357 "tłustych kotów" PiS. Ludowcy pokazują listę nazwisk

  • 20.07.2021, 13:00
357 "tłustych kotów" PiS. Ludowcy pokazują listę nazwisk News4Media
Prezesi i członkowie rad nadzorczych państwowych spółek. PSL przedstawiło długą listę osób, które lukratywne stanowiska zawdzięczają PiS.

Lista „tłustych kotów” – tak politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego nazwali przygotowane przez siebie zestawienie. Liczy ono 357 pozycji i są w nim wymienione osoby, członkowie PiS lub związane z tą partią, które zasiadają we władzach spółek Skarbu Państwa. „To, co dziś mówi uchwała PiS o zwalczaniu nepotyzmu, to mydlenie oczu. Pieniądze i spółki to ich prawdziwa nazwa. Bohatersko walczą z problemem, który stworzyli. Nie dadzą rady. Idziemy z pomocą i przekazujemy listę ‘tłustych kotów’ w spółkach Skarbu Państwa.” – ogłosił właśnie Miłosz Motyka, rzecznik prasowy PSL. 

Polityk ma na myśli niedawną uchwałę Prawa i Sprawiedliwości, na której mocy członkowie tej partii, a także ich rodziny, nie powinni zajmować najważniejszych posad w państwowych firmach. Dopuszczone są jednak wyjątki, a ma o nich decydować minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodatkowo w Sejmie jest już, zgłoszony przez KUKIZ’15, projekt ustawy regulujący kwestię zatrudniania partyjnych działaczy i ich bliskich w spółkach Skarbu Państwa.

Kto jest na liście

W wykazie nazwisk przygotowanym przez PSL, są osoby powszechnie znane jak i te, o których ogólnopolskie media raczej nie informują. Do pierwszej grupy można np. zaliczyć Patrycję Kotecką (żona Zbigniewa Ziobro), zasiadającą w zarządzie firmy Link4, Daniela Obajtka - prezesa PKN Orlen, Mikołaja Wilda - szefa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wśród mniej znanych znajdują się m.in.: Renata Stefaniuk (żona posła Dariusza Stefaniuka), z rady nadzorczej Enea Elektrownia Połaniec czy Emilia Hermaszewska (żona europosła Ryszarda Czarneckiego), która właśnie odeszła z rady nadzorczej Armatury Kraków.

[removed][removed]



Ta lista na pewno nie jest kompletna, bo dostajemy sygnały, że wielu prominentnych polityków PiS, niebędących fachowcami, jest tam z politycznego nadania.” – zaznacza rzecznik PSL. Tymczasem rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych Karol Manys w ostatni piątek poinformował, że uchwała PiS już zaczyna działać i 13 osób związanych z politykami tej partii już odeszło z pracy w państwowych firmach. To np. wspomniana Emilia Hermaszewska czy Karol Tchórzewski (syn byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego), który zasiadał w radzie nadzorczej spółki Exalo Drilling. Należy ona do PGNiG.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paweł
Paweł 22.07.2021, 12:11
Mi jest po prostu wstyd co czytam:
Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na zastosowanie się do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
– Trzeba podjąć działania dyplomatyczne, bo siłowanie się poprzez media nie przyniesie żadnego skutku. Refleksja jest też taka, że nieudana reforma systemu sprawiedliwości generuje same koszty - powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski Michał Wypij, poseł Porozumienia (KP PiS).
Dodał, że kosztem nieudanej reformy jest to, że Polska "ma zrujnowane relacje na arenie międzynarodowej, także w ramach UE".
- Wielu kolegów z PiS też mówi, że czuje żal - stwierdził Wypij. Zaapelował też do polityków Solidarnej Polski, aby skupili się na swojej pracy. - A nie konfliktowali nas z UE - mówił.
Pytany o słowa I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Manowskiej, która zapowiedziała możliwość odejścia ze stanowiska, Michał Wypij ocenił, że taka postawa może pomóc w rozwiązaniu sporu.

Ręka rękę
Ręka rękę 21.07.2021, 12:05
A na liście.. gryfinskie tłuste muchy...
wierszyk odkurzony
wierszyk odkurzony 21.07.2021, 09:10
„Pewien cwaniak z Żoliborza,
Głosił wszem od gór do morza,
Że ubeków pokasuje,
A i mieszkań coś zbuduje.
Da mieszkania za darmochę,
No i żarcia sypnie trochę.
To i „ciemny lud to kupił”,
Tak ten cwaniak ich upupił.
Uwierzyły babcie, dziadki,
W te bajeczki i w te gadki,
Do urn dziarsko poczłapały,
Aż się zdumiał światek cały.
No i teraz polski ster,
Dzierżył w dłoni bohater,
Co to wszystkim wszystko da,
No i dwie lojalki ma.
Tak się w tym zamotał wreszcie,
Że pół rządu miał w areszcie,
A po drodze tak od siebie,
Zrobił Blidzie miejsce w niebie.
Wyszła z tego niezła draka,
Przepędzono więc cwaniaka
Ostał po nim niezły smród,
Ale to i tak jest cud.”
mieszko
mieszko 21.07.2021, 07:05
Krótką maci pamięć jak rządziła PO i PSL to w agencjach skarbu państwa nawet sprzątaczki wymienili na swoich
kolejne kłamstwo PiS
kolejne kłamstwo PiS 21.07.2021, 09:21
Na kłamstwach to Pinokio się już przejechał, jak mu dziennikarze wyjechali z cytatami - tylko wtedy on był jako ta "wymieniona sprzątaczka" zapewne w banku i jako doradca, nie?

Zrobiono zestawienia. Nie da się porównać z pisowskim nalotem stonki...
jasne
jasne 21.07.2021, 09:16
Swoje sprzątaczki to ma chyba tylko PiS. Tylko najgorsze ze te sprzątaczki rządzą nieudolnie.
Nigdy wiecej takiego rzadu
Nigdy wiecej takiego rzadu 20.07.2021, 20:24
Podobają mi się niektóre wpisy i łapki w górę. W końcu ludzie przeglądają na oczy i widzą jak ten rząd odchudzil nasze portfele cofa nas w rozwoju.
ryba
ryba 21.07.2021, 10:36
po ilości łapek w dół widać, ile tłustych kotów jest u nas w gminie
miau
miau 21.07.2021, 10:40
Oj dużo dużo więcej. Bo kto się bawi w łapki?! A kasę zarabiać trzeba!
kot
kot 21.07.2021, 07:49
Zapowiedzieli podwyżki, są i podwyżki: prądu, gazu, paliw, walut, podatków, deficytu budżetowego, wynagrodzeń dla tłustych kotów.
Suweren chciał, suweren ma.
Ale jazda bez trzymanki będzie jak dopiero już pozbędą się UE.
Ot państwo prawa
Ot państwo prawa 20.07.2021, 19:34
Wprowadzają ustawę.... której sami nie przestrzegają obsadzając koryta swoimi...Zakazy dotyczą nas... ale nie PIS kastę
mama
mama 20.07.2021, 19:27
Dyrektorka szkoły skomentowała to delikatnie. A tu trzeba by odpowiedzieć u lustrzanie.

W czerwcu Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wezwał państwa członkowskie do zapewnienia dzieciom kompleksowej edukacji seksualnej. Do dokumentu odniósł się minister edukacji Przemysław Czarnek, który stwierdził: "wara od naszych dzieci". Danuta Kozakiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie uważa, że to rodzina określa jakiego wspomagania oczekuje, decyduje o tym, jaką wiedzę chce, żeby na terenie szkoły przekazywano. - Część rodziców będzie uważała, że poradzą sobie z edukacją seksualną samodzielnie. Inni będą się zwracać do nauczycieli – stwierdziła. Czy minister edukacji powinien używać takich słów? - To trzeba ważyć, spokojnie podchodzić do określeń: nasze i wasze i do dzielenia. Szkoła i oświata nie chce dzielić. A takie wypowiedzi mogą to robić – dodała.
Były działacz
Były działacz 20.07.2021, 17:26
Nie interesują mnie inne tłuste koty bo ja na nich nie głosowałem. Mnie interesują te dwa gryfińskie koty. Jak można być tak pazernym i zajmować tyle stanowisk. Toż ten człowiek zarabia tyle pieniędzy że ja jako zwykły obywatel nawet o takiej kasie nie śmiem marzyć. Żeby było jeszcze śmieszniej to bratu jako wybitnemu fachowcowi załatwił posadę.
Ale jaką posadę? Przecież człowiek od kwot jakie oni miesięcznie zarabiają może dostać zawrotu głowy. I to są politycy PiS. Klekajcie narody. A cóż oni takiego zrobili dla naszego Gryfina? Nie zrobili nic. Nic nie załatwili dla naszej gminy. Ja jako stary działacz jestem tak zbulwersowany że patrzeć na to nie mogę. A ile ja za darmo poświęciłem czasu żeby to towarzystwo promować a oni teraz takich jak ja mają głęboko w ......... Gdyby byli w porządku to chociaż co miesiąc przeznaczyli by parę tysięcy na chore dzieci ale im ciągle mało.
I tacy ludzie pociągną PiS na dno. Czy tam u góry ktoś się wreszcie opamięta i przykręci ten kurek?
Nepotyzm, kolesiostwo. Wstyd !!!!!!!!!


 
Taa
Taa 20.07.2021, 22:45
No tak: emeryturka, dietka, etacik e gminnej spółce i dzialalność gospodarcza na rzecz spólki gminnej to jest na co narzekać i za co wspierać Sawaryna
Knagulec
Knagulec 20.07.2021, 20:10
Wstydu nie mają pazerna holota i tyle
kokosza
kokosza 20.07.2021, 18:43
Tłuste koty w tercecie są podobno 4.
Tekla
Tekla 20.07.2021, 18:58
Nie porównuj tych z urzędu do nich bo żeby tyle zarabiali to by im lat życia zabrakło
IZA KLOCek
IZA KLOCek 20.07.2021, 16:36
Tan nie ma nawet 1% tłustych kotów, kocic a much wcale. HA, ha, ha. Aa. aaaa, aaaaaa....
Jogi
Jogi 20.07.2021, 16:22
Ja mam żal do ciwmnoty, ktora głosowała.
kot
kot 20.07.2021, 16:22
Sa i nasze zuchy
Skandal
Skandal 20.07.2021, 16:10
No i pisiory naważyły piwa i co teraz my je mamy wypić naród który nie popiera rządu . Ultimatum za gmeranie w sądownictwie brak szanowania zazad.
Co się dzieje z tą krainą
Co się dzieje z tą krainą 20.07.2021, 15:19
Ta partia pisiorow jest najgorsza jaką mieliśmy kradną i kombinują mieszają we wszystkim jak Czarnek i jego cnoty niewieście i kary cielesne
Knagulec
Knagulec 20.07.2021, 14:13
Tłuste k.... są wszędzie
kociarz
kociarz 20.07.2021, 14:09
Tłustych kotów jest znacznie więcej, choćby w Gryfinie.
Knagulec
Knagulec 20.07.2021, 17:14
Dokładnie trzech wspaniałych
Sauron
Sauron 20.07.2021, 13:57
No ale jak nasze koty są tłuste , to owczarki niemieckie są chyba za tłuste i groźne
HYCEL
HYCEL 20.07.2021, 16:55
PISO_RUSKI KUNDEL!!!
Lop
Lop 20.07.2021, 13:47
Zamiast fachowca starego dziada pisowca

Pozostałe