Najgorsi w województwie i negatywnie wyróżniony nasz powiat na tle kraju

  • 22.06.2021, 10:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Najgorsi w województwie i negatywnie wyróżniony nasz powiat na tle kraju… Fragment mapy opublikowanej dziś przez MInisterstwo Zdrowia Nasz powiat najdalej wysunięty na zachód w Polsce.
Niestety dziś 22 czerwca 2021 r. nie powtórzyliśmy danych z wczoraj. Są dużo gorsze pod względem nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych. Do tego pojawia się coraz więcej przypadków wariantu delta koronawirusa w Polsce. Dane z powiatu pokazują, że nadal trzeba uważać i kierować się zdrowym rozsądkiem. Dlaczego? - konkretne liczby poniżej.

Ostatniej doby w naszym powiecie Ministerstwo Zdrowia odnotowano 2 nowe i potwierdzone przypadki  koronawirusa (wczoraj było zero). Na szczęście nie zarejestrowano też żadnego zgonu (wczoraj 0)

W powiecie gryfińskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców dzisiaj wynosi 0,25 W związku z tym na mapie zakażeń w Polsce nasz powiat zaznaczony jest ciemniejszym kolorem. To najgorszy wynik w województwie i jeden z najgorszych w kraju., 

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim: 83

Liczba wykonanych testów: 194

Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 2

W naszym województwie odnotowujemy mniej zachorowań. Ostatniej doby w województwie zachodniopomorskim odnotowano nowe jedno zakażenie (wczoraj 1). Niestety, zarejestrowano 1 zgon (wczoraj 3).

Dzisiaj w naszym województwie odnotowano nieco wyższą na tle w kraju liczbę zakażeń na 10 tys. mieszkańców. W związku z tym nasze województwo na mapie zakażeń jest zaznaczone nieco ciemniejszym kolorem.

Liczba osób na kwarantannie w Zachodniopomorskiem: 1 960 (rośnie)

Liczba wykonanych testów: 2880 (wczoraj tylko 992)

w tym z wynikiem pozytywnym: 16

W kraju mamy dzisiaj 188 (wczoraj 73) nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:

dolnośląskiego (26),

mazowieckiego (22),

śląskiego (20),

łódzkiego (19),

wielkopolskiego (17),

lubelskiego (16),

małopolskiego (11),

zachodniopomorskiego (10),

świętokrzyskiego (9),

warmińsko-mazurskiego (9),

podkarpackiego (7),

pomorskiego (4),

kujawsko-pomorskiego (3),

podlaskiego (3),

lubuskiego (2),

opolskiego (1).

Jak podaje resort zdrowia, z powodu COVID-19 zmarło 15 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 14 osób. Razem mamy 29 ofiar koronawirusa.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 23.06.2021, 11:57
Faszysto, komuchu pisiorze i inne ciemniaki idźcie się zaszczepić a potem znowu możecie wypisywać głupoty, ponoć w intermedzie każdy zaszczepiony dostaje talon.
*** *** ***
*** *** *** 22.06.2021, 16:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Bajki
Bajki 22.06.2021, 14:13
Wymyślili jakąś deltę ***..ne
Towarzystwo
matematycznie
matematycznie 22.06.2021, 13:47
Wszytko razy 10 i mamy prawdziwe dane.
Leczcie się
Leczcie się 22.06.2021, 13:41
Wypisywanie bzdur o jakimś wirusie ciąg dalszy kiedy wam to się znudzi wreście oszołomy
Knagulec
Knagulec 23.06.2021, 15:31
Najwiekszy dzbanie milcz
Wyleczony
Wyleczony 23.06.2021, 12:40
Jak cię dopadnie to dopiero się ockniesz jełopie.
zdziwiony
zdziwiony 22.06.2021, 13:46
do 13.41: To płaskoziemcy jeszcze nie wyginęli?
łowca trolli
łowca trolli 22.06.2021, 13:54
Takie mają wytyczne oficera prowadzącego - udawać idiotę.
z tego co widzę
z tego co widzę 22.06.2021, 13:36
Dolnośląskie ma najgorzej.
Knagulec
Knagulec 22.06.2021, 13:24
Knaga i gumowiec dychaja dwie lance Gryfińskie dzbany
Gdzie jest ochrona ??
Gdzie jest ochrona ?? 22.06.2021, 13:03
Zakażenia to normalka . W intermarsche 90 % KOBIET grzebie w PIECZYWIE gołymi ŁAPSKAMI !!! Zakażenia to normalka .
Ziutek
Ziutek 22.06.2021, 12:20
Jak stolec ma kolor zielony to wariant Delta czy normalny wariant?
żóły
żóły 22.06.2021, 13:45
Ziutek przestań źreć szczaw i poczekaj na mirabelki.
Przerazony
Przerazony 22.06.2021, 12:14
Delta to pikuś zobaczycie co z wami zrobi mutacją mongolska
jak faszysta
jak faszysta 22.06.2021, 13:45
Fakt bardziej podstępny i bezwzględny.
SPokojnie
SPokojnie 22.06.2021, 12:00
,,Jestem osobą gender fluid, niebinarną. Co to oznacza? To oznacza, że moja tożsamość płciowa zmienia się w zależności od tygodnia, dnia, czasem z godziny na godzinę. To oznacza również, że zmieniają się zaimki, z którymi czuję się komfortowo. Więc skąd wiadomo jakich zaimków użyć w rozmowie ze mną i innymi osobami niebinarnymi? Cóż, wszyscy wyrażamy to po swojemu, ale ja osobiście sygnalizuję swoją aktualną tożsamość płciową za pomocą bransoletki. Różowa oznacza, że chcę żeby mówiono o mnie ,,ona, jej", żółta oznacza: ,,oni, ich", a niebieska: ,,on, jego". A jeśli czuję się komfortowo z więcej niż jedną formą zaimków, to łączę różne kolory bransoletki."

Tak więc, kochani, pamiętajcie - uważajcie na bransoletki. Zwracajcie na to uwagę, bo czasem mogą decydował ułamki sekund - zaczynasz zdanie mówiąc do chłopa, a kończysz już do kobity.

Dla mnie tylko jest troszkę niejasny ten system, no bo samo powiedziało, że kwestia sygnalizowania jest osobista, więc skąd ktoś obcy ma wiedzieć, że akurat bransoletkami zaznacza swoją płeć? :( I dlaczego niby ktoś ma wiedzieć, że różowa bransoletka to kobiecy kolor? Mi się to kojarzy z faszystowskim narzucaniem stereotypu różowej barwy jako kobiecej!

Trzeba to trochę dopracować, np - jeśli rozmówca (osobopostać rozmawiająca) ma danego dnia zielone skarpety, to oznacza, że swoją tożsamość sygnalizuje za pomocą bransoletek. A skąd wiadomo, że to skarpety pełnią funkcję sygnalizatora? To akurat bardzo łatwo poznać po tym, czy ma we włosach spinkę z wizerunkiem Kubusia Puchatka. A w takim razie po czym poznać decydującą rolę spinki? To proste - wystarczy policzyć z ilu elementów składa się łańcuszek na jej szyi. Jeśli 71, to patrz na spinkę, jeśli 72, to nie patrz na spinkę bo to nic nie da, a jeśli jakikolwiek inny wynik, to w sumie nie wiadomo.

Czy to takie trudne?!
dog
dog 22.06.2021, 12:04
Jesteś zafiksowany SPokojnie
łowca
łowca 22.06.2021, 13:55
SPokojny jako troll robi to co mu każe robić oficer prowadzący - wkręca.
S.
S. 22.06.2021, 11:28
Co do podpisu pod mapką to moim zdaniem najbardziej na zachód jest jednak Świnoujście.
Tania rybka
Tania rybka 22.06.2021, 11:54
BO TO OKOŃ ZARAŻA
zależności i konsekwencje
zależności i konsekwencje 22.06.2021, 11:13
Wariant indyski czyli delta w Europie jest naprawde groźny. Duży wzrost liczby nowych infekcji tym wariantem odnotowano m.in. w Wielkiej Brytanii.
U naszych sąsiadów za Odrą czołowi eksperci ds. zdrowia publicznego prognozują, że szczep ten wkrótce stanie się dominującym w kraju, mimo postępującego programu szczepień. Więc powoli przechodzi i do nas.
A wariant delta jest bardziej transmisyjny więc do kolejnej fali może dojść wcześniej niż jesienią.
cytat
cytat 22.06.2021, 13:37
Dotychczas w Polsce potwierdzono 90 przypadków zakażenia wariantem Delta koronawirusa – poinformował we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Ocenił, że to nie jest znacząca transmisja i obecnie mamy ten wariant koronawirusa pod kontrolą, "ale to nie znaczy, że on się nie może rozwinąć".

– Dzisiaj największym zagrożeniem dla Polski nie jest mobilność obywateli. Bo jeżeli obserwujemy tę mobilność, która cały czas rośnie i będzie rosła z powodu wakacji, to ona nie powoduje w tej chwili wzrostu zakażeń, bo jak widzimy, te zakażenia spadają. Największym zagrożeniem dla Polski są mutacje. Dlatego stawiamy na sekwencjonowanie genomu wirusa i szybkie działanie stacji sanitarno-epidemiologicznych – powiedział Andrusiewicz.
raczej
raczej 22.06.2021, 11:09
Do poniedziałku nie ma nawet co porównywać.

Pozostałe