Nie za dużo takich miejsc? - pyta czytelniczka

  • 23.06.2021, 21:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie za dużo takich miejsc? - pyta czytelniczka czytelnik
W naszym mieście podczas remontów poszczególnych odcinków dróg zauważalny jest stały trend. Zmniejszana jest ilość miejsc parkingowych nie tylko przez ich likwidację, jak miało to miejsce np. w centrum Gryfina, ale także przez tworzenie nowych miejsc parkowania dla inwalidów, które to miejsca pojawiają się jak grzyby po deszczu. Z całym szacunkiem dla osób niepełnosprawnych. Są one oczywiście niezbędne do prawidłowego ich funkcjonowania, ale czy na pewno w tak dużej ilości? – pyta mieszkanka Gryfina.

W naszym mieście podczas remontów poszczególnych odcinków dróg zauważalny jest stały trend. Zmniejszana jest ilość miejsc parkingowych nie tylko przez ich likwidację, jak miało to miejsce np. w centrum Gryfina, ale także przez tworzenie nowych miejsc dla inwalidów, które to miejsca pojawiają się jak grzyby po deszczu. Z całym szacunkiem dla osób niepełnosprawnych. Są one oczywiście niezbędne do prawidłowego ich funkcjonowania, ale czy na pewno w tak dużej ilości? – pyta mieszkanka Gryfina.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kulas
kulas 25.06.2021, 18:44
NIE
Kris
Kris 24.06.2021, 17:35
załatwiłem przez jakiś portal internetowy{ nie powiem jaki} KARTE POSTOJOWA DLA INWALIDY. Cena to 400 pln ,możliwość negocjacji.Jestem olimpijczykiem w wioślarstwie , ale zawsze znajdzie się dla zdrowego konia jak ja, darmowy parking w godz szczytu.Robię to samo co cwaniaki mające po trzy fury ,a kto bogatemu zabroni,nie ma możliwości zweryfikowania ważności takiej fałszywej karty przez służby ,pożal się P.Boże, w Gryfinie ,ani na terenie całej RP.Służby mogą jedynie zweryfikować osoby zmarłe , na które została wydana karta.Nie polecam takich zachowań,gdyż za takie wykroczenie jest solidny mandat ,czego życzę sobie i innym cwaniaczkom.Do puki Państwo Polskie nie stworzy centralnej bazy danych w tej sprawie ,to hulaj dusza ,kary nie ma.
Megazniesmaczony
Megazniesmaczony 24.06.2021, 10:32
Na opolskiej pod drugim blokiem też jest pewien gość, który z tego korzysta (bynajmniej jak dla mnie to nic mu nie dolega). I też właśnie podobno z jego inicjatywy przed każdą klatka namalowano koperty i zabrano następne miejsca parkingowe. A moje zdanie jest takie: masz cwaniaczku miejsce to się odczep od reszty albo czep się tych co maja po 2 lub więcej aut (chodzi tu między innymi o Pana ktory ma "komis przyblokowy") niech parkują sobie na trawie.
zero tolerancji a nie maximum korupcji
zero tolerancji a nie maximum korupcji 24.06.2021, 08:58
Niestety za czasów tercetu panuje burdel, samowolka w wielu dziedzinach. Ładze nie pilnują porządku a wręcz same przyczyniają się do bałaganu. Złe porządki widać na każdym kroku. Nawet w takiej z natury dobrej sprawie jak miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych.
Marian
Marian 24.06.2021, 08:52
Z drugiej strony jsk to jest możliwe, że ktoś potrafi wejść i wyjść z samochodu, chodzić po sklepach a nie potrafi przejsc kilku metrów na parkingu. Celowo osóby niepełnosprawne i starsze wpisuje sie w DR jako współwłaścicieli o ile w Gryfinie do mała dogodność to w Szczecinie jest frykasem.
człowiek
człowiek 24.06.2021, 20:40
już panu odpowiadam .podjadę pod super market. idę po kosz .wieszam się na nim i robie zakupy.mam w kolanach protezy jestem po szpiitalu (corona) wirus.życzę panu tego samego. i zobaczyć jak to przejść parę metrów.powodzenia
kordula von Blinker
kordula von Blinker 24.06.2021, 17:50
mam grupe inwalidzką 1 od kilku lat nie widzę, ale mogę jeszcze prowadzic auto bez prawa jazdy taki mały pierdziel AXANIO czy jakieś takie małe gówno na jednym cylindrze w dieslu.Ale miejsca na kopercie to nie chce komisja przyznać. Mam to wszystko w..,.e i staję gdzie chcę.
observer
observer 23.06.2021, 22:40
Oczywiscie są bardzo potrzebne dla osób które bezprawnie weszły w posiadanie nielegalnych kart parkingowych dla inwalidy ,a także dla oszustów podszywających się pod niepełnosprawnośc.N.p szeroka w biedrach K.śka ,utożsamiana z ciężka niepełnosprawnościa ,nie mogącą zdobyc 3 kart na kazde swoje auto, które parkuje na parkingu,pod blokiem.Powinno się pomagac takim osobom skrzywdzonym przez okrutny los.
Sąsiad
Sąsiad 24.06.2021, 08:07
Takich osób jest dużo. to już do znudzenia można mielić. W bloku naprzeciwko tej Pani mieszka osoba posiadająca dwie karty i kilka aut. Dwoma staje na takich miejscach a z jednej karty korzysta również córka owej osoby. Chyba jednak nie jestes dobrym obserwatorem.
fred
fred 24.06.2021, 17:41
podaj chociaż namiary tej patologicznej ulicy w mieście.
Sasiad
Sasiad 24.06.2021, 21:05
Każda ulica na której są miejsca dla osób niepełnosprawnych.
nieJa
nieJa 24.06.2021, 06:34
miła pani.nie życzę pani bycia niepełnosprawną .Nic przyjemnego.Jestem inwalidą 2 grupy i chętnie się z panią zamienię.Niech pani spróbuje z ograniczoną ruchliwością załatwić coś lub zrobić zakupy Osobna sprawa to nagminne nadużywanie tej karty.powinna być honorowana z legitymacją inwalidzką..wychodzi że ktoś z rodzinki korzysta z karty a inwalida siedzi spokojnie w domu.
synonimek
synonimek 23.06.2021, 22:09
Poczekamy, zobaczymy, mieszkanko Gryfina, oby mieszkanka nigdy nie miała przyjemności korzystać z w/w miejsc, których jest za dużo według mieszkanki.
antonimek
antonimek 24.06.2021, 07:28
Głupie gadanie - za dużo widać sprawnych wysiadających z tych aut - a poza tym - nie chodzi o to, żeby nie było pod urzędami czy sklepami, tylko wszędzie na ulicy i przy blokach - a tam wybacz, ludzie wiedzą, kto jak "niepełnosprawny" jest...
parking
parking 23.06.2021, 22:35
czy w twojej ocenie to miejsce jest użytkowane. Tam gdzie jest to niezbędne i potrzebne to jak najbardziej takie miejsca powinny być, z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych ruchowo, a nie ich rodzin
pytanie o ilość osób...
pytanie o ilość osób... 23.06.2021, 22:02
Swoją drogą, czy tercet potrafi odpowiedzieć na pytanie, ilu niepełnosprawnych kierowców jest w Gryfinie?

Bo przecież to nie jest miejsce dla podwożących kogoś z rodziny, czy znajomych - a tylko dla posiadaczy samochodów...
sprawni bezobjawowo
sprawni bezobjawowo 23.06.2021, 22:52
Niepełnosprawnych przybywa w naszym mieście w zastraszający sposób.

W samym leniwym tercecie jest juž trzech...
...
... 24.06.2021, 07:29
Ale ci mają swój parking za szlabanem - nieprzesadnie zajęty...
ws58
ws58 24.06.2021, 13:06
Aby zaparkować ,dla ułatwienia niepełnosprawny musi przejechać samochodem pod dwoma szlabanami
uhaha
uhaha 23.06.2021, 23:16
:))))))

Pozostałe