Posłowie dostaną podwyżki? Miał to obiecać Jarosław Kaczyński

  • 25.06.2021, 17:30
  • News4Media
Posłowie dostaną podwyżki? Miał to obiecać Jarosław Kaczyński News4Media
Na spotkaniu z parlamentarzystami PiS prezes tej partii miał zapowiedzieć, że będą zarabiali więcej. Jarosław Kaczyński wspomniał, że to prezydent może wyjść z taką inicjatywą.

Poseł na Sejm otrzymuje co miesiąc 8 000 złotych brutto, nieopodatkowaną dietę 2 500 tys. zł z oraz dodatki, np. za przewodzenie komisji sejmowej i jeszcze ok. 11 000 zł na prowadzenie biura. Politycy mogą też rozliczać z Kancelarią Sejmu podróże służbowe. Koleją jeżdżą za darmo. Jeszcze w 2018 roku zarobki były wyższe, ale po głośnej aferze z sowitymi nagrodami dla ministrów, wynagrodzenia obcięto o 20 procent.

Od tego czasu, temat większych pieniędzy dla polityków, regularnie wraca. Teraz jednak wydaje się, że podwyżki są pewne. Według informacji dziennikarzy „Gazety Wyborczej” miał je zapowiedzieć sam Jarosław Kaczyński. Na zamkniętym spotkaniu z posłami swojej partii w Przysusze, lider PiS miał obiecać, że wyższe zarobki staną się faktem jeszcze w tej kadencji parlamentu. „Zarobki są zdecydowanie za niskie. Szczególnie wiceministrów. W przypadku posłów można to różnie oceniać. Ja się nie przejmuję. Niedługo minimalna płaca nas dogoni.” – skomentował te informacje szef sejmowej komisji finansów Henryk Kowalczyk (PiS).

Wiceminister kultury Jarosław Selin przyznał, że w rządzie sprawa nie jest poruszana, ale dodał jednocześnie, że Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Przysusze wspomniał o ewentualnej inicjatywie prezydenta.

Podwyżki mają być dla polityków pewną rekompensatą za planowane wprowadzenie przepisów, które uniemożliwią politykom i ich rodzinom zasiadanie w radach nadzorczych spółkach Skarbu Państwa.

Ostatni raz o podwyżkach była mowa latem 2020 roku. Wówczas jednak senat odrzucił projekt ustawy, na mocy której posłowie, senatorowie i ministrowie mieli zarabiać więcej. W tym dokumencie zapisano także pensję dla żony prezydenta. Ustawę przyjął sejm, ale po powszechnej krytyce, senat wyrzucił ją do kosza. Politycy ostatecznie uznali, że w czasie pandemii, zwolnień i obniżek pensji takie wydatki byłyby niestosowne.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wacek
Wacek 27.06.2021, 07:29
W mojej rodzinie tylko 84 letnia babka głosuje na PiS. Powiedziałem jej jak jeszcze raz zagłosuje na pisowca to oddam ja do przytulku dla bezdomnych
Lampart
Lampart 26.06.2021, 18:34
Skoro taki jegomość ciąga za sznurki w tym panstwie juz drogą kadencję to jakie wyksztalcenie większość kraju posiada?
mgr
mgr 26.06.2021, 20:08
Bez książkowe zawodowe lub bogobojne podstawowe!!!!!!! Jeszcze za komuny zaoczne!!!!!!
pamiętam te czasy
pamiętam te czasy 26.06.2021, 20:15
Za komuny to nie jak za Czarnka, wtedy wykształcenie było solidne.
Opinia drogowca
Opinia drogowca 26.06.2021, 16:33
Podobno Sawaryn zarabia tak mało bo mu radni nie dają więcej. A przecież chłopu się należy za likwidację Dolnej i brak obwodnicy. Powiększając miasto o pola Milerów opóźnili budowę o kilka lat.
Radny GIS
Radny GIS 26.06.2021, 16:22
Podwyżka to się należy Sawarynowi bo ma mniej niż zastępcy aczkolwiek więcej niż minister.
te pod lasem
te pod lasem 26.06.2021, 16:45
Po co mu podwyżka jak się na działkach też może nieźle obłowić.
Polski ład czy polski przekręt
Polski ład czy polski przekręt 26.06.2021, 16:20
Wszyscy powyżej 4500 miesięcznie stracą a posłowie dostaną podwyżki
NOWORUSKI PIS
NOWORUSKI PIS 26.06.2021, 10:05
Buahahah... A wy płacicie na nich, czarnych i zachlaną patologię podatki! Brawo WY!!! Tylko pogratulować ilorazu inteligencji! ZACHLANY RYNSZTOK!!!
Gryfinianin
Gryfinianin 26.06.2021, 08:41
Innego typu podwyżki zafundowali nam Polakom. Wzrost cn żywności, prądu. mieszkań, materiałów budowlanych i ogólnie całych kosztów utrzymania, no ale ci przy korytach dadzą sobie radę, zawsze cioś pokombinują.
Lop
Lop 26.06.2021, 19:43
Zastanawie mnie jaki slepy kretyn za taki obiektywny wpis daje łapkę w dół
zgoda
zgoda 26.06.2021, 19:52
Tak jak piszesz: "ślepy kretyn".
prawda
prawda 26.06.2021, 09:48
Inflacja jest potężna!
SIEG HAILL RODSZYLD AVE SACHSEN COBURG GOTTA VON WETTYN VEL WINDSOR HA…
SIEG HAILL RODSZYLD AVE SACHSEN COBURG GOTTA VON WETTYN VEL WINDSOR HA AH AH 26.06.2021, 08:16
JAREK ZOSTAŃ KRÓLEM POLINU WAWEL CZEKA HA HA AH *** ***
JAAAROSSSSŁAAAAWWW
JAAAROSSSSŁAAAAWWW 26.06.2021, 06:46
Obrońcy ZEDO, dwie muchy też dostaną podwyżki.
RA HU    HA AH AH
RA HU HA AH AH 25.06.2021, 22:18
a jednak ukradli ten księżyc ha ha ah
Sauron
Sauron 25.06.2021, 21:43
Teraz w czasie zarazy można się przekonać komu zależy na losach Polski i Polaków.Antypolacy nie kryją swoich zamiarów i jasno deklarują czyj interes reprezentują.Ciągłe ataki na Pana Premiera Kaczyńskiego świadczą o tym że sowieckie macki trzymają lewaków.Sa partie których sponsorami jest kraj za Odrą.Polacy,jeżeli los wasz i waszych dzieci jest ważny,musicie podejmować decyzje mając na uwadze Polskę.
Lewak
Lewak 26.06.2021, 06:54
Człowieku przejrzyj na oczy facecet przychodzi na spotkania w dwóch różnych butach. Jego miejsce jest w bujanym fotelu z kotem na kolanach a nie rządzić panstwem w środku Europy.
Sauron
Sauron 26.06.2021, 09:55
A wy lazixie w damskich ciuchach i 2 plus dwa jest 8 to czego się czepiasz nietolerancyjny palancie
Lop
Lop 26.06.2021, 17:41
Ale plytka riposta. Ciemniak
wklejki ci się pomyliły trollu
wklejki ci się pomyliły trollu 25.06.2021, 22:12
Sauron ty masz chorobę dwubiegunową? A może pomyliły ci się skrypty które wręczył ci oficer prowadzący?


Trollu, zobacz co 2 godziny temu wkleiłeś o Kaczyńskim wyzywając go od dziadów?
Sauron
Sauron 25.06.2021, 21:42
Panie Premierze Jarosławie Kaczyński serdeczne gratulacje i wyrazy szacunku za otwartą i wyjątkową pracę i charyzmatyczne oddanie.Wpisuje się Pan złotymi literami w naszą patriotyczną historię a naszą wdzięczność będą przekazywać następne pokolenia. Życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.
HYCEL
HYCEL 26.06.2021, 10:16
Szczekaj szczekaj pisoruski kundlu! Micha z państwowych spółek kiedyś się skończy!
Android
Android 25.06.2021, 20:19
Jego i tych pisiorow to chyba prąd już całkiem p***ił
Sauron
Sauron 25.06.2021, 19:04
A na tego dziada to juz nie mogę patrzeć. Wykozystuje wraz z Kościołem otępiałych seniorow dla swojej grabieży
pionier
pionier 25.06.2021, 18:44
Obiecanki macanki aby kolejni posłowie nie odchodzili.

Pozostałe