Czy Polacy wyjdą na ulice?

  • 15.07.2021, 13:35
  • News4Media
Czy Polacy wyjdą na ulice? iStock
Olbrzymie protesty we Francji. Policja użyła gazu. Tymczasem szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego mówi o wprowadzeniu w Polsce rozwiązań znad Sekwany.

O tym, że kolejna fala koronawirusa nadchodzi, polscy politycy mówią już otwarcie. Podają już wstępne daty: „Trudno w tej chwili powiedzieć, czy to będzie połowa sierpnia, czy wrzesień, czy październik. To będzie oczywiście zależało od liczby osób, które się zaszczepią, a więc jak zawsze wszystko w naszych rękach." – ocenił właśnie Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Ludzie na ulicach

Zachodnie kraje, bojąc się przyrostu zachorowań, już wprowadzają restrykcje. Prezydent Francji zapowiedział m.in. rozszerzenie przepustek zdrowotnych na większość miejsc publicznych. To oznacza, że tylko zaszczepieni będą mogli wejść do np. galerii handlowych, autobusów czy muzeów. Projekt nowego prawa wskazuje, że najemca lokalu lub operator transportu, który nie będzie kontrolował certyfikatów, może zostać ukarany grzywną do 45 tys. euro i rokiem więzienia.

Dlatego właśnie tysiące Francuzów wyszło na ulice. Do protestów doszło w kilku miastach. W Paryżu, w wiecach wzięło udział około 2 000 osób, a w całym kraju – jak informuje policja – było to 18 000 demonstrujących. "Wolność, wolność", "Nie dla przymusowych szczepień", "Nie jesteśmy królikami doświadczalnymi" – takie skandowano hasła. Inne grzmiały: "Przeciw dyktaturze", "Przeciw przepustce sanitarnej". Jeden z protestujących w Paryżu mówił dziennikarzom: "Macron gra lękami, to jest oburzające. Znam ludzi, którzy będą szczepić się tylko, by móc zabrać dzieci do kina, a nie po to, żeby chronić innych przed poważnymi formami Covidu".

Scenariusz dla Polski

Jak to się ma do Polski? Chodzi o to, że takie przepisy mogą zostać wprowadzone u nas. "Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione, nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione." – powiedział na konferencji prasowej w Łodzi Główny Inspektor Sanitarny, Krzysztof Saczka. Był pytany właśnie o możliwość wprowadzenia w kraju rozwiązań podobnych do tych we Francji. Dodał, że ostateczne decyzje należą do premiera.

Francuska Rada Ministrów nowe przepisy ma przyjąć 19 lipca. W ciągu kolejnego tygodnia ma się nimi zająć parlament.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 16.07.2021, 18:34
JUŻ NIEDŁUGO BEDA SKANDOWAĆ WSZE KAMIENICE A NASZE ULICE HA AH AH
Mak
Mak 16.07.2021, 15:25
Jakie niebezpieczeństwo stwarza niezeszczepiony dla zaszczepionego?
Chyba po to sie szczepią aby być bezpiecznym. Gdzie tu logika..?
wiedza z podstawówki...
wiedza z podstawówki... 16.07.2021, 20:32
Takie samo jak przerwana terapia antybiotykowa dla bakterii - to rozsadnik mutacji. Teraz rozumiesz? Im więcej wokół niezaszczepionych, tym większe prawdopodobieństwo mutacji...
ręce opadają
ręce opadają 17.07.2021, 01:07
do wiedza: Niektórzy to jakby w ogóle do szkoły nie chodzili i myśleć nie potrafili.
zaszczepiona
zaszczepiona 16.07.2021, 12:26
Na głupotę nie ma rady. Pisać jak to szczepienia są be, każdy może. Ufam swojemu rozumowi , doświadczeniu. Głupie wpisy nie robią na mnie wrażenia, wcale się bym nie zdziwiła, że większość się zaszczepiła. U mnie w rodzinie bliższej i dalszej na początku było dużo obawy. W tej chwili tylko jedna osoba niezaszczepiona , jest zgłoszona . Przyjadą ja zaszczepić do domu, ze względu na wiek i chorobę. Jestem za restrykcjami dla osób niezaszczepionych, to oni są największym zagrożeniem.
do: Bronek
do: Bronek 16.07.2021, 11:07
Miło, że się przedstawiłeś czytelnikom, ale kogo obchodzą wypociny sfrustrowanego komucha?
Bronek
Bronek 16.07.2021, 07:21
Wszedłem na chwilę aby na dzień dobry powiedzieć ***** *** dziękuję za uwagę miłego dnia życzę. Czuwaj
Loszka
Loszka 16.07.2021, 07:17
Pamiętacie patriotyczne hasło. Tylko świnie siedzą w kinie. No i gitara ja się nie szprycuje bo jestem patriota.
?
? 16.07.2021, 13:05
Ale w Chinach się szczepią - to twój patriotyzm chiński jest nieco dziwny...
taka kolej rzeczy
taka kolej rzeczy 15.07.2021, 22:22
Wyszły kobiety to wyjdą i mężczyźni
Edek
Edek 16.07.2021, 20:07
Do boju , do boju, do boju Polsko , Hej ole
SPokojnie
SPokojnie 16.07.2021, 11:13
Kiedy kobiety wyszły?masz na myśli te Julki co krzyczały *** AC ?to nie są kobiety
?
? 16.07.2021, 13:06
A od kiedy ty taki znawca kobiet? Jedna z tobą wytrzymała?
Genek
Genek 15.07.2021, 19:09
Już widzę to rozwiązanie w Polsce.Właściciel restauracji (prywaciarz),żyjący z zarobku na nas widząc że przyszło do jego knajpy 15 osób a tylko 2 mają paszport covidowy,wpuści tylko 2 a 13 nie wpuści.Hahahahahaha.....no brak mi słów żeby to opisać.
15 miln zaszczepionych...
15 miln zaszczepionych... 15.07.2021, 19:44
Ty, ale statystyki mówią jasno - to 13 osób przyjdzie zaszczepionych - i WYJDĄ, JEŚLI ZOBACZĄ, ŻE KTOŚ WCHODZI BEZ "PASZPORTU"...
.............
............. 16.07.2021, 10:31
Nie wierz chłopie statystykom .Sam Niedzielski się przyznał że nie wie ile jest w Polsce ludzi chorych.Takie mają statystyki hehehehe.....
to nie wiara, to wiedza
to nie wiara, to wiedza 16.07.2021, 13:08
Naucz się czytać ze zrozumieniem - tu nie chodzi o chorych, tylko o zaszczepionych - a tych jest już 15mln. I niedługo zażądają izolacji idiotów, co się NIE CHCĄ szczepić. Proste.
Co innego ułamek procenta, który z przyczyn medycznych nie może. Ale reszta?
Nie chce - ale niech nie żąda podporządkowania sobie i swoim wierzeniom innych - opierających się na wiedzy i nauce!
wera
wera 16.07.2021, 12:30
Część przechodzi bezobjawowo, i nigdzie tego nie zgłaszają.
proste pytanie
proste pytanie 16.07.2021, 13:02
Wera a skąd wiesz skoro objawów nie mają?
prosta odpowiedź
prosta odpowiedź 16.07.2021, 14:37
Z ilości zgonów - wirus nie stał się bardziej śmiertelny, natomiast ilość zgonów procentowo jest wyższa...
Druga sprawa - to testy robione w celach wyjazdu itp...
Andrzej
Andrzej 16.07.2021, 10:47
To nie kwestia wiary, tylko wiedzy., a ta zakłada też pewien stopień krytycyzmu i wątpienia.
Ble ble ble
Ble ble ble 15.07.2021, 18:10
No tak bo nasi pseudo eksperci a szczególnie ekonomista Niedzielski jest wróżką, i juz wie kiedy wirus wroci z urlopu, szok ze ludzie w to wierzą
ryba
ryba 15.07.2021, 16:01
nikt nigdzie nie wyjdzie, bo u nas to jest słomiany zapał. Zaraz jakiś z rządu powie ze da 50 złotych tytułem siedzenia w domu i frekwencja spadnie do 10 %. Podobnie jako wyborach- za 100 zł Polak da się zabić
Dr. Misio
Dr. Misio 15.07.2021, 15:33
Niech wyjdą i idą się w kącu ZASZCZEPIĆ bo kolejnego locdown u nie przezyjemy
Plebs
Plebs 15.07.2021, 18:13
Tp idz sie zaszczep i nie mow innym co maja robic z własnym zdrowiwm, czym sie zaszczepic ? Eksperymentem medycznym
Żałosne
???
??? 15.07.2021, 19:42
Jakim trzeba być debilem, żeby "eksperymentem" nazywać osiągnięcia nauki?
Ty żądasz milczenia - ale sam szerzysz fałszywą propagandę trollu?
Ale chińskich szczepionek nie tykasz?
Wychodzca
Wychodzca 15.07.2021, 15:27
Wychodzimy
ZOO
ZOO 15.07.2021, 15:14
Małpki czy małpki wylosował już hulajnogi?
sójka
sójka 15.07.2021, 15:11
Panie Kraska, to nie takie proste, że zalezy tylko od zaszczepień. Izrael ma multum zaczepionych i zaczyna mieć problemy.
Nigdy
Nigdy 15.07.2021, 15:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

brzydzę się propagandą
brzydzę się propagandą 15.07.2021, 15:14
Zgłaszam fake newsa do administracji.
Bolec
Bolec 15.07.2021, 14:48
Kraska niech sie pocałuje w [email protected]#$%a.
SPokojnie
SPokojnie 15.07.2021, 14:40
Berlińczycy mają dość obostrzeń. Wyszli na ulice miasta. Interweniowała policja
SPokojnie
SPokojnie 15.07.2021, 14:38
U nas miejmy nadzieję nie odważą się na to, chyba że chcą mieć na ulicach miliony, to nie będą żarty, chcą się depopulować to niech się depopulują, ale sami.
Fafarafa
Fafarafa 15.07.2021, 16:14
Jakie miliony pis da im po pińcet i po kłopocie
Spokojnie