Pieniądze dla OSP

  • 18.06.2021, 00:11
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pieniądze dla OSP Fot. OSP Wełtyń
Dobre wiadomości dla 39 OSP z województwa zachodniopomorskiego. W jednostkach pojawi się nowy sprzęt i umundurowanie oraz środki ochrony indywidualnej. Dzięki marszałkowskiemu wsparciu odbywać się będą także warsztaty i szkolenia dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Dofinansowanie otrzymały jednostki także z powiatu gryfińskiego.

W tym roku marszałek na konkurs skierowany do OSP z regionu przeznaczył 570 tys. zł z budżetu województwa. Środki te będą rozdysponowane w ramach zadania „Animator życia społecznego na obszarach wiejskich – OSP”, podzielonego na dwa nabory. Znamy wyniki pierwszego rozstrzygnięcia.

 

Ochotnicze Straże Pożarne mają ogromny potencjał ratowniczy, ale też i spore potrzeby sprzętowe i lokalowe. Wspierając od lat strażaków-ochotników, dostrzegamy tę skalę, dlatego z roku na rok rozszerzamy nasze działania skierowanych do OSP. Do tego celu wykorzystujemy środki z budżetu województwa, ale i fundusze europejskie, które pomagają np. w zakupie nowych wozów strażackich oraz łodzi ratowniczych – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

W ramach właśnie rozstrzygniętego konkursu wsparcie otrzyma 39 jednostek z regionu. Dzięki dotacjom strażacy będą mogli zakupić nowy sprzęt i umundurowanie oraz środki ochrony osobistej czy zorganizować szkolenia podnoszące kwalifikacje. Odbywać się będą też warsztaty dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych np. z udzielania pierwszej pomocy. Strażacy na zaplanowane działania otrzymają dotacje w maksymalnej wysokości 5 tys. zł. Łączna wartość wsparcia to ponad 190 tys. zł

 

W najbliższym czasie zostanie rozstrzygnięty także nabór dotyczący dobrze już znanych „Grantów Strażackich”. Na to działanie Zarząd Województwa przeznaczy w tym roku 370 tys. zł, a więc o 50 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Wtedy też udało się wyremontować 34 remizy. Środki z grantów będzie można wykorzystać – podobnie jak rok temu – na wykonanie prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w budynkach OSP. Nowością tego naboru jest to, że prace zostaną rozszerzone również o otoczenie remiz. Maksymalna wartość wsparcia dla jednostki wyniesie 10 tys. zł.

 

Nabory koordynuje Biuro ds. organizacji pozarządowych w Wydziale Współpracy Społecznej. Każda jednostka mogła uczestniczyć w jednym z dwóch naborów w ramach realizacji zadania publicznego.

 

Lista dofinansowanych jednostek: http://www.wws.wzp.pl/aktualnosci/rozstrzygniecie-otwartego-konkursu-ofert-na-realizacje-w-2021-roku-zadania-publicznego-z-zakresu

 

Na liście znalazły się m.in.:

  • OSP Gryfino - Doposażenie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej "Raffer" w sprzęt ochrony indywidualnej - dotacja 5 000 zł
  • OSP Cedynia - Aktywne OSP Cedynia - dotacja 5 000 zł
  • OSP Wełtyń - Hełmy dla MDP + maski dla OSP - dotacja 5 000 zł
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

***
*** 18.06.2021, 08:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

druh
druh 18.06.2021, 08:24
Kokosy to nie są ale zawsze.
Marcin
Marcin 18.06.2021, 08:17
Ludzie ratujmy piłke nożną w Gryfinie dziś wybory dopuścić ludzi którzy chcą coś zrobić
tragedia
tragedia 18.06.2021, 08:35
Już dawno została przez władze utopiona jak dopuścili, że spadła z III ligi. O tej pory mamy drużyny na poziomie wsi.
Ochotnik Samozapłon
Ochotnik Samozapłon 18.06.2021, 07:23
Na podpałkę
***
*** 18.06.2021, 02:07

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe