Rajd rowerowy do mostu na Odrze. Dlaczego rowerowa turystyka jest u nas jeszcze w powijakach?

  • 25.06.2021, 16:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rajd rowerowy do mostu na Odrze. Dlaczego rowerowa turystyka jest u nas… igryfino (arch.) Marszałek Olgierd Geblewicz otwiera trasę rowerową Trzcińsko-Zdrój - Siekierki jesienią 2018 r.
W sobotę 26 czerwca na moście w Siekierkach odbędzie się impreza kończąca część inwestycji - odrestaurowanie mostu z lat 50. XX wieku i usytuowania tam punktu widokowego. W związku z tym w pobliskim Godkowie (gmina Chojna) sobotę wyrusza rajd rowerowy do Siekierek (gmina Cedynia). To kolejny etap, ale potrzebne są następne. Rowerowa turystyka jest u nas jednak w powijakach.
Na otwarcie mostu i piknik rodzinny zaprasza marszałek Olgierd Geblewicz.
-Wakacyjny czas urlopów, wycieczek, wyjazdów warto rozpocząć w urokliwych nadodrzańskich miejscowościach. Jest tam naprawdę wyjątkowy klimat, unikalna przyroda, piękne widoki - mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. –W sobotę spotykamy się w Siekierkach, w niedzielę w Widuchowej, gdzie na mieszkańców i turystów czekają nowe atrakcje. Jestem przekonany, że zyskają ogromną popularność i zachęcą do odkrywania Pomorza Zachodniego - dodaje marszałek.
 
Sobotnie atrakcje
 
Na imprezę marszałek przywiezie też pociągiem swoich rowerzystów. W sobotę 26 czerwca 2021 r. rajd z Godkowa wyrusza o godz. 10.30. Oficjalne otwarcie przebudowanej części mostu zaplanowane jest na godz. 12. Piknik ekologiczny rozpocząć się ma o godz. 13. W programie przewidziano atrakcje dla najmłodszych, ale też nieco starszych. Będzie m.in. składanie i malowanie budek lęgowych, obserwacja ptaków, zabawy edukacyjne oraz joga na moście. na jednej części mostu prowadzącej na wyspę. Niestety drugi most, za remont którego odpowiada strona niemiecka, nie jest jeszcze gotowa...
Otwarcie jest zatem połowiczne. Wiele rzeczy jest jeszcze niedopracowanych, ale jest ścieżka, a teraz platforma widokowa.
 
Do ideału jeszcze daleko
 
Trasa rowerowa w powiecie gryfińskim nr 20 na odcinku Siekierki - Trzcińsko-Zdrój ma 37 km długości. Nadal nie przejedziemy jednak na drugą stronę Odry, gdzie znajduje się jedna z największych "autostrad rowerowych" w Niemczech - ścieżka rowerowa Odra - Nysa.

Minusem turystycznego przedsięwzięcia na tym etapie jest to, iż mimo że od kilku lata mamy po wschodniej stronie Odry ścieżkę rowerową Pojezierzy Zachodnich, która m.in.od Trzcińska-Zdroju prowadzi do Siekierek, to główne ośrodki gminne nie mają do niej jeszcze bezpośredniego dojazdu. Mimo planów, mimo zapowiedzi bezpośrednio - ani z Chojny, ani z Morynia, ani z Cedyni nie dojedziemy ścieżką rowerową do Siekierek.

Poniżej zdjęcia i filmik z otwarcia ścieżki rowerowej z Siekierek do Trzcińska-Zdrój w październiku 2018 r.:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/29932,mamy-nowa-sciezke-rowerowa-przelom-bliski-foto-wideo

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

powijaki
powijaki 28.06.2021, 13:05
Nie tak źle.
bike
bike 27.06.2021, 09:51
Było wspaniale!
najpewniej
najpewniej 25.06.2021, 22:24
Skoro nie skończyli a imprezują to chodzi o lans.
toi
toi 25.06.2021, 20:19
i znowu *** marszałek
trybik
trybik 25.06.2021, 19:16
Jak jeździć z rodziną jak nie ma jak z Chojny bezpiecznie wyjechać.
MS
MS 25.06.2021, 18:44
Bardzo mało ludzi iu nas jeździ rowerem. Po co tyle wydawać pieniędzy?
pstryk
pstryk 25.06.2021, 19:06
Właśnie dlatego warto aby zaczęli.
myślenie nie boli?
myślenie nie boli? 25.06.2021, 18:16
Przy remoncie ulicy 1 maja w Gryfinie można było zrobić ścieżkę rowerową od dworca do mostu - i dalej byłoby już połączenie z siecią niemiecką.
Ale "genialny" projekt zwęził drogi, że dwa wozy straży pożarnej się nie mogą minąć - za to miejsca na ścieżkę zabrakło...

Pozostałe