Sawaryn dał Milerowi nagrody m.in. za korty, system opłat śmieciowych i studium

  • 19.07.2021, 21:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sawaryn dał Milerowi nagrody m.in. za korty, system opłat śmieciowych… UMiG Gryfino Tomasz Miler na trawie przy gryfińskim nabrzeżu (fragment zdjęcia)
Przez lata zaniedbuje się własność gminy, teren jest coraz bardziej zdewastowany, dochodzi nawet do pożaru budynku. Nie potrafiąc poradzić sobie z obiektem, oddaje się go dzierżawcy. A na koniec przyznaje się nagrodę! To nie jest fragment scenariusza komedii Barei. To rzeczywistość po gryfińsku pod rządami Mieczysława Sawaryna i jego zastępców.

Minęło zaledwie pół roku, a Tomasz Miler w okresie od stycznia do końca czerwca 2021 r. dostał dodatkowo do pensji aż 16 tysięcy złotych! Za co? To nagrody! W zeszłym roku wyniosły one bagatela! 28 tys. zł!

Czyli w ciągu kilkunastu miesięcy z pieniędzy podatników dostał  dodatkowo do pensji 44 tys. zł.

Nagrody za… buble?

Trudno nie odnieść wrażenia, że wiceburmistrz dostaje nagrody za to (np. przygotowanie materiałów do projektu budżetu), co jest częścią jego obowiązków w pracy i za co dostaje sowitą pensję. Aż trudno sobie wyobrazić, że nagrodę można dostać np. za nadzór nad przygotowaniem tzw. uchwały śmieciowej (system opłat) czy tę dotyczącą studium zagospodarowania gminy. Obie te uchwały zostały przecież zakwestionowane na drodze prawnej.

Jedna sprawa znalazła się w sądzie (zaskarżona przez mieszkańców), a drugą podważyły służby prawne wojewody zachodniopomorskiego.

Okazuje się, że w absurdy z wypłacaniem nagród w UMiG można brnąć dalej.

Nagroda za „szczególne osiągnięcia” jak.. korty?

Kilka tygodni temu zapytaliśmy o kolejne nagrody burmistrza dla Tomasza Milera, m.in. za obwodnicę Gryfina przygotowywaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Dziś otrzymaliśmy niepełną informację od burmistrza, więc poprosiliśmy o uzupełnienie.

Jednak już teraz wiadomo, że burmistrz Mieczysław Sawaryn wypłacił z kasy gminy Tomaszowi Milerowi nagrody za „szczególne osiągnięcia, które przyniosły naszemu samorządowi wymierne korzyści”.

Co to za „korzyści”?

Jedną z tych „szczególnych korzyści” według burmistrza jest m.in. „prowadzenie projektu przebudowy kortów tenisowych w Gryfinie”. Problem w tym, że przebudowy gmina przez ostatnie 6 lat nie przeprowadziła, a obiekty wydzierżawiła na 20 lat. Bezprzetargowo! Więc nagroda jest też za.. „rozmowy z inwestorem” (sic!). Czy teraz możemy się domyślać, że nie było przetargu, bo nie byłoby nagrody?

Ale w końcu nagroda jest też za „wypracowanie zasad dzierżawy, przygotowanie umowy”. I powinien ucieszyć się też dzierżawca kortów, bo burmistrz wypłacił z kasy gminy pieniądze podatników na nagrodę również za „plan inwestycji”. Chyba żeby inwestor wiedział co robić…

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (101)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rob
Rob 21.07.2021, 23:29
Ja myślę że ktoś tu ma objawy po covidowe - może mgła covidowa i wydaje decyzję mało racjonalne w obecnym czasie.
Webin
Webin 22.07.2021, 01:41
Który z tercetu był chory?
Czytelnik
Czytelnik 21.07.2021, 22:08
Jestem ciekaw jakie nagrody przyznawali pracownikom, w czasach kiedy prowadzili swoją działalność......... Nie swoje lekką ręką się rozdaje, DARMOZJADY!!!! Naprawdę czas to zgłośić do odpowiednich służb.
woźny
woźny 21.07.2021, 22:13
Sawaryn pracownikom mówił że są trudne czasy, jest covid i trzeba oszczędzać. A tu się okazało że oszczędności poszły na wilków, sekretarz i skarbnik.
UMIG
UMIG 21.07.2021, 22:48
Nie dba o swoich pracowników. Jaka płaca taka praca. Podwyżki też wstrzymane.
niesprawiedliwość
niesprawiedliwość 22.07.2021, 02:02
O swojaków dba. Niektórzy mają wyższe pensje. Inni co chwila dostają nagrody.

Przeciez najpierw dostaje Miler. Ale ktoś to przygotowywał bo przecież nie on bezpośrednio i daje swoim urzędnikom. Nagrody co rusz.
nomber
nomber 22.07.2021, 11:24
Czyli to cały łańcuszek nagradzanych swojaków.
jeszcze?
jeszcze? 21.07.2021, 19:36
Dostaje nagrody za Piłata?
John
John 21.07.2021, 16:03
Przecież wiadomo: "cash is king".
Jura
Jura 21.07.2021, 17:04
To niech idzie do prywatnego i wtedy zobaczy ile jest wart.
head hunter
head hunter 21.07.2021, 11:47
Mnie się wydaje, że tu jest jak w starym dow***, w którym pewna duża firma szukała kandydata na głównego księgowego. Podczas rozmowy wstępnej, trzem kandydatom, którzy odpowiedzieli na ogłoszenie tylko jedno pytanie, a mianowicie, ile to jest dwa razy dwa? Pierwszy od razu odpowiedział, że cztery. Komisja popatrzyła na siebie, pokiwali głowami między sobą i powiedzieli, że skontaktujemy się z Panem. Następny kandydat na to samo pytanie, po chwili zastanowienia odpowiedział, że pięć. Komisja już bardziej zadowolona, o czym świadczyły uśmiechy na ich twarzach, że pojawiła się wreszcie jakaś nadzieja, przysłowiowe światełko w tunelu, że znajdzie się w końcu odpowiedni człowiek na tak newralgiczne stanowisko. I zapewniono, tak jak w pierwszym przypadku, że skontaktują się z tym człowiekiem. Kiedy do biura komisji wszedł na rozmowę wstępną trzeci kandydat, zadano mu tak jak w przypadku dwóch pierwszych, tylko jedno i dokładnie to samo pytanie, ile to jest dwa razy dwa? Na to ten bez wahania, od razu wypalił: Panowie, a ile ma być? Odpowiedź rozradowanej komisji, była w tym przypadku już tylko jedna i brzmiała - jest Pan przyjęty!
nie do wiary
nie do wiary 21.07.2021, 10:36
Każdy nagroda tego typu po raz kolejny obraża inteligencję osób czytających i obdarowujący z naszych podatków pieniędzy ma nas mieszkańców za złote rybki.
Adi
Adi 21.07.2021, 10:32
Czyli Sawaryn wręczał nagrody za wszytko co spaprane.
punkt widzenia...
punkt widzenia... 21.07.2021, 13:29
Dla mieszkańców może spaprane - ale każda taka decyzja to przysłowiowa karma dla jakiegoś tłustego kotka...
nie do wiary
nie do wiary 21.07.2021, 10:36
Na to dokładnie wygląda.
bezczelny
bezczelny 21.07.2021, 09:56
Te pieniądze mu się po prostu należały!
KRADZIEJ
KRADZIEJ 21.07.2021, 00:08
KRADŁEM, KRADNĘ I BĘDĘ KRADŁ - TAK MI DOPOMÓŻ....
TeżTomek
TeżTomek 20.07.2021, 23:36
A tam to sa drobne......zobaczta ludziska jak po i pis rozpie....kraj też za nasze
odwrotnie Tomku
odwrotnie Tomku 20.07.2021, 23:57
Rządzi teraz PiS i to ono bierze odpowiedzialność za kraj i stosunki z innymi krajami na świecie (choć dobre stosunki teraz tylko z Węgrami, i to jak bratanek czegoś potrzebuje).

Drobne, nie drobne każde zło, każda kradzież musi być traktowana jako zło. A kradzione powinno być zwrócone.
Jahwe
Jahwe 21.07.2021, 06:34
NIE kradnij
Kamilątko
Kamilątko 20.07.2021, 23:33
A ja też nie narzekam, mnie się wiedzie coraz lepiej
do propagandziarza
do propagandziarza 20.07.2021, 23:39
Kamilątko, bez koperty zrobię ci darmowy zabieg usunięcia hemoroidów z mózgu ! Widać ze powodują ucisk na obie półkule , chyba że masz płaski dekiel , to wszczepię dwunastnicę do płasko_mózgowia i wtedy , każdy cię zrozumie !

za nasza kasę
za nasza kasę 20.07.2021, 23:23
Na zgliszczach starej rewolucji rośnie nowa burżuazja - czy jakoś tak.
chytry
chytry 20.07.2021, 23:03
Jak ja bym dał kasę to bym się kazał podzielić.
Krotko
Krotko 20.07.2021, 22:36
Pasożytnicze bydło.
tere fere
tere fere 20.07.2021, 21:21
Znam inwestora co inwestuje w korty. Ja już wiem jakie miał negocjacje. Ale papier w WC jest w gminie to też nagroda się należy. Bo jak się mówi "BO IM SIĘ NALEŻAŁO "
Milerów Klan
Milerów Klan 20.07.2021, 19:27
Jest tylko jedno PYTANIE ! Co Milery wiedzą o Mietku ??
jak widać
jak widać 20.07.2021, 20:08
Wszystko
Hej ze Szwecji
Hej ze Szwecji 20.07.2021, 16:40
Nic mnie chyba już nie zdziwi 😄 No może poza brakiem myślenia przyczynowo skutkowego…
Alesandra
Alesandra 20.07.2021, 16:24
he he sprawdźcie jeszcze ile to nagród dostała Alesandra Alesandra ale ładna ale ładna.... i za co? ... Chyba za złe traktowanie swoich pracowników, bo już 17 osoba odeszła z opsu, w przeciągu dwóch lat. Pańcia wyżej nos nosi, niż sama sięga. Ludzi nie szanuje, a petentów ma za nic.
piks
piks 20.07.2021, 12:39
Tych lat zaniedbań było dużo więcej. Według moich obliczeń 6!
Bbb
Bbb 20.07.2021, 11:01
Ciekawe jaką odprawkę przytuli były już prezes PUK. Nowego jeszcze nie było rano w BIP PUK a gadzinówka o zmianie prezesa już wczoraj wiedziała na etapie przygotowywania do druku. Kolejny wdzięczny do zagospodarowania. Tym razem ze szczecińskiego zwiku.

Pozostałe