Pracownica Lasów Państwowych zdemaskowana przez youtubera w materiale TVP3

  • 2 dni temu, 10:30
  • News4Media
Pracownica Lasów Państwowych zdemaskowana przez youtubera w materiale… https://www.bialystok.lasy.gov.pl/ Budynek Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
Telewizja publiczna realizowała materiał dotyczący aplikacji wspierającej zwiedzanie państwowych lasów. W trakcie nagrania wypowiedzi udzieliła jedna z turystek. Jak się później okazało, mogła to być postać nieprzypadkowa. Zdemaskował ją jeden z youtuberów.

Przewodnik Lasów Państwowych

TVP Białystok nagrywała program, który miał promować stronę czaswlas.pl stworzoną przez Lasy Państwowe w celu ułatwienia turystom zwiedzania polskich lasów. W trakcie jego emisji, 6 lipca w programie "Obiektyw" na antenie TVP3 Białystok, można było wysłuchać m.in. wypowiedzi „Turystki Anny”, która wyjaśniała, jakie płyną korzyści z użytkowania serwisu.

„Chciałabym poznać ścieżki dydaktyczne. Zobaczyć, co ma do zaoferowania nadleśnictwo, czego mogę się przy okazji po drodze nauczyć, co mijam po drodze, co oferuje mi ten las.” – mówiła na antenie TVP3.

Materiał obejrzał jeden z youtuberów

Jak podaje gazeta.pl, film promujący aplikację obejrzał jeden z youtuberów, który zorientował się, że rzekoma turystka nie jest przypadkową postacią. Jak się później okazało, to w rzeczywistości Anna Poskrobko pracująca w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Kobieta na co dzień odpowiedzialna jest za promocję i kontakt z mediami. Portal zdecydował się poprosić o komentarz zainteresowaną. W tym celu dziennikarze wykonali telefon od specjalistki.

„To mogło się wydawać trochę dziwne”

Anna Poskrobko z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych odebrała telefon i wyjaśniła, że faktycznie wcieliła się w rolę turystki korzystającej z portalu czaswlas.pl. Zaznaczyła jednak, że choć „to mogło wydawać się trochę dziwne”, wypowiedzi udzieliła poza godzinami swojej pracy, jako osoba prywatna, która również korzysta z wirtualnego przewodnika.

„Podkreśliła, że jej celem nie było udawanie kogokolwiek lub wprowadzanie w błąd, a nagranie było efektem jej otwartości na prośbę dziennikarki, która realizowała materiał.” – cytuje przedstawicielkę RDLP gazeta.pl.

Portal, który opisał sprawę, zwrócił się z prośbą o ustosunkowanie do zaistniałej sytuacji do dyrekcji i redakcji TVP3 Białystok, jednak na chwilę obecną odpowiedź nie została jeszcze udzielona.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antypisior
Antypisior 2 dni temu, 19:30
Moze jakiś artykuł dlaczego wyzyna sie lasy w polsce
GG
GG Wczoraj, 08:46
Tusk powiedział a bezmózgi już nawijają makaron na uszy, on kłamał bo szuka takich niemyślących aby powielali jego bajki - rozumiesz po Polsku.
klęska ekologiczna
klęska ekologiczna Wczoraj, 09:54
To tylko fobie.... Od lat wiadomo jak łupią lasy na potęgę. Rozejrzyj się tylko wokół Gryfina.
Takie IQ
Takie IQ 2 dni temu, 22:14
To taka PISia ochrona środowiska. Wyciąć w pień wszystko co zielone... Bo z tego kasa , i zakazać budowy kominków bo strasznie środowisko trują...
Ciekawe
Ciekawe 2 dni temu, 16:25
Chachmęty, podchody, kłamstwa, pomówienia, oszczerstwa, szczucie do nienawiści... wróg musi być.. Kto ogląda taką TVP.?
no nie
no nie 2 dni temu, 13:21
Kolejny wstyd TVP.
bez przesady
bez przesady 2 dni temu, 12:44
To jeszcze ktoś nie widział że TVP pod rządami PiS kłamie
Emil
Emil 2 dni temu, 13:08
Własnie!
Olał qurvizje
Olał qurvizje 2 dni temu, 11:13
TVP. A kto te badziewie ogląda. Pytam się kto.

Pozostałe