Mieczysław Sawaryn nie uzyskał wotum zaufania

  • 24.06.2021, 17:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mieczysław Sawaryn nie uzyskał wotum zaufania Print screen
Burmistrz Gryfina nie będzie dobrze wspominać dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej w Gryfinie. Po kilkugodzinnej debacie dotyczącej stanu gminy Gryfino radni zadecydowali, że nie udzielą mu wotum zaufania. Jedenastu radnych było przeciw, a tylko dziesięciu poparło burmistrza.

Kto jak głosował?

1 Adamiak Roland - za 

2  Guga Rafał – przewodniczący Rady - przeciw

3  Hołub Wanda - przeciw

4  Jonasik Robert – wiceprzewodniczący Rady - przeciw

5  Kasprzyk Elżbieta - za

6  Kozakiewicz Zbigniew - za

7  Namieciński Tomasz - za 

8  Para Marcin - za

9  Pazik Marcin - za

10  Piasecki Jerzy - przeciw

11  Pieczyńska Magdalena - przeciw

12  Polański Roman - za 

13  Puzik Maciej - przeciw

14  Romanicz Piotr – wiceprzewodniczący Rady - przeciw

15  Sanecki Marek - przeciw

16  Sobczak Władysław - za

17  Trzepacz Zenon - za

18  Urbański Andrzej - przeciw

19  Wisińska Małgorzata - przeciw

20  Witowska Jolanta - przeciw

21  Zwoliński Piotr - za

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (155)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

głosowanie tego dowodem
głosowanie tego dowodem 27.06.2021, 09:35
Widocznie ta ofiara losu nawet liczyć szabel nie potrafi. Z niego polityk jak z koziej doopy trąbka.
on jest nagi
on jest nagi 26.06.2021, 20:47
Baśń „Nowe szaty cesarza” to baśń optymistyczna. Zakłada ona, że wystarczy powiedzieć rzecz oczywistą i wszyscy natychmiast zauważą oszustwo, którego wcześniej nie dostrzegali lub nie chcieli dostrzec. Dla przypomnienia – w baśni oszustwo polega na tym, że dwóch cwaniaków obiecuje uszyć nowe szaty dla cesarza, przy czym mają być one widoczne tylko dla mądrych ludzi, którzy nadają się do sprawowania swojego urzędu. Jeśli ktoś nie widzi szat, ten kiep. Oczywiście oszuści niczego nie szyją, ale kolejni urzędnicy wysyłani na inspekcję zapewniają, że widzą wspaniałe szaty. Dlaczego? Ponieważ boją się, że gdy powiedzą prawdę to narażą się na utratę stanowiska lub oskarżenie o głupotę. W pułapkę również daje się złapać cesarz, który zakłada nieistniejące szaty, żeby udowodnić jak bardzo jest mądry i nadaje się do tego, aby być cesarzem. Podczas uroczystej parady poddani głośno chwalą nowe szaty, których nie ma, bo nikt nie chce wyjść na głupca. I wtedy do akcji wkracza małe dziecko wołając: Patrzcie, przecież on jest nagi! -Boże, słuchajcie głosu niewiniątka - powiedział wtedy jego ojciec i w tłumie jeden zaczął szeptem powtarzać drugiemu to, co dziecko powiedziało. - On jest nagi, małe dziecko powiedziało, że jest nagi! - On jest nagi! — zawołał cały lud. Cesarz zmieszał się, bo wydało mu się, że jego podwładni mają słuszność, ale pomyślał sobie: „Muszę wytrzymać do końca procesji”. I wyprostował się jeszcze dumniej, a dworzanie szli za nim, niosąc tren, którego wcale nie było.No i mamy wersję optymistyczną: wystarczyło, iż dziecko zawołało, że cesarz jest nagi i natychmiast CAŁY LUD zawołał, że cesarz jest nagi. To, że cesarz postanowił dalej odgrywać komedię, pokazuje dobitnie, jaka jest natura, a raczej wynaturzenie władzy.
stara prawda
stara prawda 26.06.2021, 20:17
Władza zbyt długo sprawowana coraz bardziej rozum odbiera.
po nich potop
po nich potop 26.06.2021, 19:55
Nasz Ludwik XIV. Nasz Burmistrz-Słońce.
Tadeusz K.
Tadeusz K. 26.06.2021, 19:04
Nigdy mu nie ufałem, więc nie jest to dla mnie zaskoczeniem.
Przekręt wymierzony w średniaków. Emeryty z Dolnej ! Wszyscy stracicie.…
Przekręt wymierzony w średniaków. Emeryty z Dolnej ! Wszyscy stracicie. Ha, ha, ha. 26.06.2021, 16:37
Niech pan przygotuje uchwałę o podwyżce dla siebie i ją uzasadni. Przez ten Nowy czy polski ład wszyscy stracą.
Odejdź
Odejdź 26.06.2021, 00:33
Vox populi skazał. Nikt ci nie wierzy. Nikt ci nie ufa. Nikt nie akceptuje tego nieróbstwa i lenistwa. Nie rób parkingów i wysypisk śmieci w mieście. Zlikwiduj smród. To ty za to odpowiadasz. To ty to zrobiłeś w 2017 roku. Odejdź.
uchwała śmieciowa
uchwała śmieciowa 25.06.2021, 19:15
Nie szkoda dziada bo robił na złość mieszkańcom.
Ni mają pinindzy i mają 15 milionównadwyżki budżetowej...Nieroby.
Ni mają pinindzy i mają 15 milionównadwyżki budżetowej...Nieroby. 26.06.2021, 00:30
Jak z salą gimnastyczną, finansowaniem Energetyka, wycinkami drzew, totalnym brakiem inwestycji i gigantycznymi nadwyżkami budżetowymi, 10 milionami lokat na kontach gminnych i bajdami o braku pinindzy, coraz większą liczbą pustostanów i brakiem remontów oraz zerem gminnego budownictwa mieszkaniowego, brakiem jakichkolwiek ruchów dla zagospodarowania gigantycznych terenów nad Odrą i zablokowaniem rozwoju strefy w Gardnie czy aferą z studium zagospodarowania gdzie zyskać działki budowlane ma Sawaryn i Milerowie. Ci drudzy kosztem wieloletnich opóźnień budowy obwodnic w związku z powiększeniem Gryfina o pola Milerów. Są też drobne złośliwości jak sprzeciw burmistrza na powiększenie tablic na nekrologi. Takie, nie bo nie. To ja tu rządzę. I cyrk z pismami do firm pogrzebowych zamiast zapytania własnej komórki w usc. Pan Sawaryn robi z siebie błazna i nawet tego nie czuje. I do tego rezygnacje z milionów dofinansowań na drogę do Steklinka, na renowację stadionu, na remont pałacyku itd. Sukces to likwidacja ZEDO i Dolnej. Sukces to obwodnica - tyle , że to dzięki PiS i inwestycja GDDKiA a i tak o kilka lat opóźnione przez te pola braci M. Panie !!! Nie widzisz pan tego ! A akcja z tabletami i komputerami dla dzieci do nauki zdalnej ? Tylko Gryfino nie złożyło wniosku. To było właśnie w 2020r. Takim cudotworem z pana epoki jest zrobienie wysypiska śmieci zwanego składowiskiem odpadów ponadgabarytowych czy jakoś tak, w centrum miasta pomiędzy ulicami Chrobrego, blokami mieszkalnymi a Niepodległości. Zniknęło bodajże dwa dni przed sesją. Ale czyj to pomysł ? Pana? Milera ? Kulawca ? Stypy ? A może Nikotyńskiego ? Kto tam jest wariatem ?
Dodam jeszcze aferę z opłatami śmieciowymi bo to ty przedstawiasz radnym projekty uchwał pod głosowanie. To tylko cześć twoich błędów. I za nie płacisz.
Chcę aby Gryfino było świeckim miastem
Chcę aby Gryfino było świeckim miastem 26.06.2021, 16:42
Dlaczego oni zlikwidowali salę ślubow i usc jako samodzielny wydział ? Bo Dzięga się prosił ? No i Dymerem się oprosił/. Precz z mafią pedofili.
mietek to pionek
mietek to pionek 26.06.2021, 09:41
te 15 baniek to chyba na papierze a ile maja wymagalnych i tych przyszłych obligacji gminnych i kto je ma ten steruje gminą gryfino
Elka
Elka 26.06.2021, 08:07
Bardzo trafne podsumowanie.Ale za jego błędy płacą wszyscy mieszkańcy niestety.
James
James 26.06.2021, 09:51
Powinien się nazywać Seweryn Błąd.
Głos ludu
Głos ludu 25.06.2021, 08:50
Mietek ciągle powtarzał, aby radni nie uprawiali polityki z Sejmu ul. Wiejskiej. No nie uprawiają! U nas PiS PO zakopane topory wojenne, bo tu ważniejsze dobro sąsiadów. Brawo i jeszcze raz Brawo. Sobczak i Polański bez braw.
***ony Polak
***ony Polak 25.06.2021, 08:00
I bardzo dobrze. Gmina jest w strasznym stanie. Ludzie tam pracujący uważają się za władców świata. Cokolwiek załatwić tam graniczy z cudem. Jak się nie ma pleców to można dniami dzwonić i tak nie znajdą dla zwykłego obywatela czasu. Tam potrzebna jest rewolucja . Praktycznie każdy pracownik jest do zmiany. Wiecznie zajęci piciem kawy i plotkowaniem a nie pracą
referendum
referendum 25.06.2021, 09:22
Tercet do wymiany!
Elka
Elka 25.06.2021, 10:28
Natychmiast!!!
pliska
pliska 25.06.2021, 00:16
On nigdy nie cieszył się moim zaufaniem.
ryba
ryba 24.06.2021, 21:22
ale niespodzianka!!!! sami klakierzy za- ci co kompletnie nic nie mają do dodania
Na dwa dni przed ...
Na dwa dni przed ... 24.06.2021, 20:53
W pan burmistrz tak się starał , na dwa dni przed sesją zapewne osobiście polecił wlac wodę do jednej fontanny , podlać uschłe drzewa przed oknami gminy , nawet urządzenie do podlewsnia kartofli jako kurtynę wodną załatwił na placu Barnima w trosce o śpiących pijaczków na ławkach , a tu taka niegodziwość....
Tłuste szczury
Tłuste szczury 25.06.2021, 18:37
Ba zlikwidował wysypisko śmieci zwane składowiskiem ze szczurami i innymi atrakcjami pomiędzy Chrobrego, blokami i Niepodległości choć my się już do niego przyzwyczili. To geniLNY pomysł był Mietku.
Szok
Szok 24.06.2021, 20:52
Kompromitacja komisji rewizyjnej a Urbański wnuki bawić a nie politykę uprawiać. Sami zaprzeczyli sobie. Skandal kogo ludzie wybierają do rady.
Gryfinianka
Gryfinianka 25.06.2021, 07:50
Brawo pan Urbański!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.06.2021, 20:49
Ja mam nadzieję że radni poproszeni o udzielenie odpowiedzi mieszkańcowi Gryfina Mieczysławowi Sawarynowi, tak samo odpowiedzą jak burmistrz odpowiada mieszkańcom ha ha ha czyli za rok może dwa ha ha ha
Rada 14 dni
Rada 14 dni 25.06.2021, 15:49
A ja mam nadzieję że za 14 dni zostanie podjęta uchwała o referendum oby rada nie zapomniała bo inaczej to po co taka robta nic się nie zmieni. a Sawaranyn do straszaków zawsze miał dystans i wygrywał.
Kiła
Kiła 24.06.2021, 21:19
Szanowni darmozjadzi radni gis,po pis a gdzie uchwała śmieciowa długo mam czekać na zmianę tego bubla dostajecie diety z naszych pieniędzy.DO ROBOTY NIEROBY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
patrzę z parku w okno a tam ciemno
patrzę z parku w okno a tam ciemno 24.06.2021, 20:31
Panie Gug a kto włączy kamerę w gabinecie burmistrza jak tam nikogo nie ma!
prat
prat 24.06.2021, 20:30
Panie Sanecki, czego się pan dziwi. Jak Miler mówi, ze dogadywał umowę to zezna to przed sądem.
Grot
Grot 24.06.2021, 20:06
Następny furiat Namieciński miesza w sesji.
Wolf
Wolf 24.06.2021, 23:35
Wybudował juz tę świetlicę w Gardnie czy dalej go dymają?
ciepły
ciepły 25.06.2021, 00:12
To drugie.
DYmają a on im jaja liże
DYmają a on im jaja liże 25.06.2021, 18:40
Tak go dymają aż mu głowa napuchła. Ja bym sprawdził działki w Gardnie i okolicach.
..
.. 25.06.2021, 11:26
Nie wybierali go ludzie żeby miał przyjemnie, tylko żeby zrobił...
powie prawdę jak się pomyli
powie prawdę jak się pomyli 25.06.2021, 11:36
To ściemniacz taki jak ci tercetowcy.
nie Ja
nie Ja 24.06.2021, 20:27
panie Sanecki !pan z Romaniczwm i PISem?.jakmpana znałem był pan dla mmojej wnuczki i jej męza w delfoe kimś . a tetaz .?
on
on 25.06.2021, 15:22
Panie Marku tak trzymać i dalej do przodu
Ewa
Ewa 24.06.2021, 20:34
Brawo Marek!
wirall
wirall 24.06.2021, 20:30
nie Ja: oni tylko chcą oderwać *** od koryta.
niestety nie potrafi pan milczeć
niestety nie potrafi pan milczeć 24.06.2021, 20:05
Panie Para, weź pan sobie do serca, taką sentencję, że lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty, niż odezwać się rozwiewając wszelką wątpliwość.
ogarnij się i przestań błaznować
ogarnij się i przestań błaznować 24.06.2021, 20:03
Para tylko winny się tłumaczy. Znowu zabrałeś głos nie na temat. Czy ty naprawdę jesteś tak mało inteligentny?

Pozostałe