piątek, 19 kwietnia 2024 02:54

Zdobyli brązowy medal w jednej konkurencji i pobili rekordy życiowe

Sukces pierwszego dnia zmagań Krzysztofa Rosiaka i Konrada Rogozińskiego podczas Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym rozgrywanych w Szczecinie. Pobili też swoje rekordy życiowe.

W mijający weekend w Szczecinie na Floating Arena odbyły się 54 letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Podczas zawodów ratownicy sportowi walczyli nie tylko o medale i nowe rekordy życiowe, ale również o klasyfikacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się po wakacjach, we Francji. W czołówce polskich ratowników nie zabrakło również mieszkańca naszego miasta Krzysztofa Rosiaka.

Pierwszego dnia zmagań Krzysztof w parze z Konradem Rogozińskim wywalczył brązowy medal w konkurencji rzut liną. W pozostałych indywidualnych startach poprawiając rekordy życiowe zajął 7 miejsce w konkurencji 200m z przeszkodami, 11 miejsce na 100m ratowanie z pasem, 26 w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach i 27 w konkurencji 50m ratowanie manekina. Zaś w sztafetach 4x50m z przeszkodami uplasował się na 8 pozycji i 7 na 4x25m holowanie manekina.

Drugiego dnia był 7 w konkurencji 200m super ratownik i 11 na 100m ratowanie kombinowane. Zaś w sztafecie 4x50m z pasem ratowniczym uplasował się na 9 pozycji.