Pożar lawet z czołgami niedaleko Kołbaskowa

  • 19.06.2021, 14:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pożar lawet z czołgami niedaleko Kołbaskowa fot. dost.
Zderzyły się dwie lawety przewożące sprzęt wojskowy. Do zdarzenia doszło na autostradzie A6 w pobliżu zjazdu na Podjuchy, na trasie w kierunku Kołbaskowa. W wyniku zderzenia wybuchł pożar. Płonęły przewożone wojskowe czołgi. Słychać było też wybuchy prawdopodobnie od palących się opon. Przejazd w stronę granicy, jak i w stronę przeciwną jest zablokowany. Policja kieruje ruchem. Utrudnienia potrwają do godz. 17.

Gęsty dym unoszący się nad odcinkiem autostrady A6 widać był z daleka. Policja kazała kierowcom nadjeżdżających aut wycofać się na bezpieczną odległość. Pożar gasi kilka jednostek straży pożarnej. Dwie osoby trafiły do szpitala z urazami głowy i nogi, na szczęście ich stan nie zagraża życiu.

Z relacji świadków wynika, że jedno z aut w wojskowym konwoju zatrzymało się aby sprawdzić, czy w innej kolizji nikomu nic się nie stało. Wtedy doszło do zderzenia z drugą lawetą przewożącą czołgi.

Major Artur Pinkowski z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w wypowiedzi dla Radia Szczecin poinformował: - Nasze czołgi były transportowane przez zestawy niskopodwoziowe z 10. Brygady Kawalerii Pancernej. Niestety, doszło do kolizji drogowej, w wyniku czego jeden z nich został zniszczony, a nasze czołgi uszkodzone. Czołgi były 34. Brygady Kawalerii Pancernej, wracały ze szkolenia poligonowego, które odbywało się w Drawsku.

Na wysokości Pyrzyc (kierunek Świnoujście) objazd wyznaczono przez miejscowość Banie. W kierunku Gorzowa Wielkopolskiego na wysokości Gryfina policja kieruje kierowców przez Radziszewo.

Do zdarzenia doszło 19 czerwca 2021 r. ok. godziny 12:00.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fakt
Fakt 20.06.2021, 23:50
WOT testował javeliny,
raczej
raczej 21.06.2021, 00:02
Specyficzne poczucie humoru masz.
ja
ja 21.06.2021, 07:31
dlaczego.?to prawdopodobne.Po jednodniowym szkoleniu?
:(
:( 20.06.2021, 22:50
Jakos oficjalnego wyjaśnienia brak.
A BŁASZCZAK ZACHECA  DO WSTAPIENIA DO ARMI  HA HA AH KABAret
A BŁASZCZAK ZACHECA DO WSTAPIENIA DO ARMI HA HA AH KABAret 20.06.2021, 08:41
ĆWICZA DESANT NA WYSPY JAK W 39 HA HA AH BO GRANICY Z RUMUNIA JUZ NIE MAMY AH AH AH https://www.google.com/url?sa=… operacja "DOPA PA PA W TROKI " HA HA AH
Pisiok z wywiadu
Pisiok z wywiadu 20.06.2021, 07:45
Mamy za to najlepszy wywiad na świecie. O przerwaniu prac na Baltic Pipe dowiedzieliśmy się dwa dni po otrzymaniu pisemnej decyzji od wykonawcy.
pawulon
pawulon 19.06.2021, 22:34
Niech ktoś mi wytłumaczy, po jaką ch,,,rę trzymają ciężki sprzęt w Szczecinie? Jak są jakieś ćwiczenia, to targają go na poligon do Drawska, blokując drogi i marnując paliwo...
Hawk
Hawk 20.06.2021, 07:39
A na ulice kto wyjdzie tłumić manifestacje, jak koszary będą w Drawsku ? Poza tym wojsko ma wygodę. W Poznaniu lotnisko dla F 16 urządzili w Poznaniu na Krzesinach. Dramat !!! Ale do przedszkola blisko.
oczywista oczywistość
oczywista oczywistość 20.06.2021, 00:54
To oczywiste, ze względów strategicznych...
88
88 19.06.2021, 19:53
'Na wysokości Pyrzyc (kierunek Świnoujście) objazd wyznaczono przez miejscowość Banie. W kierunku Gorzowa Wielkopolskiego na wysokości Gryfina policja kieruje kierowców przez Radziszewo.'

- karwa, się pogubiłem. Dlaczego na wysokości Pyrzyc w kierunku Swinoujścia kierują ruch na Banie, a nie na starą trójkę?
Z tym Gorzowem to już całkiem nie kumam. Jak można ruch do Gorzowa na wysokości Gryfina kierować przez Radziszewo ?
złom antoniego smoleńskiego
złom antoniego smoleńskiego 19.06.2021, 18:59
Te dwa posowieckie czołgi miały i tak znikomą wartość bojową.
Sejniok
Sejniok 20.06.2021, 07:41
Miały bronić przesmyku suwalskiego przed Litwinami. To głęboka dywersja.
Peło
Peło 19.06.2021, 18:41
Program "Polska w ruinie" działa
Wojskowy
Wojskowy 19.06.2021, 17:31
Kierowca do ukarania. Taki będzie finał. Portfel będzie szczuplejszy o 500 pln przez kolejne 20 mscy
ja
ja 19.06.2021, 20:15
jakie zagrożenie ze strony Rosji?nasze szweje sami wykończą armie
MM
MM 19.06.2021, 17:25
Ta czy inaczej sprawę trzeba dogłębnie zbadać.
porucznik
porucznik 19.06.2021, 16:58
Jaka to kolizja ? Wypadek z rannymi w tle , już umniejszają powadze aby nikogo winnego nie było śmiechu warte.
korg
korg 19.06.2021, 16:18
Nie wiadomo jak się do tego zabrać.
ryba
ryba 19.06.2021, 16:14
my się sami wykończymy, nie potrzeba cyberataków! Weekendowe żołnierze spieszyli się do domu.
Lanca kawaleryjska..
Lanca kawaleryjska.. 19.06.2021, 18:58
Cyberatak na Polskę przeprowadził homoś z rządu - zawiedziona miłość. A armia zlikwidowała podczas jednych manewrów populację polskich fok, jeden myśliwiec Mig 29 i dwa czołgi T 72.
Czytelnik
Czytelnik 19.06.2021, 16:09
Faktycznie blisko Kołbaskowa
Knagulec