Ostrzelali funkcjonariuszy i poprosili policję o pomoc

  • 17.06.2021, 15:00
  • News4Media
Ostrzelali funkcjonariuszy i poprosili policję o pomoc elblag.policja.gov.pl
Do czego może doprowadzić niekontrolowane spożycie alkoholu, przekonali się dzisiejszej nocy policjanci skierowani na interwencję w jednym z budynków. Miało tam dojść do bójki z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Po przybyciu na miejsce mundurowych doszło do strzelaniny.

Bójka i strzały

Około godziny 1 nad ranem w czwartek policja w Zabrzu otrzymała zgłoszenie, że w jednym z budynków przy ul. Ireny Kosmowskiej doszło do bójki, podczas której miały być słyszalne również strzały. Nieoznakowany radiowóz pojechał we wskazane miejsce. Tuż po przybyciu na miejsce padły strzały. Patrolujący mężczyźni głośno i wyraźnie informowali, że są z policji, jednak to nie powstrzymało napastników przed skierowaniem broni w ich stronę.

- W nocy zabrzańska policja przyjęła zgłoszenie o tym, że w jednym z budynków miały paść strzały, a obecne tam osoby rzekomo posiadały pałki. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce nieoznakowanym radiowozem, ale pomimo głośnych okrzyków „policja” podejrzani oddali w ich stronę nawet kilkadziesiąt strzałów. Policjanci użyli służbowej broni, aby odeprzeć atak – relacjonuje nam rzecznik zabrzańskiej policji sierż. szt. Sebastian Bijok.

Nieoczekiwany telefon

Chwilę po wymianie ognia do dyżurnego policji w Zabrzu zadzwonił telefon. Nieoczekiwanie to jedna z osób przebywających w patrolowanym budynku wykonała połączenie z prośbą o pomoc.

- Niedługo po tym jak doszło do strzelaniny, jeden z jej uczestników zadzwonił do dyżurnego tłumacząc, że wszyscy chcą się poddać i wyjść na zewnątrz, jednak nie wiedzą jak to zrobić. Bali się o swoje bezpieczeństwo – dodaje oficer prasowy.

Policjant, który odebrał nietypowy telefon, poinstruował bandytów, aby odłożyli wszystkie niebezpieczne narzędzia i kolejno wychodzili z rękami w górze. Podejrzani posłusznie wykonali polecenia i dobrowolnie poddali się mundurowym.

Byli pod wpływem alkoholu

Okazało się, że osiem zatrzymanych osób było pod wpływem alkoholu. Część z nich wykazywała zachowanie mogące sugerować, że przyjęli też środki odurzające, dlatego zostały od nich pobrane próbki krwi. Na miejscu policjanci znaleźli broń, maczety i pałki teleskopowe. Wobec podejrzanych będzie prowadzone śledztwo, które wyjaśni, jakie zarzuty zostaną im postawione.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

koci kraj
koci kraj 18.06.2021, 16:31
to był kot https://youtu.be/LZsePBq4tBY
tyle
tyle 17.06.2021, 20:14
drobna bandyterka
Alternatywa
Alternatywa 17.06.2021, 20:12
Powoli robi się jak w USA. Strzelaniny, 35 do 40 000 zabiych z broni palnej rocznie, gangi, mafia i korupcja i do tego usankcjonowany instrukcjami pedofilizm kościoła.
niestety
niestety 17.06.2021, 18:02
Ludziom odbija już w tej pandemii.
proste
proste 17.06.2021, 20:15
Bo kręgosłupów moralnych nie mają.
W PUSTYNI I W  PUSZCZY  GALAKTYCZNE  LEKTÓRY
W PUSTYNI I W PUSZCZY GALAKTYCZNE LEKTÓRY 17.06.2021, 17:49
ACH TE LEKTURY https://youtu.be/Ve2QKEVhvZg
Mietek
Mietek 17.06.2021, 16:07
Policjanci zrobili porządek i to mi się podoba.
strzelanki
strzelanki 17.06.2021, 15:47
Normalnie western.

Pozostałe