Susza na polach. Rolnicy szacują straty

  • 24.06.2021, 22:30
  • Źródło: Centrum Prasowe Wojewody
Susza na polach. Rolnicy szacują straty ZUW
Zespół Konsultacyjny do spraw rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich spotkał się 23 czerwca 2021 r. w Szczecinie w sprawie szacowania strat suszowych. W obradach uczestniczył wicewojewoda Marek Subocz.

W trakcie spotkania z przedstawicielami związków zawodowych i organizacji rolniczych, instytucji działających w obszarze rolnictwa prowadzono rozmowy poświęcone stratom spowodowanym wystąpieniem zjawiska suszy. Przedstawione zostały największe problemy związane z szacowaniem w ubiegłym roku przez aplikację „Zgłoś szkodę rolniczą” szkód suszowych oraz ewentualne możliwości ich rozwiązania.

Jednocześnie omówiono sytuację producentów rolnych związaną z wystąpieniem w roku bieżącym suszy. Raport nr 4 z monitoringu suszy rolniczej (wg stanu na dzień 20 czerwca br.) sporządzony przez IUNG w Puławach wykazał wystąpienie w uprawach zbóż jarych suszy rolniczej w 108 gminach województwa zachodniopomorskiego. Ponadto susza wystąpiła w uprawach zbóż ozimych, krzewów owocowych, truskawek, rzepaku i rzepiku, roślin strączkowych. kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę, drzew owocowych, tytoniu, warzyw gruntowych.

Źródło: Centrum Prasowe Wojewody

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Taka prawda
Taka prawda 25.06.2021, 07:53
To już za Faraona rolnicy pola nawadniali . A tym leniom teraz się nie chce !!! Tylko Fury nowe , ale do wożenia tyłków .
Zdzisław Dyrman zasadniczo
Zdzisław Dyrman zasadniczo 25.06.2021, 07:19
Rolnik śpi a w polu samo rośnie zasadniczo
Heniek
Heniek 25.06.2021, 07:16
Jak mnie sushi to daje w palnik i już nie sushi
Tak  zlikwidowano PSL
Tak zlikwidowano PSL 25.06.2021, 00:24
Rolniku nie ubezpieczaj się Pisi dadzą pisie odszkodowania bez ubezpieczeń.

Pozostałe