicy za 1000 chrztu Polski 16.06.2021, 18:54
Jaki związek mają ci panowie z działaniami w 1918 roku?
Znawca
Znawca 21.06.2021, 06:41
Jakbyś poczytał o medalu to byś bzdur nie pisał Medal to jest ciągłość a ty masz pusty łeb i nie rozumiesz tego
2021
2021 16.06.2021, 20:01
Aleś ty Durny
nie rozumiem
nie rozumiem 16.06.2021, 19:26
A dlaczego mieliby mieć z tymi wydarzeniami związek?
Srednio na jeża
Srednio na jeża 16.06.2021, 17:44
Fajnie ale przyznany przez kretyna to nie fajnie
Alibaba
Alibaba 16.06.2021, 20:04
Tepiej jakby byl przyznany przez Tuska ???
Johny D.
Johny D. 16.06.2021, 15:10
Gratulacje!

Pozostałe