Uważaj na kaszę z Biedronki. Sklep wycofuje partię produktu

  • 25.06.2021, 11:30
  • News4Media
Uważaj na kaszę z Biedronki. Sklep wycofuje partię produktu iStock
Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że popularna kasza dostępna w sklepach sieci Biedronka, może zawierać szkodliwy dla zdrowia składnik. Podjęto decyzję o wycofaniu produktu ze sklepów. Producent apeluje również o zwrot kaszy z wadliwej partii.

Kasza gryczana Plony Natury

Państwowa Inspekcja Sanitarna, po przeprowadzeniu reprezentatywnych badań na produktach spożywczych, stwierdziła w kaszy gryczanej Plony Natury pakowanej w woreczkach, obecność pestycydu. Poziom chloropiryfosu miał przekraczać najwyższy dopuszczalny próg, dlatego podjęto decyzję o wycofaniu całej partii produktu ze sprzedaży.

Jak rozpoznać kwestionowaną kaszę?

Producent podał szczegółowe dane, które pomogą wyodrębnić partię wadliwego produktu. Jeśli posiadasz w swojej kuchni taką kaszę, koniecznie sprawdź, czy widniejące na niej oznaczenia, pokrywają się z poniższymi:

Produkt: Kasza Gryczana Plony Natury, 4x100 gramów

Najlepiej spożyć przed/ numer partii: 08.04.2022 18:49 161PLALB21AD214

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Producent: Sawex Foods spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Zakład Produkcyjny, ul. Przemysłowa 9, 83-400 Kościerzyna

graf.: GIS

Jakie działania zostały podjęte?

Producent wykonał badania na próbce archiwalnej kaszy, jednak nie wykazały one obecności chloropiryfosu. Aby mieć pewność, że wadliwa kasza nie będzie trafiać w ręce konsumentów, zarówno firma Sawex Foods jak i dystrybutor, Jeronimo Martins Polska, wycofały z obrotu całą partię kwestionowanego produktu. Działania nadzorowane są przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Gdzie zwrócić?

Klienci, którzy posiadają wadliwy produkt, proszeni są o jego zwrot w najbliższym sklepie Biedronka, w oryginalnym opakowaniu umożliwiającym zweryfikowanie partii. Nie jest wymagane okazanie dowodu zakupu. 


Czym jest chloropiryfos?

Jest to pestycyd, który powszechnie stosuje się jako środek owadobójczy. Według Komisji Europejskiej, substancja może niekorzystnie wpływać na zdrowie człowieka. Zaobserwowano również, że powoduje zaburzenia poznawcze w kontakcie płodu z ciężarną matką oraz wywołuje zaburzenia genetyczne. Może obniżać rozrodczość organizmów.

W przypadku dodatkowych pytań, konsumenci mogą kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 08:15-16:15.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 25.06.2021, 15:19
Jak ma być cokolwiek zdrowe,skoro wszystko jest randapowane żeby szybciej dojrzewało , później mamy to co mamy i odbija się na zdrowiu .
milk
milk 25.06.2021, 12:19
Niestety co chwila coś wykrywają.
ja
ja 25.06.2021, 12:04
Nie wiem czy po niewczasie.
Iwona
Iwona 25.06.2021, 11:45
Jak to trzeba uważać.

Pozostałe