Zawyją syreny w 77. rocznicę wybuchu walk. Dostaniesz na ten temat SMS

  • 22.07.2021, 16:50
  • Centrum Prasowe Wojewody
Zawyją syreny w 77. rocznicę wybuchu walk. Dostaniesz na ten temat SMS ZUW wojewoda Zbigniew Bogucki
W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczcijmy pamięć tych, którzy z Polską w sercu stanęli do nierównej walki z okupantem. MSWiA poleciło wojewodom w całym kraju, aby 1 sierpnia br. o 17.00, w godzinę „W”, dźwiękiem syren alarmowych oddać cześć Powstańcom Warszawskim we wszystkich województwach.

Mieszkańcy zostaną powiadomieni o uruchomieniu syren z 24-godzinnym wyprzedzeniem, za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godzinie 17:00. Do walki przystąpiło około 50 tys. żołnierzy Armii Krajowej. Głównym celem było wyzwolenie Warszawy spod okupacji niemieckiej, zanim do miasta wkroczą żołnierze Armii Czerwonej. Planowane na kilka dni Powstanie Warszawskie upadło dopiero 3 października 1944 r., po 63 dniach walki. Podczas walk zginęło około 20 tys. żołnierzy Armii Krajowej, 3 tys. kościuszkowców oraz ok. 180 tys. osób cywilnych, w tym wielu wybitnych przedstawicieli życia kulturalnego i warszawskiej inteligencji. Około 650 tys. mieszkańców stolicy zostało wywiezionych do obozu przejściowego w Pruszkowie, stamtąd 150 tys. do przymusowej pracy w Niemczech, a 50 tys. do obozów koncentracyjnych.

Centrum Prasowe Wojewody

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pyton
Pyton 23.07.2021, 10:48
A zwycięstwo w bitwie pod Grunwaldem to co ?
globo
globo 23.07.2021, 09:48
SMS to przesada. Gruba przesada.
a po co  czcić porażki  ha ah ah
a po co czcić porażki ha ah ah 23.07.2021, 08:43
kiedy obchody bitwy pod grunwaldem ha ha ah tam było zwycięstwo
88
88 23.07.2021, 08:24
a ja sobie nie życzę żadnych sms-ów !!!
Powstanie Warszawskie to symbol głupoty polskich elit. Przywódcy powstania powinni być napiętnowani jako mordercy własnego narodu, a nie wynoszeni na piedestały historii.
Jerdynym zwycięskim zrywem narodu polskiego było Powstanie Wielkopolskie. Tego w świadomości Polaków sie nie utrwala.
Rocznica musi być smutna , poprzedzona mszą katolicką. Warsiawskie elyty uważaja inaczej niż reszta Polski i na siłę wszystkim narzucają swój kwaczystowki tok myślenia. Czcić można tylko jedna rocznicę, tych co nam zabrali czerwoną ,klinkierową cegłę z gryfińskiego ratusza który przetrwał zawieruchę wojenną. Taka ładna cegła była potrzebna na odbudowę zniszczonej Warsiawy.
no tak
no tak 23.07.2021, 09:50
Dziś jest podobnie. Przegrana z Nord Stream , przegrana w sądzie z adwokatem, przegrana w Tsue, przegrana jeszcze przed głosowanie TVNowskiej ustawy. Klęska za klęską. Jest za co czcić "bohaterów".
Prawda historyczna
Prawda historyczna 23.07.2021, 06:19
AK najpierw wyprowadziło z Warszawy najlepsze oddziały a potem sprawiło nam tą rzeź. Widzę te zwały 70 tysięcy cywilów Warszawiaków rozstrzelanych na Woli wzdłuż wałów przeciwpowodziowych . A partyzanty akowskie grasanty już bezpieczne w obozach dla wojska.
Europa
Europa 22.07.2021, 22:05
Mam gdzieś ich SMSy.. Teraz będą ciągle grzebać w historii i słać SMSy... . A ja chce w pokojową przyszłość wszystkich narodów patrzeć..
ryba
ryba 22.07.2021, 20:58
u nas ciągle wyją syreny, jak nie to to miesięcznica PIS lub żołnierz wyklęty. A potem jak będzie zagrożenie naprawdę jak np w Niemczech to każdy poleci do kalendarza albo w ogóle nie zareaguje
Pacyfka
Pacyfka 23.07.2021, 06:26
Żyjemy w wolnym i pokojowym kraju i nie chcemy żadnych wojen. Dosyć syren, alertów i wojenek. Nie chcę wojny z Ukrainą o Wołyń czy Lwów, nie chcę wojny o Białoruś bo o co ? To obcy nam kraj. Nie chcę wojny z Rosją bo nas nie atakuje, nie chcę wojny z Niemcami - w końcu dają na nas miliardy z UE i z nikim innym. Nie chcę wojny domowej rozniecanej przez Kaczyńskiego, kler i Ziobrę. Chcę pokoju, spokoju i demokracji.. Chcę UE i Polski w tej unii.
Anty
Anty 23.07.2021, 15:43
W końcu mądra odpowiedź. Do czego PIS zmierza tym ciągłym podjudzaniem nienawiści do wszystkich wokoło. Kogo my mamy dzisiaj nienawidzieć.?? .. ludzi którzy nawet nie żyli w tamtych czasach.??? I co to da?
raczej
raczej 22.07.2021, 18:27
Dziwne swiętowanie
ZZENOBISZ   Z  PEDALSKICH  SŁÓŻB    PEDERASTÓW  HA AH AH
ZZENOBISZ Z PEDALSKICH SŁÓŻB PEDERASTÓW HA AH AH 22.07.2021, 17:46

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

wyjec
wyjec 22.07.2021, 17:33
Słychać wycie? Znakomicie.

Pozostałe