Ariel Lipiński odznaczony. Policjant uratował kobietę przed gwałcicielem

  • 22.07.2021, 02:01
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ariel Lipiński odznaczony. Policjant uratował kobietę przed gwałcicielem…
Czterech zachodniopomorskich policjantów: sierż. Marcin Rasała, sierż. Wojciech Kameduła, st. post. Konrad Biegański oraz asp. szt. Ariel Lipiński odebrało odznaki im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia zostały przyznane 40 funkcjonariuszom z całego kraju. W uroczystości 21 lipca 2021 r. w MSWiA w Warszawie wzięli także udział wiceministrowie: Maciej Wąsik, Błażej Poboży, Bartosz Grodecki oraz gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

Odznaka im. podkomisarza Andrzeja Struja została wręczona po raz pierwszy w historii polskiej Policji. Mogą ją otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia. Funkcjonariusze otrzymują również nagrodę finansową. Odznaka jest nadawana na wniosek Komendanta Głównego Policji albo z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie.

Przypomnijmy:

Bohaterskim zachowaniem wykazał asp. szt. Ariel Lipiński z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnie. Policjant w czasie wolnym od służby obezwładnił mężczyznę, który usiłował zgwałcić kobietę.

Do zdarzenia doszło w nocy 28 lutego 2021 r. przy ul. Wieżowej w Chojnie. Zakrwawiona kobieta, broniąc się przed napastnikiem, krzyczała: "Ratunku! Umieram!". Obudzeni w nocy mieszkańcy powiadomili policję. Wezwano też karetkę pogotowia. Natychmiast z pomocą ruszył asp. szt. Ariel Lipiński. Funkcjonariusz wybiegł z mieszkania i obezwładnił mężczyznę. Dzięki szybkiej reakcji policjanta obudzonego w środku nocy napastnik został zatrzymany.

Pisaliśmy o tym jako pierwsi tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/39932,policjant-po-sluzbie-zatrzymal-niedoszlego-gwalciciela

W wyniku czynności dochodzeniowo-śledczych sprawcy przedstawiono zarzut usiłowania zgwałcenia oraz gróźb karalnych, a sąd zastosował wobec niego areszt na 3 miesiące.
 

Pozostali odznaczeni policjanci:

Sierż. Marcin Rasała i sierż. Wojciech Kameduła z Komisariatu Policji w Karlinie uratowali z płonącego mieszkania kobietę i mężczyznę. Bez wahania wybili szybę w oknie, weszli do płonącego budynku i wynieśli nieprzytomnych poszkodowanych.
 

Z kolei st. post. Konrad Biegański z Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie w styczniu tego roku uratował kobietę, która próbując popełnić samobójstwo skoczyła do rzeki. Wskoczył za kobietą do wody i mimo jej oporu przyholował ją do brzegu, gdzie razem z kolegą, wspólnymi siłami wyciągnęli ją z rzeki.
Kolejny przykład

Wyróżnionym policjantom serdecznie gratulujemy!

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monika
Monika 26.07.2021, 16:52
NAprawde na to zasłużył.
Tia
Tia 25.07.2021, 09:41
To jest ciekawe w polskiej milicji. Zrobi milicjant to, co do niego należy i za co mu płacą, i zaraz robi się z niego wielkiego bohatera. Nic już nie naprawi wizerunku polskiej milicji. Skundlili się za rządów Kacyka z Żoliborza na długo.
chojnianka
chojnianka 22.07.2021, 13:08
Należało się.
Maria
Maria 22.07.2021, 12:54
Niewielu na jego meijscu zachowałoby się tak samo. Tak ze brawo.
Olo
Olo 22.07.2021, 05:40
Brawo oby więcej takich panów odważnych było choć w tych czasach nie łatwo

Pozostałe