Zmiany personalne mają na celu poprawę działalności gospodarczej PUK

  • 21.07.2021, 13:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zmiany personalne mają na celu poprawę działalności gospodarczej PUK igryfino (arch.) Burmistrz Mieczysław Sawaryn podczas sesji Rady Miejskiej w Gryfinie we wrześniu 2020 r.
-Dokonane zmiany mają na celu poprawę działalności gospodarczej i uzyskania lepszej efektywności prac na rzecz gminy Gryfino - informuje nas burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn. Przesłał nam odpowiedź na zapytania dotyczące zmian w zarządzie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie.

Od poniedziałku 19 lipca 2021 r. mamy nowego prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie. Został nim Maciej Szlagier. 

W związku z tym zapytaliśmy burmistrza Mieczysława Sawaryna:

1. Dlaczego nie przedłużono kadencji dotychczasowemu prezesowi Zbigniewowi Miklewiczowi?

2. Jakie argumenty skłoniły do wyboru właśnie Macieja Szlagiera?
3. Dlaczego nie ogłoszono konkursu na nowego prezesa PUK?

Dziś otrzymaliśmy dwuzdaniową odpowiedź. Jedno jest w leadzie na początku artykułu (to tak "na marginesie"), a drugie brzmi: 

"Szanowny Panie Redaktorze,

uprzejmie informuję, że przedstawione pytania dotyczące PUK Sp. z o.o. w Gryfinie zostały przekazane do Spółki."

 

O zmianie prezesa pisaliśmy tu: 

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/42183,szlagier-w-puk-w-gryfinie-konkursu-nie-bylo

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

z innej beczki
z innej beczki 25.07.2021, 21:50
Gaslightnining to zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są.
co proszę
co proszę 25.07.2021, 21:59
Że niby Mietek?
Dora
Dora 22.07.2021, 18:03
Wszedzie jakies zmiany, na lepsze tylko w jednej jednosce nie ma zmian, gmina dostala covidowe choc bylo nie czynne a inne jednostki to gorszy sort, wstyd ludzie pracują ale nic wzamian nie dostali.. Liczy sie tylko gmina..
pociotek
pociotek 22.07.2021, 18:28
Mietek może was wszystkich wymienić.
Pikuś
Pikuś 22.07.2021, 17:10
Zapytajcie tego burmistrza z przypadku co dalej z kłamstwami Milerka Mazurską i studium. Tam są konfitury a nie prezes puk.
PRAWO WODY     ZADZIAŁAŁO HA AH AH
PRAWO WODY ZADZIAŁAŁO HA AH AH 22.07.2021, 17:42
MNIETEK JUŻ ZWIJA ZAGIELEK HA AH AH ALE MAGISTER HISTORII JEST MARNYM PRAWNIKIEM AH AH AH
lodziara
lodziara 22.07.2021, 18:51
Marny, marny ale lody umie kręcić lepiej jak ty 
Prosta ekonomia
Prosta ekonomia 22.07.2021, 11:40
Panie Burmistrzu... Aby poprawić działalność gospodarczą spółki należy zmniejszyć niebotyczne wynagrodzenia Zarządu, zrezygnować z wielotysięcznych odpraw i premii za nicnierobienie, zacząć w końcu organizować UCZCIWE konkursy na członków zarządu, zmienić przewodniczącego rady nadzorczej i wreszcie za zaoszczędzone w ten sposób pinionżki zatrudnić robotników, którzy zarabialiby dla spółki pieniądze. Ta porada jest bezpłatna.
Pikuś
Pikuś 22.07.2021, 17:11
Dobra dobra. Bezpłatna... Już Sawaryn kiedyś udzielał bezpłatnych porad.
mamona
mamona 22.07.2021, 17:58
Zakończyło się to fatalnie.
Pikuś
Pikuś 22.07.2021, 07:20
Coś wam z podpisem zdjęcia nie pykło.... Wrzesień 2021 dopiero będzie.
Czytelnik
Czytelnik 21.07.2021, 22:23
Jestem ciekaw jakie nagrody przyznawali pracownikom, w czasach kiedy prowadzili swoją działalność......... Nie swoje lekką ręką się rozdaje, DARMOZJADY!!!! Naprawdę czas to zgłośić do odpowiednich służb.
Męczysław Spasiony
Męczysław Spasiony 21.07.2021, 18:10
Przecież to oczywiste że gminna spółka podlegająca gminie to nie moja kompetencja.
Pikuś
Pikuś 21.07.2021, 17:12
Żeby faktycznie w gminie zadziało się coś lepiej Sawaryn zmiany personalne powinien zacząć od siebie.
Luppi
Luppi 21.07.2021, 14:51
Najważniejsze że pan Sawaryn miał odwagę przyznać że jest źle.
Grzesiek
Grzesiek 21.07.2021, 14:39
Czyli trzeba czekać na odpowiedź.
bez zbędnej zwłoki
bez zbędnej zwłoki 21.07.2021, 14:50
Burmistrz powinien odpowiedzieć niezwłocznie bo to jego kompetencja i decyzja.
lenistwo, czy brak pomyślunku?
lenistwo, czy brak pomyślunku? 21.07.2021, 17:52
Ale skąd ma wiedzieć? Skoro nie potrafi odpowiedzieć na tak proste pytania? I nie chciało mu się zadzwonić, żeby samemu się dowiedzieć?
cóż
cóż 21.07.2021, 14:23
A jednak kultura osobista to ważna rzecz. Pamiętam chorego na serce śp burmistrza Piłata, który ganiany był do mównicy na sesjach, który musiał odpowiadać na miliony pytań.
I odpowiadał.
Ścierwa nie ludzie....
Ścierwa nie ludzie.... 21.07.2021, 15:21
Pamiętam jak św. p. Henrykowi Piłatowi kontrolę do domu wysłali czy przypadkiem nie symuluje.
Czego to ludzie nie napiszą
Czego to ludzie nie napiszą 21.07.2021, 15:11
Miliony powiadasz?? Widzę masz wybujałą fantazję 😁
Wankowicz
Wankowicz 21.07.2021, 14:18
Panie bumistrzu, od mieszania heebata nie staje się słodsza.
cóż
cóż 21.07.2021, 14:24
Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie konkursu. Jeszcze by się zgłosił ktoś? Jak przy dzierżawie kortów - też bez przetargu ani konkursu...
Jola
Jola 21.07.2021, 14:13
Mądra decyzja burmistrza.
Manola
Manola 22.07.2021, 13:17
Tak, mądra decyzja, tak samo jak burmistrz. Wszystko mądre inaczej
do Jola
do Jola 21.07.2021, 14:18
Dlatego, że zmienił wcześniejszą swoją decyzję personalną?
Bono
Bono 21.07.2021, 14:03
Brawo burmistrz Sawaryn. Ile razy można odpowiadać w tym samym temacie. Dla mnie odpowiedź burmistrz jest wystarczająca. Nie wiem czego oczekuje pytający? Chyba tylko on sam....
Pikuś
Pikuś 21.07.2021, 17:18
Po co kierował te pytania do spółki? Spółka ma odpowiedzieć dlaczego nie było konkursu? Hahahaha.
cóż
cóż 21.07.2021, 14:26
Odpowiedzi na trzy pytania. Zgodnie ze statutem spółki burmistrz to "100% głosów zebrania właścicieli" czy jakoś podobnie. NIE POTRAFI ODPOWIEDZIEĆ NA TAK PROSTE PYTANIA?
kogika
kogika 21.07.2021, 14:17
Bono. przecież są trzy pytania i to sam burmistrz pisze, że skierował je do Spółki. Nie krytykuj burmistrza.
Do kogika
Do kogika 21.07.2021, 14:28
Czytaj ze zrozumieniem
cóż
cóż 21.07.2021, 14:27
Szkoda że nie umie odpowiedzieć... A może trzeba zapytać, który wicek dostanie nagrodę za "poprawę działalności spółki"?
Pikuś
Pikuś 21.07.2021, 17:18
Żaden. Tym razem Sawaryn sam sobie przyzna.
Norbert
Norbert 21.07.2021, 13:57
I bardzo dobrze. Czas najwyższy.
Obserwator
Obserwator 21.07.2021, 13:56
Czujemy to i widzimy wszędzie na terenie gminy. Zarzucono podstawowe działania PUK przy akceptacji władz.

Pozostałe