Tusk wzywa Kaczyńskiego na „udeptaną ziemię”. Jest odpowiedź

  • 20.07.2021, 09:30
  • News4Media
Tusk wzywa Kaczyńskiego na „udeptaną ziemię”. Jest odpowiedź News4Media
„Wyjdź ze swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, by wymienić się argumentami.” – mówił Donald Tusk na wiecu w Gdańsku.

Lider PO chce debaty z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkanie z Tuskiem przyszły tłumy, a były premier część słów kierował do Jarosława Kaczyńskiego: „Zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź się”.

Odpowiedź PiS

Wiadomo już, że do żadnej debaty nie dojdzie. Wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel na słowa Tuska odpowiedział zdecydowanie: Żadnej debaty na ubitej ziemi, jak proponuje Tusk, nie będzie”. Dodał, że dyskusja nie jest możliwa z politykiem, który zapewniał, że nie wybiera się do Brukseli, a następnie właśnie tam zaczął pracę. Przypomniał także niedawne słowa lidera PO, który wspominał, że Ewa Kopacz - będąc premierem - miała pomysł na program podobny do Rodzina 500 plus. Według działacza PiS, debata z Jarosławem Kaczyńskim jest planem Tuska na budowanie pozycji, a temu miałoby służyć pokazanie się „obok najważniejszego polskiego polityka”.

Co mówił Donald Tusk

Wystąpienie polityka PO nie skupiło się wyłącznie na apelu do prezesa PiS. Mówił także o odsuwaniu się Polski od Europy i braku standardów demokratycznych. Tusk nawiązał także do projektu rządu („Polski ład”) i prowadzoną obecnie politykę nazwał „ruskim ładem". Sam przyznał, że to mocne słowa. „Ale tak naprawdę, jak się zastanowić, to porządek, który chcą wprowadzić, jest bliźniaczo podobny do tego, który wprowadza Putin w Rosji i jego sojusznicy, przyjaciele w różnych krajach na świecie.” – ocenił.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jola
Jola 22.07.2021, 10:15
A jaki jest dalszy plan i gdzie to można sledzić?
ajwaj aleluja i na saturna   na  białym koniu  ha ha h
ajwaj aleluja i na saturna na białym koniu ha ha h 22.07.2021, 08:47
że te durne społeczeństwo jeszcze nabiera się na te masońsko-satanistyczne przedstawienia w dobie cyfryzacji to aż dziw bierze ha ha ah
dobra rada
dobra rada 22.07.2021, 10:14
Jedyny naiwny to jesteś ty bo wierzysz w jakieś masońsko-satanistyczne obrzędy. Mniej internetu, a więcej książek i może zmądrzejesz.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 22.07.2021, 15:55
ze mnie juz nie zrobia niewolnika EGIPSKIEGO ha ah ah nigdy nie zrobili i nie zrobia ha ah ah sam sobie sterem i okrętem ha ha ah
ajwaj aleluja i na saturna  ha ha ah
ajwaj aleluja i na saturna ha ha ah 22.07.2021, 08:44
ten teatrzyk masoński bawi do łez ha ha ah sieg haill rodszyld ave sachsen coburg gottta von wettyn von oldenburg vel windsor ha ha ah satanistyczny młyn polityki jak w jeruzalem hymn do hymnu https://youtu.be/tV38vxEN5-o
Kolo
Kolo 21.07.2021, 17:35
Tusk miał być ignorowany. A teraz zajmuje sporo miejsc tematycznych. Powodzenia!
babinka
babinka 21.07.2021, 09:29
Odnoszę wrażenie,że dziennikarze telewizji państwowej całkowicie zgubili poczucie godności człowieczej,honoru i uczciwości,a przede wszystkim nie mają zielonego pojęcia o rzetelności dziennikarskiej.Po zmianie władzy w Polsce ci ludzie powinni zostać pozbawieni i to sądownie prawa wykonywania zawodu !pełnych świadczeń emerytalno-rentowych.Pwinni sieę z nimi postąpić tak samo,jak z komuchami.
Ponadto powinni odpowiadać karnie za wszelakie krzywdy wyrządzane systematycznie Polakom!!!Mówię tu o sianiu nienawiści,uwłaczaniu godności ludziom opozycji,...itd.,itp........!
łowca trolli
łowca trolli 21.07.2021, 00:12
Normalnie cud że te komentarze piewców pisu nie są podane cyrylicą...

ha ha ha
ha ha ha 21.07.2021, 08:41
dziwne po Polsku piszesz a nie po niemiecku - cud trolla
ech, wschodni trollu
ech, wschodni trollu 21.07.2021, 09:17
wschodni trollu - naucz się polskiej ortografii
Edward
Edward 20.07.2021, 23:53
Gdyby naprawdę Pis za swój cel obrał dobro kraju i jego mieszkańców to nie toczył by wojny z opozycją tylko prowadził by politykę pojednania dla dobra ojczyzny i jej mieszkańców bo to jest główny kierunek każdej dobrej władzy ,po drugie nie szukał by wsparcia w kościele oraz klerze bo dobro tego nie potrzebuje ,tym bardziej że są to ogromne koszty i wyrzeczenia oraz ryzyko że naród to dostrzeże i obydwie strony poniosą klęskę moralną ale i finansową i odwrócą się od obu stron na stałe .
Marek
Marek 21.07.2021, 09:37
Edek chyba każdy rozsądny to zauważył.
antyruski ład
antyruski ład 20.07.2021, 23:46
Ojczyznę wolną racz nam wrócić PANIE!
Marek
Marek 21.07.2021, 09:38
Wolną od głupoty i głupich rządzących.AMEN
źle
źle 20.07.2021, 23:41
Przecież każdy widzi jak to jest!!!

no nie
no nie 20.07.2021, 23:25
Dopiero co uciekliśmy od komisarzy ludowych... a tu znowu komisarze... służb specjalnych wrogich UE
Danka
Danka 20.07.2021, 18:53
Kaczyński stchórzył i nie przyjął wezwania. Najwyraźniej nie ma argumentów. Łatwiej ukryć się z kotem przed ludźmi za kordonami policji.
Bbb
Bbb 20.07.2021, 23:06
Kaczynski musialby mieć rownego przeciwnika. Leżących się nie kopie, więc Tuska zostawił, bo co to za przeciwnik. Programu zero. Wsparcia Polski jak był za granicą też zero. Nawet mniej niż zero.
"równego sobie szuka"... czyli dlatego się boi?
"równego sobie szuka"... czyli dlatego się boi? 20.07.2021, 23:49
Przecież już byłą debata Tusk Kaczyński - Kaczyński zapluł się i zasapał - można znaleźć. Więc masz rację - Tuska się boi i szuka "równego sobie"...
Marek
Marek 21.07.2021, 09:39
Tak się boją że całą TVP zaprzęgli w zwalczanie Tuska. Propaganda jak za komuny
Olo
Olo 20.07.2021, 18:30
Tusk to NIC się nie zmienił. Żadnego programu, tylko krytykuje. Co, ma ochotę te pieniądze z UE zgarnąć dla siebie i swoich kolesi? Ta sama spiewka Tuska, tzn że wszystko będzie nam obywatelom zabierał, bo mu ciągle mało i mało. Chcesz być parobkiem, głosuj na TEGO oszusta.
Lop
Lop 20.07.2021, 20:35
Otóż nie w pełni sprawny umysłowo czlowieczu dobry rząd to taki co nic nie daje, ale w zamian zabiera minimum na utrzymanie Państwa. Teraz łupią nas podatkam i daninami odpalając niektórym działkę z grabieży. A przecież bogactwo obywateli bierze się z pracy i wykształcenia.
Kolo
Kolo 21.07.2021, 17:52
A gdzie taki rząd jest w Europie ?bo z tego co wiem to nie ma
Bbb
Bbb 20.07.2021, 23:08
Nie obrażaj czlowieku drugiej tylko dlatego, że masz inne zdanie.
obraza majestatu...
obraza majestatu... 20.07.2021, 23:51
Obrażanie w wersji pisowskiej - wyzywać innych, robić zadymy na wiecach - ale jak ktoś zrobi to samo podobnym językiem - wielka obraza...
Aaa
Aaa 20.07.2021, 23:35
To władza podzieliła ludzi i szczuje różne grupy na siebie. Nawet chcą mieć prawo aby mówić kto jest Polakiem. Jak za komuny.
tylko dla naszych zwolenników...
tylko dla naszych zwolenników... 20.07.2021, 20:12
A na tamtego oszusta, co bierze dla siebie i daje swoim można?
Arbeiter
Arbeiter 20.07.2021, 18:50
Olo źle trafiłeś z tymi swoimi kłamliwymi tekstami. My tu mieszkamy na pograniczu i wiemy jak po drugiej stronie Odry wygląda praca. Najwyraźniej jesteś propagandystą obcego wywiadu wrogiego Unii i wprowadzasz ludzi w błąd. Nie masz zielonego pojęcia co znaczy prawdziwa praca.
łże telewizja znowu zaskoczyła
łże telewizja znowu zaskoczyła 20.07.2021, 16:33
Po poniedziałkowym wiecu w Gdańsku, materiał TVP o spotkaniu z szefem PO został zatytułowany "ruski ład Donalda Tuska", dodano do niego też kilka wypowiedzi Tuska w języku niemieckim.

- Jest taka dyskredytacja ideowa i personalna Donalda Tuska na miarę aktualnego formatu "Wiadomości" w Telewizji Publicznej. Mnie to nie zaskakuje, bo czytam paski i oglądam "Wiadomości" - zaznaczyła w programie "Newsroom WP" prof. Ewa Marciniak. Politolożka podkreśliła przy tym, że po wiecu Tuska w Gdańsku należało spodziewać się "frontalnego ataku" ze strony TVP.

- Myślę, że im więcej Donald Tusk będzie mówił, tym więcej takich tekstów, czy takie materiały będziemy oglądać, bo to element walki politycznej, która przed wyborami jeszcze będzie się intensyfikować - tłumaczyła ekspertka. Jak dodała, Donald Tusk na wiecu w Gdańsku zaprezentował "bardzo duży poziom autoironii" i sam odwoływał się do tego, że "niektórzy uważają, że jest Niemcem
ziemia wolska
ziemia wolska 20.07.2021, 16:50
Cóż - Jarosław Kaczyński jest w polityce od czasów Lecha Wałęsy. Czy jest w archiwach chociaż JEDNO ZDANIE wypowiedziane w jakimkolwiek obcym języku?
Lop
Lop 20.07.2021, 20:36
Tak w kaczym, byczym i indyczym;)
Roman.
Roman. 20.07.2021, 14:05
Przecież powrót tuska jest na rękę Kaczyńskiemu.
On siedzi i się teraz siemieje z całej lewicy rozgrywa ich jak chce.

Tusk wjechał na białym koniu i odrazu odsunął Budke.:)
Najbardziej dostał po tyłku Trzaskowski który ostrzył żeby na przywódcwo w Partii po Borysie a Tusk pojechał z nim jak młodym.

Czy wy myślicie że ludzie z PO przyjęli go z otwartymi rękoma?

I niby o czym Tusk ma z Kaczyńskim rozmawiać?
Dobre sobie.

Om więcej wystąpień tuska tym większa kompromitacja opozycji....
hmmm
hmmm 20.07.2021, 16:52
Patrząc na występ Witek - trudno się zgodzić... No chyba że wiedzę czerpiesz z tefałkurskiej
Kolo
Kolo 20.07.2021, 11:31
Tusk jest bardzo nerwowym politykiem i znów po tylu latach go przysłali. Będzie jednak musiał przedstawić swoje dokonania dla Polski gdy "działał" w Brukseli. Dowiemy się niedługo, że tak jak Ewa Kopacz miała przygotowane 500 + , tak i on zapobiegł nawet wykluczeniu Polski z UE, załatwił tam dla Polski ogromne pieniądze , które zmarnował PIS, bronił Polski na każdym forum UE. Że nikt tego nie słyszał ani nie widział ? no to co , projektu Ewy Kopacz też nikt nie widział ani o nim nie słyszał. Może ktoś jednak w to uwierzy, a o to chodzi.
Lop
Lop 20.07.2021, 13:57
A czy wiesz, że po kilkuletnim wzroscie przychodzi krysys gospodarczy i zamiast przeżerać wszystko powinno się odkładać na takowy okres. Kupili cię przygłupie twoimi pieniędzmi.
hmmm...
hmmm... 20.07.2021, 16:53
Wypowiedź Witek pokazująca pojęcie pisowców o budżecie wskazuje, że elementarna wiedza ekonomiczna jest im obca...
tu jest Polska
tu jest Polska 20.07.2021, 11:08
Jest wolność i demokracja więc pan Tusk może sobie swoją politykę prowadzić.
Myśl jak masz czym
Myśl jak masz czym 20.07.2021, 12:59
Gdzie ty masz demokrację? . Przymusowe finansowanie Kościoła, Watykanu z kieszeni... też ateistów to demokracja? Pisowskie sądy? Niszczenie wolnych niezależnych mediow? Bo tylko TVPis pranie mózgu ma prawo bytu? Jeszcze tylko Unia im przeszkadza w zrobieniu z Polski Korei płn.
Olo
Olo 20.07.2021, 18:37
TVN czy Polsat to niezależne media? To co ty masz pod tą czachą jak tak myślisz. Kapustę???
wolnościowiec
wolnościowiec 20.07.2021, 10:51
Słychać wycie? Zankomicie!
Bbb
Bbb 20.07.2021, 10:24
Tusk myśli, że jest partnerem do dyskusji dla Kaczyńskiego. A kimże on jest i co ma do zaproponowania dla Polaków? Szparagi ***
Jadzia
Jadzia 20.07.2021, 14:10
A co Ci szparagi przeszkadzaja !!!???😡🥴😳Nawet sobie nie wyobrazasz ilu Polakow pracuje przy szparagach i jaka to jest Bardzo ciezka praca !!!! Tak do Ciebie : To DZIEKI TEMU ,ZE POLSKA JEST W UNII ,POLACY MOGA SOBIE PRACOWAC NIE ZA „ Miske ryzu“ ( wypowiedz p.Morawieckiego) ,tylko za Euro ,ktore moga wymienic na zlotego tzn,1 Euro to w tej chwili 4.54 zloty ,a na jaka walute wymienia sie zloty !!!!????🥴😜Takze „ Stul“ swoja szanowna pisowska buziunie!!!!!🤐🤐🤐🤐🤐
Olo
Olo 20.07.2021, 18:40
Jadzia, ty nigdy nie parobkowałaś na szparagach. Bo inaczej byś śpiewała. Ja byłem raz, i jest tam niczym w obozie koncentracyjnym. Pobudka, jedzenie i w autobus na pole do roboty. Jak nie wyrobisz normy to i zarobku nie ma. I tak dzień za dniem, zamknięci w barakach.
Jadzia
Jadzia 20.07.2021, 20:23
Gdzies Ty byl czlowieku na tych szparagach!!!???🤔🥴🤭Czy Ja PISalam ,ze na szparagach jest tzw.“ lezenie „ ????🤔😜Nikt Ciebie tam na sile nie „ pchal „ i dlaczego to niby parobkowales, przeciez mogles zglosic to na Policje i wrocic do domu !!!! Nie „pieprz „glupot ,bo jak ktos chce to potrafi takiego „ Baora „ zalatwic !!!!!😡😜😟Ja bylam na szparagach przez 10 lat i jakos wytrzymalam !!!!😂🤗i jakos nie uwazalismy sie za parobkow !!!!! I o dziwo jak jechalismy pierwszy raz to wiedzielismy gdzie i do kogo jedziemy!!!!!😘🥰 I to bylo 10 lat temu ,a co Dopiero Teraz !!!! Mieliscie napewno mozliwosc sie poskarzyc i tyle w temacie !!!!!😁🤣😁
ech trollu, jkiś ty prymitywny...
ech trollu, jkiś ty prymitywny... 20.07.2021, 20:15
Jełopku - otóż na tych pogardzanych przez ciebie szparagach wielu mieszkańców pogranicza od lat pracuje. Trollu - uczciwą pracą się zajmij...
Po
Po 20.07.2021, 14:01
Też tak uważam. Dziadek Kaczyński zatrzymał się w latach 80 tych.
Knagulec
Knagulec 20.07.2021, 21:59
Jarek najlepszy, bo daje
ze smutkiem stwierdzam
ze smutkiem stwierdzam 20.07.2021, 10:20
Interia nie pokazuje Tuska bo portal należy do Polsatu, a Polsat przestał być niezależny.
Zygmunt
Zygmunt 20.07.2021, 14:06
To prawda wiecej kościoła jak ciekawych programow. Dlatego zakonczylem umowę i wziolem cyfrę.W rozmowach co najwyższej neutralne pytania dla polityków partii rzadzacej. Pol. News wszedł na tv naziemną więc muszą tańczyć jak rzad zagra.
Mam dopiero 19 lat.
Mam dopiero 19 lat. 20.07.2021, 10:13
No tak Panie redaktorze wyjaśnił by Pan kto to jest w ogóle ten Tusk ???
Czy to jest wnuk ***
Serce
Serce 20.07.2021, 13:01
Dlatego że masz 19 lat... to ci pustostan miejsca.... gdzie powinny się znajdować szare komórki dobrodusznie wybaczam.
czy oni myslą ze jeszcze ktoś się na to nabierze?
czy oni myslą ze jeszcze ktoś się na to nabierze? 20.07.2021, 10:19
I zaczyna się prymitywna nagonka na dziadka z Wehrmachtu.

Pozostałe