Jakie są szanse Polaków na wyjście z grupy? Euro 2020

  • 23.06.2021, 11:11
  • News4Media
Jakie są szanse Polaków na wyjście z grupy? Euro 2020 screen TVP Sport
Tylko zwycięstwo ze Szwecją czy także remis? Jakie szanse na dalszą grę w Euro 2020 ma polska reprezentacja?

W środę o godzinie 18 na stadionie w Petersburgu Polska zmierzy się ze Szwecją. Po przegranym meczu ze Słowacją i remisie z Hiszpanią to ten mecz zdecyduje o losie Roberta Lewandowskiego i reszty drużyny na turnieju. Polacy mają jeszcze szanse na pozostanie w rozgrywkach i wyjście z grupy. Co się jednak musi wydarzyć?

Gramy w grupie F i na razie każdy z zespołów może przejść do kolejnego etapu rozgrywek. Hiszpanie, aby grać dalej, muszą w środę wygrać ze Słowakami. Ich przeciwnikom do awansu wystarczy remis, a Szwedzi są w najlepszej sytuacji – grają dalej bez względu na wynik spotkania z Polską.

Tylko jeden wynik

Za to my mamy trudniejszą, ale nie beznadziejną sytuację. Jeśli polska reprezentacja chce nadal być obecna na Euro 2020, to musi wygrać ze Szwecją. Wówczas będziemy mieli w sumie 4 punkty, a w przypadku remisu na naszym koncie będzie ich zaledwie 2 i odpadniemy. Co więcej, w zależności od wyników innych spotkań w naszej grupie, możemy zająć pierwsze lub drugie miejsce w tabeli.

Jak typują kibice?

Według bukmacherów faworytem jest Polska, ale jej przewaga nie jest olbrzymia. Średni kurs na naszą wygraną na polskim rynku zakładów wynosi 2,59, czyli stawiając 1 zł, można wygrać 2,59 zł (przed opodatkowaniem). Obstawienie remisu jest bardziej opłacalne – średnia wycena to 3,35. Jako, że to my jesteśmy wskazywani jako potencjalni zwycięzcy, to kurs na wygraną Szwecji jest wyższy. Średnio wynosi 2.86. 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kibic mimo wszystko...
Kibic mimo wszystko... 23.06.2021, 23:57
Tak liczyłem jak wyszło, tylko ten remis z Hiszpanią trochę mnie zaskoczył. Jesteśmy na swoim miejscu. Bez kantów jak te w lidze narodów.
SPokojnie
SPokojnie 23.06.2021, 22:00
Po poprzednim meczu z Hiszpanią Kamil Glik powiedział do dziennikarzy: "W tym meczu dopisało nam szczęście, dlatego udało nam się zremisować z Hiszpanią". Po dzisiejszym meczu ze Szwecją ten sam Kamil Glik odpowiadając na pytania dziennikarzy, powiedział między innymi: "Na tych mistrzostwach zabrakło nam trochę szczęścia". Dlatego proponuję zamiast trenera i całego sztabu szkoleniowego zatrudnić specjalistów od szczęścia. Może jakiś ksiądz-egzorcysta, może szaman, czarownik, zaklinacz, wróżka, znachor, guślarz i uzdrowiciel a może prezydent Trzasko wski wyśle rzeke szamba Do tego koniecznie słynny jasnowidz z Człuchowa. I będziemy mieć reprezentację z prawdziwego zdarzenia.a może Donald na białym koniu lub kozie
Energetyk Gryfino  - Vineta Wolin 1-10
Energetyk Gryfino - Vineta Wolin 1-10 23.06.2021, 20:54
Nic nowego pod słońcem.


Kraj w którym nie ma poziomu w lidze winien cieszyć się z zajęcia czwartego miejsca w grupie ;-)
kibic
kibic 23.06.2021, 20:42
Jestem załamany
Jurek
Jurek 24.06.2021, 00:01
Czym ? Jest przecież normalnie. Jesteśmy tam gdzie powinniśmy być.
szkoda
szkoda 23.06.2021, 20:40
Taka piękna przygoda rozpoczęta w Sewilli, a tu w Petersburgu drugi pech.
Rezydent z Sewilli
Rezydent z Sewilli 24.06.2021, 00:03
Ja tam pecha nie widzę. Był tylko fuks w Sewilli.
Boniek ??? A Fe .
Boniek ??? A Fe . 23.06.2021, 20:24
Trzeba było wysłać na Euro Morzycko Moryń , albo Ogniwo Babinek . A tak WSTYD na całą Europę !!!
raczej
raczej 23.06.2021, 20:33
Fakty są takie, że nie jesteśmy w Europie najlepsi. Pokazali nam miejsce w szeregu. Nie powinniśmy tylko przegrać ze Słowacją.
realista
realista 23.06.2021, 20:10
Cóż pokazali nam miejsce w rankingu. Ostatnie miejsce w grupie.
rex
rex 23.06.2021, 19:22
Lewandowski strzelił i mamy bramkę kontaktową.
Darek
Darek 23.06.2021, 19:20
Już przegrywamy 2 bramkami
:(
:( 23.06.2021, 18:50
Nie jest dobrze bo przegrywamy
realista
realista 23.06.2021, 18:52
Jest jeszcze druga połowa i czas do strzelenia 2 goli.
raczej
raczej 23.06.2021, 19:04
Ty jesteś optymista.
patos
patos 23.06.2021, 18:04
Od drugiej minuty już przegrywamy.
Piotr S.
Piotr S. 23.06.2021, 17:56
3 do 1 dla nas!
stefan
stefan 23.06.2021, 17:53
Obstawiam 2 : 2
Knagulec
Knagulec 23.06.2021, 13:28
Stawiam 2:1 dla nas a wtedy osobiście *** *** ***
Knagulec
Knagulec 23.06.2021, 13:43
Zeżre podeszwę
to mowa nienawiści
to mowa nienawiści 23.06.2021, 13:41
I po co te brzydkie wyrazy. Zgłaszam!
Knagulec
Knagulec 23.06.2021, 15:26
Zgłaszaj *** jedna
big
big 23.06.2021, 12:37
Wyjście wielce prawdopodobne, ale to tylko jeden mecz, więc wszystko moze się zdarzyć.
czuję to
czuję to 23.06.2021, 12:35
Będzie dobrze!
taka ciekawostka
taka ciekawostka 23.06.2021, 12:23
Ciekawostka jest taka, że dziś na stadionie Sankt-Petersburgu nasza reprezentacja jest gospodarzem meczu. I dlatego nasz zespół będzie ulokowany w szatni Zenitu, rosyjskiego klubu rozgrywającego tam na co dzień swoje mecze. Oprócz tego, podczas meczu Polska - Szwecja, nazwa naszego kraju będzie wyświetlała się po lewej stronie wyniku, a rywali po prawej.
TYTUŁ ARTYKUŁU
TYTUŁ ARTYKUŁU 23.06.2021, 12:19
SZANSE ZNIKOME ;)
Jacekk
Jacekk 23.06.2021, 11:19
Obstawiam wynik 2:1 i drugie miejsce w grupie.
paps
paps 23.06.2021, 11:16
Tylko zwycięstwo się dzisiaj liczy.

Pozostałe